MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.
05 Haziran 2018 Salı
BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpulat ve Yardımcıları, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehmet Altıordu ve Kurul üyelerinin Titiz çalışmaları sonucu....
MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.

MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;

Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.

Düzenlene İftar Yemeğine;

*TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker

*TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Erdem

*İSMMO Disiplin Kurulu Üyesi Taner Yüceur

*Fatih Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri

*BMMG Yürütme Kurulu Üyeleri

*BMMG Fatih İlçe Temsilcisi ve Temsilci Yardımcıları

*BADUDER Başkanı Recep Önem ve Yönetim Kurulu Üyeleri

*Okul Müdürü Mehmet Özcan

*Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Salih Boyner şereflendirdiler.

BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpulat ve Yardımcıları, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehmet Altıordu ve Kurul üyelerinin Titiz çalışmaları sonucu hazırlamış oldukları iftar ekinliği ifar öncesi SEMAZEN gösterileri ile başladı.

İftarların açılmasından sonra MMMBD Fatih şube Vaşkanı sayın Altınordu kürsüye gelerek konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Daha sonra Okul Müdürü sayın Özcan, BMMG Turgay kanarya ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker birer konuşma yaptılar. konuşmacıların konuşmalarının tamamını bu sayfamızda videolarını izleyebilirsinz.

Ev sahiplerinden sayın Altınordu; Konuklara hitaben sözlerine şöyle başladı.

Sayın Fatih Derneğimizin Onursal Başkanı Ve İsmo Yönetim Kurulu Üyem

Turgay Kanarya,

Sayın Bakanım Ve Turmob Yönetim Kurulu Üyem Masum Türker,

Sayın Turmob Yönetim Kurulu Üyem Ertuğrul Erdem,

Sayın İsmo Disiplin Kurulu Üyem Taner Yüceur,

Sayın Fatih Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Bmmg Yürütme Kurulu Üyelerim,

Sayın Bmmg Fatih İlçe Temsilcisi Ve Temsilci Yardımcıları,

Sayın Baduder Başkanım Ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Okul Müdürüm Mehmet Özcan,

Sayın Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hocam Ahmet Salih Boyner,

Sayın Basın İktisadi Dayanışma,

ve

Sayın Fatih Şubesi’nin Saygıdeğer Üyeleri, Değerli Arkadaşlarım, Sayın Misafirlerimiz.

Fatih Şubemiz Ve Bmmg Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz Geleneksel İftar Yemeğimize Hoş Geldiniz Der Hepinizi Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Sevgi Ve Saygı İle Selamlarım

Bir Lokma Ekmeğin Tadı İftarda Çıkar

Bir Bardak Suyun Değeri İftarda Gösterir Kendini

Hele Birde Dostlarla Arkadaşlarla Ve Meslektaşlarımızla Yapılırsa O İftar In Da Tadına Doyum Olmaz Öyle Değilmi Dostlar

 Hepinize Afiyet Olsun Allah Kabul Etsin..

Fatih Derneğimizin Bu Seneki Sezon Kapanışını Malumunuz Ramazandan Önceki İlk Çarşamba Günü Bmmg Yürütme Kurulu Toplantısına Denk Geldiği İçin Derneğimizde Gerçekleştiremedik

Ben Ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarımla Birlikte Ve Aynı Zamanda Bmmg Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Bir Araya Gelip Hem Dernek Kapanışımızı Ve Hemde Geleneksel İftar Yemeğimizi Bir Arada Dostlarla Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Bu Gün Yapmaya Karar Verdik.

Bu Organizasyonda Emeği Geçen Bütün Yönetim Kurulu Üyelerime Ve Bmm Gurubu Fatih İlçe Temsilcisi Ve Yardımcılarına Maddi Manevi Desteklerini Esirgemeyen Bütün Dostlara Arkadaşlara Şahsım Ve Sizler Adına Teşekkür Ediyorum.

Ben Ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Bu Güzel Ramazan Akşamında Sizlerle Birlikte Olmaktan Büyük Bir Mutluluk Duyuyoruz. Hepinizin Ramazanını Tebrik Ediyorum. Bütün Dostlarımızın Meslektaşlarımızn Huzur İçinde Bayrama Erişmesini Diliyorum.

Derneğimiz Tarafından Düzenlenen Bu İftar Buluşmasının, Güzelliklere Ve Hayırlara Vesile Olmasını Diliyor, Ramazan-I Şerif'in, Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Hayırlar Getirmesini, Yakın Coğrafyamızda Ve Tüm Dünyada Barışa Vesile Olmasını Temenni Ediyorum.

Sözlerime Son Vermeden Önce,

Yine Geleneksel Hale Getirdiğimiz Ramazan Yardımı Paketlerinide Her Sene Olduğu Gibi Bu Senede Yine Sizlerin Katkısı İle Yapacağız Değerli Arkadaşlarım

Bu Vesile İle Ramazan Yardımı Paketilerinde Bizlere Destek Vermek İsteyen Bütün Arkadaşlarıma Şimdiden Teşekkür Ediyor Allah Kabul Etsin Diyorum.

Bunla İlgili Olarak Sayın Saymanım Alpaslan Bey Hazır Bir Vaziyette Sizlerden Gelecek Olan Bu Yardımları Toplamak İçin Beklemektedir. Öyle Değilmi Sayın Saymanım

Lütfen Çıkışta Gönlünüzden Ne Koparsa Ne Kadar Uygun Görürseniz Miktar Söz Konusu Deildir. İçinizden Geldiği Kadar Yardımlarınızı İletirseniz Birçok Aileyi Bayram Öncesi Sevindirmiş Olacaksınız Ve Fatihli Mali Müşavir Olmanın Ayrıcalığını Bu Yardımların Ulaştğı Ailelerin Dualarında Hissedeceksiniz Bunun Hazzını Yaşayacaksınız.

Bu Nun Önemi Zannediyorum Biraz Sonra Sayın Okul Müdürüm Mehmet Beyde Değinecektir.

 Ben Biliyorumki Fatihli Meslektaşlarım Dostlarım Her Sene Olduğu Gibi Bu Senede En Az 100 Aileye Ulaştırılacak Yardımlar İçin Gerekeni Fazlasıyla Yapacaklardır.

Yaklaşan Kadir Gecenizi Tebrik Ediyorum. Bayramınızı Şimdiden Kutluyorum. Ülkemizde Ve İslam Dünyasında Huzur İçinde Bir Bayram Geçirmeyi Temenni Ediyorum.

Bugün Burada Bulunan Ve Geleneksel İftarımıza Gelerek Bizleri Onurlandıran

Misafirlerimize

Meslektaşlarımıza Ve Derneğimize Katkılarıyla Emeği Geçen Herkese,

Ayrıca Geçen Dönemlerde Görev Yaptığımız Çalışma Arkadaşlarımıza, İlçe Temsilcimize Ve Yardımcılarına Ve Bu Güne Kadar Görev Yapmış Yönetim Kurulları Ve Başkanlarına, Siz Değerli Üyelerimize Huzurlarınızda Hepsi Birbirinden Değerli Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Ve Kendi Şahsım Adına Bir Kez Daha Teşekkür Ediyor Ve Müsadenizle Yönetim Kurulu Arkadaşlarımı Tek Tek Buraya Alarak Birlikte Hepinizi Tekrar Sevgi Ve Saygı İle Selamlıyoruz.

Buyrun Arkadaşlar

Başkan Yardımcım Sayın Emine Öztürk

Saymanım Sayın Alpaslan Şahin

Sekreterim Sayın Gülsüm Pelisler

Yönetim Kurulu Üyelerim

Sayın

Üstün Üstündağ

Onur Çelik

ve Bülent Berki

Bu Arkadaşlarla Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Amacı Sadece Size Hizmet Vermek Olan Ve Bu Görev Aşkı Ve Bilinci İle Çalışan Görev Yapmaktan Onur Ve Gurur Duyduğumu Bir Kez Daha Buradan Söylemek İstiyorum

Hepinize Teşekkür Ediyorum.. diyerek sözlerini tamamladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------


2- Semazen Gösterisinden Sonra İftarların Yapılmasıyla, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehhmet Altınordu Kürsüye Gelerek Konuklara Hitaben Konuşma Yaptı


----------------------------------------------------------------------------------------------------

3- Şube Başkanı Mehmet Altınordu, Konuşmalarını Yapması İçin Fatih Genç Osman İlk Öğretim Okulu Müdürü Mehmet Özcan' ı Kürsüye Davet Etti.----------------------------------------------------------------------------------------------------
4- Şube Başkanı Mehmet Altınordu; ,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İSMMM Odası Y. K Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------

5- Şube Başkanı Mehmet Altınordu; Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker' i Kürsüye Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

6- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarına Devam Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

7- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarını Tamamlayarak Sözlerine Son Verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra , Şube Başkanı Mehmet Altınordu Kısa Bir Konuşma Yaparak, Bir Ramazan Etkinliğini Daha Tamamlamış Oldular.

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname