MMMBD Fatih Şubesi Genel Kurulda Mehmet Altınordu İle Devam Dedi.
30 Eylül 2018 Pazar
16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Aksaray Yusufpaşa daki Dernek Merkezinde Gerçekleştiren Fatih Şubesi Yönetimine Fatihli Meslek Mensupları;
MMMBD Fatih Şubesi Genel Kurulda Mehmet Altınordu İle Devam Dedi.

MMMBD Fatih Şubesi Genel Kurulda Mehmet Altınordu İle Devam Dedi.

16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Aksaray Yusufpaşa daki Dernek Merkezinde Gerçekleştiren Fatih Şubesi Yönetimine Fatihli Meslek Mensupları; Başkan Mehmet Altınordu ve Ekibine Önümüzdeki Üç Yıl İçin Devam Dedi. 

Divan Başkanlığına BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kanarya, Divan Kurulu Üyeliklerine Ahmet Şen ve Kadriye Topçu Seçilerek Divandaki Yerlerini Aldılar.

Seçimlere tek liste ile gidilmesine rağmen, Genel Kurula ilgi bir hayli fazla idi. İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, Üyelere detaylı bilgi verirken, İstanbul SMMM Odası Üyelerinden Bazılarına ve TÜRMOB da, TÜRMOB'u Başkanmış gibi yöneten şahsa vurgulama yapmadan geçmedi. 

Yine Fatih Şube Başkanı Mehmet Altınordu, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Erdem ve BADUDER Genel Başkanı Recep Önem MMMBD Genel Başkanı Server Gökmen' i yaşattıkları sıkıntılardan dolayı eleştiri yağmuruna tuttular. 

MMMBD Genel Başkanı Gökmen Bu eleştirilere, iletişimsizlikten dolayı bu durumlar yaşandı diye cevap verdi. 

MMMBD Genel Merkez Genel Başkanı Server Gökmen'e sitemleri,;

İstanbul' da SMMM Odası Birçok Dernek Şubelerine (Kendisine yakın olan)  dernek şubelerine TESMER temsilcilik binalarını kullandırırken, Fatih Şubesinin kullanmasına neden izin verilmedi. 

Daha ötesi TESMER Fatih şubesinden resmen biz fatihliler kovulurken, dernek eşyalarımız, plaketlerimiz ve kupalarımız dışarı atılırken, siz Genel Başkanımız Neredeydiniz ? 

Biz size bağlı bir şubeniz değilmiyiz. Niye bize üvey evlat muamelesi yapılmasına izin verdiniz diyerek üzüntülerini belirttiler. 

Zaman zaman ikili diyaloğa girilirken, Divan başkanı Kanarya ikili diyaloğa girilmesine izin vermedi.

Fatihli Meslek Mensupları Başkan Mehmet Altınordu ve Ekibine Önümüzdeki Üç yıl İçin Devam Dediler. 

Kurulları tanıyalım. 

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ; 

MEHMET ALTINORDU, 
ŞERİF TURAN, 
ALPASLAN ŞAHİN,
BÜLENT BERKİ, 
DEMİR ONUR ÇELİK, 
MEHTAP GÜRCÜ ve 
ZAFER İPEK 

DENETİM KURULU ÜYELERİ; 

M.GÜLSÜM PELİSTER, 
İLKER ESİN ve 
HÜSEYİN ERDEM 

ONUR KURULU ÜYELERİ; 

TURGAY KANARYA, 
ERTUĞRUL ERDEM ve 
YALÇIN KIRAVAT 

GENEL MERKEZ DELEGELERİ; 

ERTUĞRUL ERDEM 
M.CENGİZ ATAÇ, 
YALÇIN KIRAVAT 
ALPASLAN ŞAHİN, 
MUSTAFA TAŞPULAT, 
NEZAHAT SAK, 
ZAFER İPEK, 
POLAT KASAPOĞLU, 
İLKAY AKÇAY, 
EMİNE ÖZTÜRK ve 
RIZA TEKSAN , 

Seçildiler.

Seçimin Sonlanmasından sonra MMMBD Fatih Şubesi Başkanlığına Tekrar Seçilen Mehmet Altınordu' un  yapmış olduğu teşekkür Konuşması

Sayın Onursal Başkanım ve BMMG Gurubu Gurup Başkanım Turgay Kanarya,

Sayın TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyem Ertuğrul Erdem,

Sayın İSMMO Yönetim Kurulu Üyelerim,

Sayın BMMG Gurubu Kurul Üyelerim,

Sayın Fatih Şubesinin Geçmiş Dönem Şube Başkanlarım ve Yönetim Kurulu Üyeleri

Sayın BMMG Gurubu İlçe Temsilcim

Sayın Misafirler

Saygıdeğer Fatih Şubesi Üyelerim Meslektaşlarım Arkadaşlarım ve

Sayın Mesleki Basın İktisadi Dayanışma,

Derneğimizin 16. Olağan Genel Kurulunu Her Zaman ki Gibi Bir Bayram Havasında Yaptık.

Öncelikle Sizlerin İradesiyle Seçilen Yeni Yönetim Kurulu Ve Denetim Kurulundaki Arkadaşlarımı Müsadenizle Yanıma Davet Etmek İstiyorum

Yönetim Kurulu Üyelerim

Sayın Şerif Turan

Sayın Alpaslan Şahin

Sayın Bülent Berki

Sayın Demir Onur Çelik

Sayın Mehtap Gürcü

Sayın Zafer İpek

Denetim Kurulu Üyelerim

Sayın Gülsüm Pelisler

Sayın İlker Esin

Sayın Hüseyin Erdem

Buyrun Arkadaşlar

Bu Gün Burada Bulunarak Genel Kurulumuza Gelerek Bizleri Onurlandıran Dernek Üyelerimize Ve Misafirlerimize,

Genel Kurulumuza Katkılarıyla Emeği Geçen Herkese,

Ve Geçen Dönemlerde Birlikte Görev Yaptığım Çalışma Arkadaşlarıma,

Kurulduğu Günden Bu Güne Kadar Görev Yapmış Başkan ve Yönetim Kurullarına,

Sizlerin İradesi İle Yeniden Seçilen Şahsım ve Yeni Yönetim Kurulu Arkadaşlarım Adına Öncelikle Bizleri Bu Göreve Layık Gördüğünüz İçin Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

Ben ve Yeni Seçilen Yönetim Kurulum En Kısa Sürede Görev Dağılımı Yaparak Derneğimizi Misyonuna Uygun Olarak Önceki Zengin Birikimlerimiz ve Tecrübemizle Büyütmeye Devam Edeceğiz.

Değerli Üyeler, Dernekçilik Üyeler Olmazsa Yapılacak Bir İş Değildir.

Derneğine Sahip Çıkan, Dernek Faaliyetlerine Katılan, Elini Taşın Altına Koyan, Her Daim Bizlerle Birlikte Olan Üyelerimize Çok Ama Çok Teşekkür Ediyorum.

Hiçbir Maddi Menfaati Bulunmaksızın, İşinden, Ailesinden ve Zamanından Fedakârlık Ederek Dernek İçin Çalışan, Bazı Günler Geç Saatlere Kadar Toplantılar Yaptığımız,

Tek Gayesi Derneğine ve Meslektaşlarına Hizmet Etmek Olan, Çok Değerli Yol Arkadaşlarıma,

Yönetim Kurulu Üyelerime, Şimdiden Gösterecekleri Çabalarından Dolayı Minnettar Olacağımı Belirterek Çok Teşekkür Ediyorum.

Ben ve Yeni Oluşan Yönetim Kurulumdaki Tüm Arkadaşlarım Eleştiriye Açıktır,

Sizlerin Yüzümüze Yaptığı Eleştiriler Bizi Gururlandırır,

Düşünürüz ki Bizim Üyelerimiz Dedikodu Yapmıyor Eksiklerimizi Kusurlarımızı Hatalarımızı Yüzümüze Söylüyor,

Neticede Bizde İnsanız Yanlışlarımız Olacaktır Mutlaka Bu Yanlışlıkları Üyelerimizin Bize Söylemesi Lazım ki Tekrarı Olmasın,

Demem Şu ki Derneğimizi Başkanıyla Yönetimiyle Üyeleriyle El Birliği İle Yöneteceğiz ve Daha İleriye Taşıyacağız.

Bizler Yönetici Olabiliriz Ama Bu Dernek Sizin Bizim Hepimizin dir...

Bu Dernek Sizler Sayesinde Var, Sizlerden İstirhamım Gelin Birlikte Yönetelim.

Bu Vesile İle Genel Kurulumuzun Hayırlara Vesile Olmasını Diler Hepinize Şahsım ve Yeni Yönetim Kurulum Adına Saygı Ve Sevgilerimi Sunarım...

Diyerek sözlerini noktaladı.

Genel Kurul Konuşmalarının tamamıİKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz.

16. OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURULDAN RESİMLERLE GÖRÜNTÜLER.
12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek artırılacak
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de 24 Seri Nolu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Bu Tebliğ düzenlemesi ile KDV iadelerinde önemli değişikliğe gidildi.
20.02.2019 tarihli ve 30692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde ...
İzmir Bölge İdare Mahkemesi, KHK ile görevine iade edilen öğretmenin açtığı davada, zorunlu nitelikteki ek ders görevi karşılığındaki ücretlerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların Aralık 2018 ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitlerinin ...
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri, 2019 yılında maliyet hesaplarını 7⁄A seçeneğine göre tutmak zorundadırlar.
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.