MMMBD Fatih Şubesi Kahvaltıda buluştu
02 Ekim 2012 Salı
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Fatih Şubesi kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi. Florya Görkem Kilis Sofrası'nda düzenlenen kahvaltıda birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı.
MMMBD Fatih Şubesi Kahvaltıda buluştu

MMMBD Fatih Şubesi Kahvaltıda buluştu

İktisadi Dayanışma Haber Ajansı- Seda Duygu Pekel

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Fatih Şubesi kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi. Florya Görkem Kilis Sofrası'nda düzenlenen kahvaltıda birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı.

Kahvaltıda konuşan MMMBD Fatih Şubesi Başkanı Halim Bursalı, stresli sıkıntılı bir iş yaptıklarını, amaçlarının biraz iş ortamından uzaklaşmak olduğunu belirterek ''Bugün gerçekten çok mutluyum, bir kez daha Fatih'in birlik ve beraberliğini, dayanışmasını çok net gördüm. Benim göreve geldiğimde işim çok  zordu; yönetim olarak bize arkadaşlar bu görevi teklif ettikleri zaman, açıkcası tedirgin olmuştum çünkü bu dernek daha önce çok iyi yönetilmişti. Ama bir söz almıştım, bu desteği her zaman gördüm, görmeye de devam ediyorum'' dedi.

'Siyaseti sonlandırdık, dostluk ve arkadaşlık arttı''


İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı ve geçmiş dönem Fatih Şubesi Başkanı Turgay Kanarya'da yaptığı konuşmada, etkinlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirterek, ''etkinliğe olan yoğun katılım ve  özellikle yönetici arkadaşların çaba göstermesi beni ayrıca çok gururlandırdı. Biz eski yıllarda bir araya geldiğimiz zamanlarda hep siyaset konuşurduk hiç kendi sorunlarımızı konuşmazdık, acaba bu nasıl olurdan çok günlük siyasi konularla vakit geçirirdik. Bu dernekte ne zaman siyaseti sonlandırdık o zaman dernekteki dostluk ve arkadaşlık daha da arttı'' ifadelerinde bulundu.

 ''Kamu Gözetim Kurumunun yaptığı hiçbirşey yok''


''Bugün siyasi konulara girmeyeceğim çünkü geçen dernekte konuştuğum bir konu, kurum başkanının kulağına gidince ben özgüvensiz birimiyim diye nitelendirmiş, ben sadece kitaptan bir alıntı yaptım 7 kişiden birinin özgüveni eksik olduğunu söyledim'' diyen Kanarya, ayrıca şunları kaydetti: ''Bu gerçekten böyle. Özgüveni olan insanlar, inandığı şeyi yapar. Kamu gözetim kurumunun yaptığı ortada , yaptığı hiçbirşey yok değerli arkadaşlar. Yani 3. ayda sözleşmeler yapılacak, ama nasıl yapılacak, kim yapacak..  Kamu Gözetim Kurumu'nun iki dudağının arasında. Ben eğitirim nasıl eğiteceksin belli değil, sadece personelin, yani bugün esnaf sanatkarların boyutunda olan, bir yapıdaki insanları eğiten bir kuruma, bizim gibi bir akademik eğitimi almamızı istiyorlar, bunun mantığı var mı diye çok düşündük yönetim kurulu olarak anlam üretemedik. Göreceğiz yani 1 hafta sonra kendisinin bir sempozyumda konuşması var, ne yapacağını orda açıklayacağını söylüyor ama iki dudağının arasında olduğunu söylüyor hala aynı yerdeyim. 8. yönerge açık Avrupa nasıl yaptıysa biz de öyle yapacağız. Ama mantığını anlamakta ben güçlük çekiyorum. Önümüzdeki hafta toplantıda aldığım bilgileri derneğe gelip sizlerle paylaşacağım. Ama kırılarak, üzülerek hiçbir kurumun, başkanının bir yere gelmeyeceğinin de burada altını çizmek istiyorum.''

Kanarya, son olarak özellikle bu tür etkinliklere pek katılmayan üyelerin gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üyelere derneğin etkinliklerine destek verme ve katılma ricasında bulundu. Bursalı ise sözlerini , kahvaltı etkinliğinde eğitimlerden bahsetmediğini ancak çarşamba akşamı yapılacak toplantı için üyeleri derneğe beklediklerini ifade ederek noktaladı. 

9- Güncel Mevzuattaki Son Değişiklikler Üzerine Sunumlarına Dr. Veysi Seviğ Devam Ederken, Zaman Zaman Gelen Sorulara Sohbet Havası İçinde Cevaplar Verdi.(SON)
Bir Hizmet Daha;
ORTA VE İLERİ DÜZEY EXCEL KURSU
IX.MUVVS MUHASEBE UYGULAMALARI ve VERGİ MEVZUATI SEMPOZYUMU