MMMBD Fatih Şubesi
15 Mart 2018 Perşembe
Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi
MMMBD Fatih Şubesi

MMMBD Fatih Şubesi

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi.

Seminerde Açılış Konuşması Şube başkanı Mehmet altınordu Yaptı. BMMG Fatih İlçe Temsilisi Mustafa Taşpolat Altıordu ile divanda yer alırken, meslek mensuplarına hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim kurulu Üyesi Turgay Kanarya meslek mensuplarına Hitaben Bilgilendirmelerde Bulundu. Detaylı Konuşmaları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

Altınordu: Açılış Konuşmasına şu sözlerle başladı.

"Sayın BMMG Gurup Başkanım Ve Onursal Başkanım Sayın TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyem Sayın BMMG Kurul Üyelerim Sayın Hocam

Sayın Meslektaşlarım Ve Değerli Misafirlerimiz Sayın Basın

Öncelikle Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyor MMMB Derneği Fatih Şubesi Ve BMMG Urubu Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz

Bobi Frs Konulu Seminerimize Hoş Geldiniz Diyorum..

Günümüzde Çok Önem Kazanan Ve Kısa Bir Sürede Hayatımıza Girecek Olan Bobi Frs Gerçekten Önemli Bir Konu Değerli Arkadaşlarım.

Bizler Meslektaş Olarak Bu Standartları Bilmek Zorundayız. Biraz Dan Sayın Engin Hocam Detaylı Bilgileri Verecek Ama Bende Kısaca Önemi Hakkında Şunları Söyleyebilirim.

Finansal Tabloların Gerçeğe Uygun, İhtiyaca Uygun Ve Karşılaştırılabilir Sunumunu Sağlamak Amacıyla, 1 Ocak 2018 Tarihi Ve Sonrasında Başlayan Hesap Dönemlerinde Uygulanmak Üzere, 29 Temmuz 2017 Tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Giren Bobi Frs,

Bağımsız Denetime Tabi Olup Tms/Tfrs’leri Uygulamayan İşletmelerin Finansal Tabloları Açısından Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği Ve “İlâve Hususlar”In Yerini Alacaktır.

Uluslararası Muhasebe Ve Finansal Raporlama Uygulamalarıyla Ve Ab Düzenlemeleriyle Uyumlu Olan Bobi Frs, İşletmelerin Genel Olarak Karşılaşabileceği Tüm Muhasebe İşlemlerine İlişkin Muhasebe Esaslarını Belirlemektedir.

Ayrıca, Kabul Edilebilir Bir Finansal Raporlama Çerçevesinin Gerektirdiği Tüm Özellikleri Taşıyan Bobi Frs, Bağımsız Denetime Kıstas Teşkil Edecek “Kabul Edilebilir” Bir Finansal Raporlama Çerçevesidir.

Tms/Tfrs İle Karşılaştırıldığında Bobi Frs’de Genel Olarak Basitleştirilmiş Muhasebe İlkelerinin Yer Aldığı Görülmektedir.

Tms/Tfrs’lerde Gerçeğe Uygun Değer Kullanımı Yaygın Olmakla Birlikte, Bobi Frs’de Muhasebe Uygulamalarında Kolaylık Sağlanması Amacıyla Maliyet Bedeli Esas Alınmıştır.

Bobi Frs’nin Yayımlanmasıyla Birlikte, Uluslararası Standartlarda Kaliteli Bir Finansal Raporlama Ve Bağımsız Denetimin Sağlanması Açısından Önemli Bir Adım Atılmıştır.

Ben Sözü Fazla Uzatmadan Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Şimdiden Sayın Engin Hocama Vermiş Oldukları Bilgiler İçin Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Teşekkür Ediyorum

Buyrun Hocam Söz Sizde..

diyerek sunumlarını yapması için sözü 

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' e erdi.

Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) " Konulu Eğitim Semineri için kürsüye gelerek sunularına başladı.

TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINI AŞAĞIDA ;

16- Oturum Başkanı İYMMO Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Karabıyık ve Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş Sayıştay Hakkında Açıklamalarına Devam Ederken, Zama,Zaman Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Yanıt Verilerek, Toplantıya Son Verildi.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
” Başta Atamız Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz…
30 Ağustos 2015 yılında mesleğine, ve meslektaşına inanmış bir avuç insanın BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR sözünden hareketle çıkmış olduğu yolculuğun
İhracat Bedellerinin 180 Gün İçerisinde Türkiye’ye Getirilmesi ve Yüzde 80’inin Bankaya Bozdurulması..
Dönüşüm veya Yok Olmak…Dijital teknolojiler ile tetiklenen 4. Sanayi devriminin inşa edildiği bugünlerde, yapay zekâ, robot kullanımı,
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu; WOW İstanbul Hotels&Convetion Centerde Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi.
Koro Başkanı; Cumali Fırat ve Koro Şefi; Alper Ayorak Eşliğinde Üyelerine ve Konuklarına Müzik Ziyafeti Çekti.
Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti.
ASMO Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, ülkenin en önemli sorunun ekonomi olduğunu söyleyerek, “Hangi adayın ne senedi var bizi ilgilendirmiyor.
2019 yılının Mart ayına girmiş bulunmaktayız. Yılın Mart ayı beyan ayı demek oluyor. Bugünkü yazımızda kira geliri elde edenlerin nasıl vergilendirileceklerini ele alacağız.
Bilindiği gibiTürkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 15 Şubat 2018 tarihinde kabul edilen ve 10 Mart 2018 Tarihli ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan
Yıllık beyannameye dahil edilen gelirlerden yapılacak indirimler nelerdir? Yıllık beyanname ile bildirilecek gelirlere ilişkin indirimler,
Varlık Fonu tarafından ihraç edilen sermaye piyasası araçlarının bazı sınırlamalardan muaf tutulmasına karar verildi.
Emekliler bu yıl 2 bin lira bayram ikramiyesi alırken, hanesine aylık bin 305 lira da evde bakım desteği girebilecek
Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi.