MMMBD Fatih Şubesi
15 Mart 2018 Perşembe
Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi
MMMBD Fatih Şubesi

MMMBD Fatih Şubesi

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' in Sunumlarıyla; Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) Konulu Eğitim Seminer Düzenledi.

Seminerde Açılış Konuşması Şube başkanı Mehmet altınordu Yaptı. BMMG Fatih İlçe Temsilisi Mustafa Taşpolat Altıordu ile divanda yer alırken, meslek mensuplarına hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim kurulu Üyesi Turgay Kanarya meslek mensuplarına Hitaben Bilgilendirmelerde Bulundu. Detaylı Konuşmaları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

Altınordu: Açılış Konuşmasına şu sözlerle başladı.

"Sayın BMMG Gurup Başkanım Ve Onursal Başkanım Sayın TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyem Sayın BMMG Kurul Üyelerim Sayın Hocam

Sayın Meslektaşlarım Ve Değerli Misafirlerimiz Sayın Basın

Öncelikle Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyor MMMB Derneği Fatih Şubesi Ve BMMG Urubu Fatih İlçe Temsilciliği Olarak Ortaklaşa Düzenlemiş Olduğumuz

Bobi Frs Konulu Seminerimize Hoş Geldiniz Diyorum..

Günümüzde Çok Önem Kazanan Ve Kısa Bir Sürede Hayatımıza Girecek Olan Bobi Frs Gerçekten Önemli Bir Konu Değerli Arkadaşlarım.

Bizler Meslektaş Olarak Bu Standartları Bilmek Zorundayız. Biraz Dan Sayın Engin Hocam Detaylı Bilgileri Verecek Ama Bende Kısaca Önemi Hakkında Şunları Söyleyebilirim.

Finansal Tabloların Gerçeğe Uygun, İhtiyaca Uygun Ve Karşılaştırılabilir Sunumunu Sağlamak Amacıyla, 1 Ocak 2018 Tarihi Ve Sonrasında Başlayan Hesap Dönemlerinde Uygulanmak Üzere, 29 Temmuz 2017 Tarihli Mükerrer Resmi Gazete’de Yayımlanarak Yürürlüğe Giren Bobi Frs,

Bağımsız Denetime Tabi Olup Tms/Tfrs’leri Uygulamayan İşletmelerin Finansal Tabloları Açısından Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliği Ve “İlâve Hususlar”In Yerini Alacaktır.

Uluslararası Muhasebe Ve Finansal Raporlama Uygulamalarıyla Ve Ab Düzenlemeleriyle Uyumlu Olan Bobi Frs, İşletmelerin Genel Olarak Karşılaşabileceği Tüm Muhasebe İşlemlerine İlişkin Muhasebe Esaslarını Belirlemektedir.

Ayrıca, Kabul Edilebilir Bir Finansal Raporlama Çerçevesinin Gerektirdiği Tüm Özellikleri Taşıyan Bobi Frs, Bağımsız Denetime Kıstas Teşkil Edecek “Kabul Edilebilir” Bir Finansal Raporlama Çerçevesidir.

Tms/Tfrs İle Karşılaştırıldığında Bobi Frs’de Genel Olarak Basitleştirilmiş Muhasebe İlkelerinin Yer Aldığı Görülmektedir.

Tms/Tfrs’lerde Gerçeğe Uygun Değer Kullanımı Yaygın Olmakla Birlikte, Bobi Frs’de Muhasebe Uygulamalarında Kolaylık Sağlanması Amacıyla Maliyet Bedeli Esas Alınmıştır.

Bobi Frs’nin Yayımlanmasıyla Birlikte, Uluslararası Standartlarda Kaliteli Bir Finansal Raporlama Ve Bağımsız Denetimin Sağlanması Açısından Önemli Bir Adım Atılmıştır.

Ben Sözü Fazla Uzatmadan Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Şimdiden Sayın Engin Hocama Vermiş Oldukları Bilgiler İçin Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Teşekkür Ediyorum

Buyrun Hocam Söz Sizde..

diyerek sunumlarını yapması için sözü 

Dr. A.Engin ERGÜDEN ' e erdi.

Ergüden "Büyük ve Orta Boy İşletmeler İçin Finansal Raporlama Standardı (BOBI FRS) " Konulu Eğitim Semineri için kürsüye gelerek sunularına başladı.

TOPLANTI RESİMLERİNİN TAMAMINI AŞAĞIDA ;

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.