MMMBD Fatih Şubesi
15 Mart 2018 Perşembe
Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi
MMMBD Fatih Şubesi

MMMBD Fatih Şubesi

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi.

Seminerde Açılış Konuşması Şube başkanı Mehmet altınordu Yaptı. BMMG Fatih İlçe Temsilisi Mustafa Taşpolat Altıordu ile divanda yer alırken, meslek mensuplarına hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim kurulu Üyesi Turgay Kanarya meslek mensuplarına Hitaben Bilgilendirmelerde Bulundu. Detaylı Konuşmaları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

Altınordu: Açılış Konuşmasına şu sözlerle başladı.

"Sayın BMMG Gurup Başkanım Ve Onursal Başkanım Sayın TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyem Sayın BMMG Kurul Üyelerim Sayın Hocam

Sayın Meslektaşlarım Ve Değerli Misafirlerimiz Sayın Basın

Öncelikle Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyor MMMB Derneği Fatih Şubesi Ve BMMG Urubu Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz

Bobi Frs Konulu Seminerimize Hoş Geldiniz Diyorum..

Günümüzde Çok Önem Kazanan Ve Kısa Bir Sürede Hayatımıza Girecek Olan Bobi Frs Gerçekten Önemli Bir Konu Değerli Arkadaşlarım.

Bizler Meslektaş Olarak Bu Standartları Bilmek Zorundayız. Biraz Dan Sayın Engin Hocam Detaylı Bilgileri Verecek Ama Bende Kısaca Önemi Hakkında Şunları Söyleyebilirim.

Finansal Tabloların Gerçeğe Uygun, İhtiyaca Uygun Ve Karşılaştırılabilir Sunumunu Sağlamak Amacıyla, 1 Ocak 2018 Tarihi Ve Sonrasında Başlayan Hesap Dönemlerinde Uygulanmak Üzere, 29 Temmuz 2017 Tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Giren Bobi Frs,

Bağımsız Denetime Tabi Olup Tms/Tfrs’leri Uygulamayan İşletmelerin Finansal Tabloları Açısından Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği Ve “İlâve Hususlar”In Yerini Alacaktır.

Uluslararası Muhasebe Ve Finansal Raporlama Uygulamalarıyla Ve Ab Düzenlemeleriyle Uyumlu Olan Bobi Frs, İşletmelerin Genel Olarak Karşılaşabileceği Tüm Muhasebe İşlemlerine İlişkin Muhasebe Esaslarını Belirlemektedir.

Ayrıca, Kabul Edilebilir Bir Finansal Raporlama Çerçevesinin Gerektirdiği Tüm Özellikleri Taşıyan Bobi Frs, Bağımsız Denetime Kıstas Teşkil Edecek “Kabul Edilebilir” Bir Finansal Raporlama Çerçevesidir.

Tms/Tfrs İle Karşılaştırıldığında Bobi Frs’de Genel Olarak Basitleştirilmiş Muhasebe İlkelerinin Yer Aldığı Görülmektedir.

Tms/Tfrs’lerde Gerçeğe Uygun Değer Kullanımı Yaygın Olmakla Birlikte, Bobi Frs’de Muhasebe Uygulamalarında Kolaylık Sağlanması Amacıyla Maliyet Bedeli Esas Alınmıştır.

Bobi Frs’nin Yayımlanmasıyla Birlikte, Uluslararası Standartlarda Kaliteli Bir Finansal Raporlama Ve Bağımsız Denetimin Sağlanması Açısından Önemli Bir Adım Atılmıştır.

Ben Sözü Fazla Uzatmadan Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Şimdiden Sayın Engin Hocama Vermiş Oldukları Bilgiler İçin Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Teşekkür Ediyorum

Buyrun Hocam Söz Sizde..

diyerek sunumlarını yapması için sözü 

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' e erdi.

Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) " Konulu Eğitim Semineri için kürsüye gelerek sunularına başladı.

TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINI AŞAĞIDA ;

6- Fatih SGK Müdürü Coşkun Bilgin ,"7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kapsamında SGK İşlemleri İle Teşviklerine İlişkin" Sunumlarını Tamamlayarak Semineri Sonlandırdılar.
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,
Önceki yazımızda Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 7. maddesinde düzenlenen “kontrol edilen kurum kazancı” müessesesini irdelemeye başlamıştık.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında
Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1), Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı ...
Vergi mevzuatının sık değiştiğini bilmeyen yok. Mesleği bu alanda olanlar bile değişikliklere yetişmekte zorlanıyorlar. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum,