MMMBD Fatih Şubesi ;Türkiye’ de Arabuluculuk Sistemi ve Uygulaması Konulu Seminer Düzenledi
01 Şubat 2018 Perşembe
Medaratör Bülent Berki' nin Başkanlığında Arabulucu Av. Fatma Gül Emek ve Arabulucu Av. Banu Keskin' i Konuk Etti.
MMMBD Fatih Şubesi ;Türkiye’ de Arabuluculuk  Sistemi ve Uygulaması Konulu Seminer Düzenledi

MMMBD Fatih Şubesi 

Türkiye’ de Arabuluculuk  Sistemi ve Uygulaması Konulu Seminerde 

Medaratör Bülent Berki' nin Başkanlığında 

Arabulucu Av. Fatma Gül Emek

Arabulucu Av. Banu Keskin' i Konuk Etti.

Şube Başkanı  Sayın Altınordu Seminer Öncesi Kürsüye Gelerek Konuklara Hitaben Konuşma yaptı.

Altınordu; Değerli Meslektaşlarım

Sayın Misafirlerimiz

Sayın Basın İktisadi Dayanışma

Bir Çarşamba Daha Yeni Bir Seminerde Birlikte Olmaktan Gurur Duyduğumu Söyleyerek Hepinizi Şahsım Ve Yönetim Kurulum Adına Sevgi ve Saygı İle Selamlıyorum. Hoş Geldiniz.

Değerli  Meslektaşlarım

Yaklaşık 5 Sene Önce Yürürlüğe Girmesine Rağmen Günümüzde Oldukça Etkisini Gösteren Arabuluculuk Müessesesi Oldukça Önemli Bir Süreç İçerisine Girmiştir..

Bilindiği Üzere Yabancılık Unsuru Taşıyanlar da Dâhil Olmak Üzere, Üzerinde Serbestçe Tasarruf Edilebilen İş veya İşlemlerden Doğan Her Türlü Özel Hukuk Uyuşmazlıklarının Çözümlenmesinde Arabuluculuk Yoluna Başvurulabilmektedir.

Arabuluculuk, Zamansal Açıdan Öngörülemezlik ve Yargılama Giderleri Gibi Başlıca Sorunlara Çözüm Üretmesiyle Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Arasında Yerini Sağlamlaştırma Yolundadır.

Sürecin Tamamen Tarafların İradesine Dayalı Bir Yol Haritası Sunması ve Tarafsız Bir Kişi Tarafından Dostane Görüşmeler Aracılığıyla Gerçekleştirilmesi de Arabulucu luğu Çekici Kılmaktadır.

Günümüzde Arabuluculuk Sürecine Başvuru Talebi Oldukça Artmış Olmakla Birlikte, Geçtiğimiz Yıllarda Arabuluculukla Çözümlenen Uyuşmazlık Sayısı Toplamda 9000’e Yaklaşmıştır. Yalnızca 2017 Yılının Ocak Ayında Arabuluculukla Çözümlenen Uyuşmazlıkların Sayısı İse 3000’e Ulaşmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin de Üzerine Özellikle Eğildiği Bu Müessese Birçok Mesleki Kuruluş Ve Oda Tarafından Teşvik Edilmekte, Ticari Ve Hukuki Hayatın Bir Parçası Haline Getirilmiştir.

Arabuluculuk, Taraf İradesini Ve Menfaatlerini Merkeze Alan Bir Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemidir.

Ayrıca Taraflar, Yargılama Aşamasından Ziyade Uzlaşmacı Bir Süreç İçerisinde Bulunduklarından ve Sürecin Sonunda Kendilerinin Onaylamadığı Bir Kararı Yerine Getirmeyeceklerinin Verdiği Güvenle Stresten Uzak Ve Mantık Çerçevesinde Yaklaşım Sergilerler.

Arabuluculuk Sürecinin Gizli İşlemesi de Arabuluculuğu Cazip Hale Getiren Faktörlerin Başında Gelmektedir.

Tarafların Arabuluculuk Sürecinde Verdikleri Beyanlar Tamamen Gizli Tutulmakta ve Uzlaşma Sağlanamaması Halinde Mahkemede Aleyhlerine Delil Olarak Kullanılamamaktadır.

Bir Alternatif Çözüm Yolu Olmasının Yanında Arabuluculuk; Mahkemelerin İş Yükünü de Hafifletmektedir.

Değerli Arkadaşlar

Birazdan Arabulucu ve Avukat Sayın Fatma Gül Emek Ve Banu Keskin Konu Hakkında Daha Detaylı Bilgiler Verecektir.

Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Sayın Avukat ve Arabulucu Fatmagül Hanım ve Banu Hanıma Emeği Geçen Bütün Arkadaşlarıma Şahsım Yönetim Kurulum Ve Meslektaşlarımız Adına Teşekkür Ediyor Seminerin Başarılı Geçmesini Diliyor Saygılar Sunuyorum.

Diyerek sözlerini noklatadıktan sonra ;

Arabulucu Av. Fatma Gül Emek' e teşekkür plaketini Mehmet Altınordu, Arabulucu Av. Banu Keskin' ise plaketini Bülent Berki verdikten sonra İktisadi Dayanışma kameralarına günün anısına resim vererek seminere son verdiler.

Detay için tıklayınız >>>>> arabulucu slayt.pptx

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.