MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.
13 Nisan 2018 Cuma
7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden Aynı Zaman da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.
MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.
MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.

Toplantıda 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden; Aynı Zaman da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açarak Bir İlki Başlatmış Oldu.

MMMBD Şişli Şubesi; Perpa Ticeret Merkezi Toplantı Salonunda Düzenlemiş Olduğu Etkinlikte; "Sağlıklı Beslenmede Geleceğimiz" Nişasta Bazlı Şekerlerin Sağlığa Etkileri, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Konusunda Dr. Yavuz Dizdar, Bilgilendirmelerde Bulunurken, 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden Aynı Zaman Da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.


Toplantının açılış Konuşmasını Şube Başkanı Nesrin Altın Yaparken; Meslek mensuplarına katılımlarından dolay teşekkür ettikten sonra;

"Sağlıklı Beslenmede Geleceğimiz" Nişasta Bazlı Şekerlerin Sağlığa Etkileri, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Konusunda bilgilendirmek üzere sözü Dr. Yavuz Dizdar'a verdi. Konu ile ilgili geniş bilgileri İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/Dizdarın Sunumlarını tamamlamasından sonra; 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Sunumlarını Yapması İçin  SMMM Hıdır Özden'i Kürsüye Davet etti. Gündemin Önemli ve Konunun Sıcak Olması Nedeniyle Aynı Zaman Da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.


Meslek Mensuplarına Sunumlarını Projeksiyon' un Çalıştırılamaması Nedeniyle ÖZDEN doğaçlama yaparak konuyu meslek mensuplarına aktarmaya çalıştı.

Özden' in hazırlamış olduğu 7104 Sayılı KDV Kanun la ilgili Slayta Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. (Sunumların Detaylarını İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/
TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ TOPLU RESİMLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.