MMMBD Bakırköy Şubesi Genel Kurulunda Bir İlke İmza Atıldı.
21 Eylül 2018 Cuma
Bakırköy Şubesi Başkan Adayı Hamit Gören Göstere Göstere Açık Oyla Kendi Oyunu Hüseyin İpek'e Vererek,
MMMBD Bakırköy Şubesi Genel Kurulunda Bir İlke İmza Atıldı.

MMMBD Bakırköy Şubesi Genel Kurulunda Bir İlke İmza Atıldı.

Bakırköy Şubesi Başkan Adayı Hamit Gören Göstere Göstere Açık Oyla Kendi Oyunu Hüseyin İpek'e Vererek, Yine Bakırköy Şubesi Başkan Adayı Hüseyin İpek'te Hamit Gören' e Göstere Göstere Kendi Oyunu Açık Oyla Vererek Büyük Bir Jest Yaptılar. 

Büyük Alkış Aldılar. 

MMMBD Bakırköy Şubesi Genel Kurulunu Bakırköy İş Adamları Derneğinde (BİAD) SMMM Kenan Mülayim' İn Divan Başkanlığında Yaptı. 

Seçimlere İki Liste Katıldı. 

Şube Başkanı İrfan Demirci' Nin Desteklemiş Olduğu Mavi Liste İle Hamit Gören Başkanlığında ; Yalçın Topal, Rıza Başak, Hacı Göçerler, Şenol Yetişkin, Ömer Kürşat Tekin Ve Arzu Yadigar İle, 

Beyaz Liste İle Hüseyin İpek' İn Başkanlığında; Emin Yılmaz, Bilal Eğinci, Nursel Bahadır, Gülcay Çakır Yılmaz, Gülfe Uzuner Ve Filiz Duman İle Gidildi. 

Seçimlerde 118 Üye Oy Kullandı. 

Geçerli Oy Sayısı : 115 

Geçersiz Oy Sayısı : 3 

Beyaz Liste : 35 Oy, 

Mavi Liste : 80 Oy Alarak Seçimleri Kazandı. Dostluk Havası İçinde Geçen Seçimlere Meslek Mensuplarından İlgi Hayli Fazla İdi.

GENEL KURULU TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKİ IKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ.

http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

GENEL KURULDAN RESİMLERLE GÖRÜNTÜLER

4 Ekim 2018 tarihli Dünya Gazetesinde yayımlanan “Borca Batık Olma Durumu ve Konkordato” başlıklı yazımızda; Türk Ticaret Kanunu ve İcra ve İflas Kanununda “Konkordato” ile
Bilindiği gibi 13.9.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yerleşik kişiler arasındaki sözleşmelerde edimi döviz veya dövize olarak belirleme yasağı getirilmiş,
2018 yılı sonlarına yaklaştığımız bugünlerde, aşağı yukarı bir yıldır devam eden ağır ekonomik savaş ve kriz, ülkemizde ve işletmelerimizde ağır tahribat yaparak sona ermeye başladı.
Yeni veriler, yeni akıllı sistemler fırsat mı, tehdit mi? Teknolojide yaşanan gelişmeler doğrultusunda görüyoruz ki,
Kriz sadece vatandaşları ve şirketleri değil, bankaları da etkiledi. Piyasada yaşanan nakit darlığının etkisiyle bankalar; ellerindeki yetkiyi kullanarak mudileri mağdur ediyor.
Teknolojik gelişmeler neticesinde insanlık tarihi, bir zamanlar ihtişamlı ve gösterişli birçok mesleğin yok oluşuna tanıklık etmiştir.
Oda seçimleri yaklaşınca , Oda seçimleri yaklaşınca, Aynı traş’a...Devam etmeyeceğiz.Aynı keseye aynı tasa aynı kurnaya... Aynı hamama... Aynı tellak’a...Aynen devam demeyeceğiz.
TRAFİK cezalarını artıran kanun, yasadışı taşıma yapanların araçlarının trafikten men edilme yetkisi de getirdi.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası,
Konya SMMM Odasının Düzenlemiş Olduğu 18. Anadoly Odaları Eğitim Semineri
''Verilecek olan Eğitim Katılım sertifikaları İlgili Adliyelere Haliç Üniversitesi tarafından bildirimi yapılacaktır.''
Teklif ile, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresini doldurmuş ama yaş şartını yerine getirememiş olanlara..
Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
İşletme sermayesi, bir işletmenin gelir elde edinceye kadar geçecek sürede yapacağı harcalar olarak tanımlanabilir.
2010 Yılında TÜRMOB sürecinde ‘Rakip Değil Meslektaş , Rekabet Değil Dayanışma’ sloganıyla meslek mücadelesinde meslektaşın sesi ve umudu olma amacıyla yola çıkan
Yeminli Mali Müşavir, İstanbul Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Vedat DEMİRÖZ’ün katılımıyla, “Mevzuattaki son gelişmeler” konusunda bir toplantı düzenledi.
12.9.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı (Karar), 32 Sayılı Karar’da yaptığı bir değişiklikle bazı hallerde alım-satım, kira, eser, iş ve hizmet ..