MMMBD Fatih Şubesi
15 Mart 2018 Perşembe
Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi
MMMBD Fatih Şubesi

MMMBD Fatih Şubesi

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi.

Seminerde Açılış Konuşması Şube başkanı Mehmet altınordu Yaptı. BMMG Fatih İlçe Temsilisi Mustafa Taşpolat Altıordu ile divanda yer alırken, meslek mensuplarına hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim kurulu Üyesi Turgay Kanarya meslek mensuplarına Hitaben Bilgilendirmelerde Bulundu. Detaylı Konuşmaları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

Altınordu: Açılış Konuşmasına şu sözlerle başladı.

"Sayın BMMG Gurup Başkanım Ve Onursal Başkanım Sayın TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyem Sayın BMMG Kurul Üyelerim Sayın Hocam

Sayın Meslektaşlarım Ve Değerli Misafirlerimiz Sayın Basın

Öncelikle Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyor MMMB Derneği Fatih Şubesi Ve BMMG Urubu Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz

Bobi Frs Konulu Seminerimize Hoş Geldiniz Diyorum..

Günümüzde Çok Önem Kazanan Ve Kısa Bir Sürede Hayatımıza Girecek Olan Bobi Frs Gerçekten Önemli Bir Konu Değerli Arkadaşlarım.

Bizler Meslektaş Olarak Bu Standartları Bilmek Zorundayız. Biraz Dan Sayın Engin Hocam Detaylı Bilgileri Verecek Ama Bende Kısaca Önemi Hakkında Şunları Söyleyebilirim.

Finansal Tabloların Gerçeğe Uygun, İhtiyaca Uygun Ve Karşılaştırılabilir Sunumunu Sağlamak Amacıyla, 1 Ocak 2018 Tarihi Ve Sonrasında Başlayan Hesap Dönemlerinde Uygulanmak Üzere, 29 Temmuz 2017 Tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Giren Bobi Frs,

Bağımsız Denetime Tabi Olup Tms/Tfrs’leri Uygulamayan İşletmelerin Finansal Tabloları Açısından Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği Ve “İlâve Hususlar”In Yerini Alacaktır.

Uluslararası Muhasebe Ve Finansal Raporlama Uygulamalarıyla Ve Ab Düzenlemeleriyle Uyumlu Olan Bobi Frs, İşletmelerin Genel Olarak Karşılaşabileceği Tüm Muhasebe İşlemlerine İlişkin Muhasebe Esaslarını Belirlemektedir.

Ayrıca, Kabul Edilebilir Bir Finansal Raporlama Çerçevesinin Gerektirdiği Tüm Özellikleri Taşıyan Bobi Frs, Bağımsız Denetime Kıstas Teşkil Edecek “Kabul Edilebilir” Bir Finansal Raporlama Çerçevesidir.

Tms/Tfrs İle Karşılaştırıldığında Bobi Frs’de Genel Olarak Basitleştirilmiş Muhasebe İlkelerinin Yer Aldığı Görülmektedir.

Tms/Tfrs’lerde Gerçeğe Uygun Değer Kullanımı Yaygın Olmakla Birlikte, Bobi Frs’de Muhasebe Uygulamalarında Kolaylık Sağlanması Amacıyla Maliyet Bedeli Esas Alınmıştır.

Bobi Frs’nin Yayımlanmasıyla Birlikte, Uluslararası Standartlarda Kaliteli Bir Finansal Raporlama Ve Bağımsız Denetimin Sağlanması Açısından Önemli Bir Adım Atılmıştır.

Ben Sözü Fazla Uzatmadan Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Şimdiden Sayın Engin Hocama Vermiş Oldukları Bilgiler İçin Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Teşekkür Ediyorum

Buyrun Hocam Söz Sizde..

diyerek sunumlarını yapması için sözü 

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' e erdi.

Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) " Konulu Eğitim Semineri için kürsüye gelerek sunularına başladı.

TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINI AŞAĞIDA ;

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.