MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.
05 Haziran 2018 Salı
BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpulat ve Yardımcıları, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehmet Altıordu ve Kurul üyelerinin Titiz çalışmaları sonucu....
MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.

MMMBD Fatih Şubesinin ve BMMG Fatih İlçe Temsilciliğinin;

Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Topkapı Eresin Otelde Gerçekleşti.

Düzenlene İftar Yemeğine;

*TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker

*TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Erdem

*İSMMO Disiplin Kurulu Üyesi Taner Yüceur

*Fatih Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri

*BMMG Yürütme Kurulu Üyeleri

*BMMG Fatih İlçe Temsilcisi ve Temsilci Yardımcıları

*BADUDER Başkanı Recep Önem ve Yönetim Kurulu Üyeleri

*Okul Müdürü Mehmet Özcan

*Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Salih Boyner şereflendirdiler.

BMMG Fatih İlçe Temsilcisi Mustafa Taşpulat ve Yardımcıları, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehmet Altıordu ve Kurul üyelerinin Titiz çalışmaları sonucu hazırlamış oldukları iftar ekinliği ifar öncesi SEMAZEN gösterileri ile başladı.

İftarların açılmasından sonra MMMBD Fatih şube Vaşkanı sayın Altınordu kürsüye gelerek konuklara hitaben bir konuşma yaptı. Daha sonra Okul Müdürü sayın Özcan, BMMG Turgay kanarya ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker birer konuşma yaptılar. konuşmacıların konuşmalarının tamamını bu sayfamızda videolarını izleyebilirsinz.

Ev sahiplerinden sayın Altınordu; Konuklara hitaben sözlerine şöyle başladı.

Sayın Fatih Derneğimizin Onursal Başkanı Ve İsmo Yönetim Kurulu Üyem

Turgay Kanarya,

Sayın Bakanım Ve Turmob Yönetim Kurulu Üyem Masum Türker,

Sayın Turmob Yönetim Kurulu Üyem Ertuğrul Erdem,

Sayın İsmo Disiplin Kurulu Üyem Taner Yüceur,

Sayın Fatih Derneğimizin Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Bmmg Yürütme Kurulu Üyelerim,

Sayın Bmmg Fatih İlçe Temsilcisi Ve Temsilci Yardımcıları,

Sayın Baduder Başkanım Ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Sayın Okul Müdürüm Mehmet Özcan,

Sayın Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hocam Ahmet Salih Boyner,

Sayın Basın İktisadi Dayanışma,

ve

Sayın Fatih Şubesi’nin Saygıdeğer Üyeleri, Değerli Arkadaşlarım, Sayın Misafirlerimiz.

Fatih Şubemiz Ve Bmmg Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz Geleneksel İftar Yemeğimize Hoş Geldiniz Der Hepinizi Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Sevgi Ve Saygı İle Selamlarım

Bir Lokma Ekmeğin Tadı İftarda Çıkar

Bir Bardak Suyun Değeri İftarda Gösterir Kendini

Hele Birde Dostlarla Arkadaşlarla Ve Meslektaşlarımızla Yapılırsa O İftar In Da Tadına Doyum Olmaz Öyle Değilmi Dostlar

 Hepinize Afiyet Olsun Allah Kabul Etsin..

Fatih Derneğimizin Bu Seneki Sezon Kapanışını Malumunuz Ramazandan Önceki İlk Çarşamba Günü Bmmg Yürütme Kurulu Toplantısına Denk Geldiği İçin Derneğimizde Gerçekleştiremedik

Ben Ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarımla Birlikte Ve Aynı Zamanda Bmmg Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Bir Araya Gelip Hem Dernek Kapanışımızı Ve Hemde Geleneksel İftar Yemeğimizi Bir Arada Dostlarla Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Bu Gün Yapmaya Karar Verdik.

Bu Organizasyonda Emeği Geçen Bütün Yönetim Kurulu Üyelerime Ve Bmm Gurubu Fatih İlçe Temsilcisi Ve Yardımcılarına Maddi Manevi Desteklerini Esirgemeyen Bütün Dostlara Arkadaşlara Şahsım Ve Sizler Adına Teşekkür Ediyorum.

Ben Ve Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Bu Güzel Ramazan Akşamında Sizlerle Birlikte Olmaktan Büyük Bir Mutluluk Duyuyoruz. Hepinizin Ramazanını Tebrik Ediyorum. Bütün Dostlarımızın Meslektaşlarımızn Huzur İçinde Bayrama Erişmesini Diliyorum.

Derneğimiz Tarafından Düzenlenen Bu İftar Buluşmasının, Güzelliklere Ve Hayırlara Vesile Olmasını Diliyor, Ramazan-I Şerif'in, Ülkemiz Ve Milletimiz İçin Hayırlar Getirmesini, Yakın Coğrafyamızda Ve Tüm Dünyada Barışa Vesile Olmasını Temenni Ediyorum.

Sözlerime Son Vermeden Önce,

Yine Geleneksel Hale Getirdiğimiz Ramazan Yardımı Paketlerinide Her Sene Olduğu Gibi Bu Senede Yine Sizlerin Katkısı İle Yapacağız Değerli Arkadaşlarım

Bu Vesile İle Ramazan Yardımı Paketilerinde Bizlere Destek Vermek İsteyen Bütün Arkadaşlarıma Şimdiden Teşekkür Ediyor Allah Kabul Etsin Diyorum.

Bunla İlgili Olarak Sayın Saymanım Alpaslan Bey Hazır Bir Vaziyette Sizlerden Gelecek Olan Bu Yardımları Toplamak İçin Beklemektedir. Öyle Değilmi Sayın Saymanım

Lütfen Çıkışta Gönlünüzden Ne Koparsa Ne Kadar Uygun Görürseniz Miktar Söz Konusu Deildir. İçinizden Geldiği Kadar Yardımlarınızı İletirseniz Birçok Aileyi Bayram Öncesi Sevindirmiş Olacaksınız Ve Fatihli Mali Müşavir Olmanın Ayrıcalığını Bu Yardımların Ulaştğı Ailelerin Dualarında Hissedeceksiniz Bunun Hazzını Yaşayacaksınız.

Bu Nun Önemi Zannediyorum Biraz Sonra Sayın Okul Müdürüm Mehmet Beyde Değinecektir.

 Ben Biliyorumki Fatihli Meslektaşlarım Dostlarım Her Sene Olduğu Gibi Bu Senede En Az 100 Aileye Ulaştırılacak Yardımlar İçin Gerekeni Fazlasıyla Yapacaklardır.

Yaklaşan Kadir Gecenizi Tebrik Ediyorum. Bayramınızı Şimdiden Kutluyorum. Ülkemizde Ve İslam Dünyasında Huzur İçinde Bir Bayram Geçirmeyi Temenni Ediyorum.

Bugün Burada Bulunan Ve Geleneksel İftarımıza Gelerek Bizleri Onurlandıran

Misafirlerimize

Meslektaşlarımıza Ve Derneğimize Katkılarıyla Emeği Geçen Herkese,

Ayrıca Geçen Dönemlerde Görev Yaptığımız Çalışma Arkadaşlarımıza, İlçe Temsilcimize Ve Yardımcılarına Ve Bu Güne Kadar Görev Yapmış Yönetim Kurulları Ve Başkanlarına, Siz Değerli Üyelerimize Huzurlarınızda Hepsi Birbirinden Değerli Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Ve Kendi Şahsım Adına Bir Kez Daha Teşekkür Ediyor Ve Müsadenizle Yönetim Kurulu Arkadaşlarımı Tek Tek Buraya Alarak Birlikte Hepinizi Tekrar Sevgi Ve Saygı İle Selamlıyoruz.

Buyrun Arkadaşlar

Başkan Yardımcım Sayın Emine Öztürk

Saymanım Sayın Alpaslan Şahin

Sekreterim Sayın Gülsüm Pelisler

Yönetim Kurulu Üyelerim

Sayın

Üstün Üstündağ

Onur Çelik

ve Bülent Berki

Bu Arkadaşlarla Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Amacı Sadece Size Hizmet Vermek Olan Ve Bu Görev Aşkı Ve Bilinci İle Çalışan Görev Yapmaktan Onur Ve Gurur Duyduğumu Bir Kez Daha Buradan Söylemek İstiyorum

Hepinize Teşekkür Ediyorum.. diyerek sözlerini tamamladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------


2- Semazen Gösterisinden Sonra İftarların Yapılmasıyla, MMMBD Fatih Şube Başkanı Mehhmet Altınordu Kürsüye Gelerek Konuklara Hitaben Konuşma Yaptı


----------------------------------------------------------------------------------------------------

3- Şube Başkanı Mehmet Altınordu, Konuşmalarını Yapması İçin Fatih Genç Osman İlk Öğretim Okulu Müdürü Mehmet Özcan' ı Kürsüye Davet Etti.----------------------------------------------------------------------------------------------------
4- Şube Başkanı Mehmet Altınordu; ,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İSMMM Odası Y. K Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.

 
----------------------------------------------------------------------------------------------------

5- Şube Başkanı Mehmet Altınordu; Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker' i Kürsüye Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

6- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarına Devam Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

7- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarını Tamamlayarak Sözlerine Son Verdi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8- TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker Akıcı Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra , Şube Başkanı Mehmet Altınordu Kısa Bir Konuşma Yaparak, Bir Ramazan Etkinliğini Daha Tamamlamış Oldular.

2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,