MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.
13 Nisan 2018 Cuma
7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden Aynı Zaman da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.
MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.
MMMBD Şişli Şubesi; Meslek Mensuplarına Yönelik Gündemli Toplantı Düzenledi.

Toplantıda 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden; Aynı Zaman da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açarak Bir İlki Başlatmış Oldu.

MMMBD Şişli Şubesi; Perpa Ticeret Merkezi Toplantı Salonunda Düzenlemiş Olduğu Etkinlikte; "Sağlıklı Beslenmede Geleceğimiz" Nişasta Bazlı Şekerlerin Sağlığa Etkileri, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Konusunda Dr. Yavuz Dizdar, Bilgilendirmelerde Bulunurken, 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Bilgilendirmelerde Bulunan SMMM Hıdır Özden Aynı Zaman Da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.


Toplantının açılış Konuşmasını Şube Başkanı Nesrin Altın Yaparken; Meslek mensuplarına katılımlarından dolay teşekkür ettikten sonra;

"Sağlıklı Beslenmede Geleceğimiz" Nişasta Bazlı Şekerlerin Sağlığa Etkileri, Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Konusunda bilgilendirmek üzere sözü Dr. Yavuz Dizdar'a verdi. Konu ile ilgili geniş bilgileri İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/Dizdarın Sunumlarını tamamlamasından sonra; 7104 Sayılı Değiştirilen KDV Kanunu Hakkında Sunumlarını Yapması İçin  SMMM Hıdır Özden'i Kürsüye Davet etti. Gündemin Önemli ve Konunun Sıcak Olması Nedeniyle Aynı Zaman Da Değiştirilen 7104 Sayılı KDV Kanunu Tartışmaya Açtı.


Meslek Mensuplarına Sunumlarını Projeksiyon' un Çalıştırılamaması Nedeniyle ÖZDEN doğaçlama yaparak konuyu meslek mensuplarına aktarmaya çalıştı.

Özden' in hazırlamış olduğu 7104 Sayılı KDV Kanun la ilgili Slayta Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. (Sunumların Detaylarını İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/
TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ TOPLU RESİMLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.