MMMBD GAZİOSMANPAŞA Şubesince Bahariye Mevlevihane’sinde Gerçekleştirilen Geleneksel iftar Buluşmasında ;
05 Haziran 2018 Salı
Gaziosmanpaşalı Mali Müşavirler ve Konukları Bir Araya Geldi .
MMMBD GAZİOSMANPAŞA Şubesince Bahariye Mevlevihane’sinde Gerçekleştirilen Geleneksel iftar Buluşmasında ;
MMMBD GAZİOSMANPAŞA Şubesince Bahariye Mevlevihane’sinde Gerçekleştirilen Geleneksel iftar Buluşmasında;
Gaziosmanpaşalı Mali Müşavirler ve Konukları Bir Araya Geldi . 

Sunumları Yapan ve Konukları Tanıtan Sayın Muzaffer Vardar Konuklara hitaben bir konuşma yaptı.

MMMBD GAZİOSMANPAŞA Şubesi Yönetimi Olarak gerçekleştirdiğimiz iftar etkinliğimizde bizlerle bir arada olan değerli dostlara sevgili meslektaşlarımıza sonsuz Şükran’larımızla ...

Aramızda olarak iftar soframıza eşlik eden, 


TÜRMOB yönetim kurulu üyesi sayın Masum Turker, Hayri Öztürk

MMMBD genel merkez geçmiş dönem başkanı, Öncüler Mali Müşavirler Grubu başkanı sayın Serdar Özkan

İSMMMO geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerinden Muammer Keskin Metin Bayar

İSMMMO geçmiş dönem kurul üyelerinden Cihat Ersoy

MMMBD BAKIRKÖY şube başkanı  İrfan Demirci yönetim kurulu üyesi Kenan Mülayim
Mali Müşavirler İşveren sendikası İstanbul  1. Nolu Şube başkanı Tevfik Yilmaz ve yönetim kurulu üyeleri


CHP GAZİOSMANPAŞA meclis üyesi sayın Cengiz Aydoğdu

MMMBD GAZİOSMANPAŞA geçmiş dönem başkanlarından sayın Kenan Var, Cem Sefa Mısır,


İktisadi Dayanışma Nusret Sümer' e

İsimsiz kahramanlara ...

Başka programları nedeniyle Katılamayacaklarını bildiren MMMBD Eminönü şube başkanı Hıdır Özden, Zeytinburnu şube başkanı Suat Özgür

Kadıköy şube başkanı Ali Yıldız ve çok değerli meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız dedikten sonra 


"Bir ve biz olmanın önemiyle ekip ruhuyla hareket eden meslektaşlarına teşekkür ederek yoğun iş gündemi ardından iyi bayramlar ve iyi tatiller" dileklerinde bulundu.

ilk sözü MMMBD Gaziosmapaşa Şube Başkanı Engin Aytaç'a verdi.

"Zamanı geldiğinde tüm yönetim kadrolarının koltuklarını yeni meslektaşlara bırakması gerektiğine vurgu yaparak gündemi değerlendirdi ve meslektaşlara katılımı nedeniyle teşekkür etti". 


TÜRMOB yönetim kurulu üyesi Masum Türker'ede söz verilerek TÜRMOB kurul çalışmaları ve gündeme dair konularda Bilgiler aktardı.

MMMBD genel merkez geçmiş dönem başkanlarından Öncüler Mali Müşavirler Birliği yürütme kurulu başkanı Serdar Özkan da son olarak söz alıp , GAZİOSMANPAŞA lı meslektaşları gerek etkinliklerdeki birlik ve beraberliği ve özverili çalışmaları için teşekkür ederek , gündemi değerlendirdi.

-----------------------------------------------------------------------------
1- Sunumları SMMM Muzaffer Vardar Yaparken Konukları Teker Teker Selamladıktan Sonra; Konuşmalarını Yapması İçin Şube Başkanı Engin Aytaç'ı Kürsüye Davet Etti.-----------------------------------------------------------------------------
2- Sunumları Yapan SMMM Muzaffer Vardar, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.


-----------------------------------------------------------------------------
3- Sayın Türker Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra, Sunumları yapan Vardar Konuşmalarını Yapması İçin Öncüler Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'ı Kürsüye Davet Etti.


-----------------------------------------------------------------------------

İFTAR YEMEĞİNDEN RESİMLERLE GÖRÜNTÜLER


16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.