MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.
09 Mart 2018 Cuma
Konuklara Proğram Öncesi Kokteyl Veren MMMBD Üsküdar Şubesi Yönetimi; 2018 "Dünya Emekçi Kadınlar Gününü" Üsküdar, . . .
MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.

MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.

 Konuklara Proğram Öncesi Kokteyl Veren MMMBD Üsküdar Şubesi Yönetimi; 2018 "Dünya Emekçi Kadınlar Gününü" Üsküdar, Halk Cad. Sunar İş Merkezi 1 Kat No: 101 Doğancılar İstanbul Adresinde Kutladı.

Kokteyl Sonrası "Dünya Kadınlar Gününe"Özel Program Sunumlarını Ülkü Paker Yaparken; Açılış Konuşmalarını; 

 MMMBD  Derneği Üsküdar Şube Başkanı Sayın Cemil Nizam Atilla, İstanbul SMMM Odası Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın Fatma Ölmez, MMMBD Derneği Genel Merkez Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İstanbul SMMM Odası Saymanı Sayın Cemile Kuzu Günün Önemine Özel Konuşma Yaptılar.

  Konularından Uzman Kadın Konuşmacılardan;

Dişhekimi Dr. Şebnem Kocaoğlu,

Medikal Estetik Hekimi Dr.Funda Demir İm,

Sosyolog Mine Adıgüzel,

Reiki Master İnci Duran, Konuşmalarını Yaptıktan Sonra;

Sürpriz Çekilişle Bu Güne Özel Hediye Verdiler.

Hediyeler Arasında Şube Başkanı Sayın

Kollektif Yağlı Boya Resim Çalışması Cemil Nizam Atilla' nın Yapmış Olduğu Resim Çalışması Konuklardan Birine Çıktı.

Daha Sonra ; "Dünya Kadınlar Gününe" Özel Hazırlamış Oldukları Pastayı Kestikten Sonra

Karaoke Çalışmaları İle Dünya Kadınlar Günü Kutlamasından Birlikte Olmanın Hazını Bir Kez Daha Yaşadılar.

Biz İktisadi Dayanışma' ya ba Bu Özel Mutluluk Tablosunu Görüntülemek Düştü.

MMMBD  Derneği Üsküdar Şube Başkanı Sayın Cemil Nizam Atilla'nın Açılış Konuşmasını aşağıdaki Videoyu Tıklayarak izleyebilrsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------


Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Üsküdar İlçe Temsilcisi Fatma Ölmez' i kürsüye davet etti.


Ölmez Kürsüye Gelerek Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarına Başladı.

Değerli  İSMMMO Saymanım Cemile Kuzui

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Sekreteri ve  İsmmmo Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu üyemiz Mahmut Şahin,

Değerli  İSMMMO Saymanım Cemile Kuzu

Değerli Şube Başkanım ve Şube Yöneticilerim,

Temsilci yardımcılarım,

Değerli Konuşmacılar ve siz değerli meslektaşlarım.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

08 Mart dünya kadınlar günü sebebiyle bizleri bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren değerli dernek yöneticilerime çok teşekkür ediyorum.

Değerli Konuklar
Dünya nüfusunun yarısını ve iş gücünün üçte birini oluşturan biz kadınların toplumsal konumları (gerek yasalar, gerek gelenekler), dar sınırlı ve baskı altında tutulmaları, ikinci cins olmaları; kadınların ezilmesini ve baskı altına alınmasını, sömürülmesini beraberinde getiren ve de yüzyıllardan beri devam eden uygulamalardır.

Kadınlar; her toplumsal gelişmede ve insanlığın ileriye atılmış her adımında önemli role sahip olmuştur. Buna rağmen kadınların ezilmişliği hala devam eden bir gerçekliktir.

Kadının en düşük oranla çalıştıkları meslek ise, üst düzey yöneticiliktir. Kadın yöneticilerinin az olması cinsiyet ayrımcılığının eğitim alanına yansıması sonucu, eğitimde fırsat eşitliğinden kadının yararlanmamasıdır. Ayrıca, bu tür görevler daha çok nitelik gerektirmekte, daha çok zaman ve enerji istemektedir. Çalışan kadının vasıflı işlerin getirdiği bilgi ve beceriyle donatılmamış olması ve de eş, annelik görevlerini üstlenmesi iş gücü katılımını ve işinde yükselmesini, uzmanlaşmasını engellemektedir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum ileridir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum toplum gibi toplumdur.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 
Siyerek sözlerini noktaladıktan sonra 

Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Saymanı Cemile Kuzu' yu Kürsüye Davet Etti.


Kuzu Kürsüye Gelerek Konuşmalarına Şöyle Başladı;

Mesleğimiz ile ilgili önemli bir ay içindeyiz, önemli haftalar, günler  yaşıyoruz.

Vergi Haftası;

Önemli paydaşlarımızda biri olan Gelir İdaresinin 29. Vergi haftasını kutluyoruz, başarılar diliyoruz.

Muhasebe Haftası:

Her yıl geleneksel Hale getirdiğimiz Taksim Atatürk Anıtına çelenk koyarak 1-7 Mart Muhasebe haftamızı da kutluyoruz.

161 yıl önce 1857 tekstil işçisi olarak çalışan kadınların grevi ile başlıyor Kadınların mücadelesi.
CLARA ZETKIN’nin Ağustos 1910 Kopenhag’da  verdiği mücadele ile 107 yıl önce kutlanmaya, kadınlar günü olarak anılmaya başlandı.

O yıllarda Kadınların talepleri; Eşit işe eşit ücret, 8 saat iş günü, Analık hakları, seçme seçilme hakları ve Savaşların son bulması.

Bu gün ne değişti, değişen ne oldu. İlavelerimiz var, Kadına yönelik şiddet, Tecavüz, küçük gelinler ve en önemlisi savaşın son bulması kadınların talepleri arasında.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan güzel yurdumda gün geçmiyor ki kadın cinayet haberi, kadına yönelik şiddet ve tecavüz haberleri almadan.

Ülkemizde geçmişte Kadın;

Kurtuluş Savaşında mermi taşıyan Kadın,

Anadolu’nun köylerine bilgi taşıyan kadın,

Bugün; Çocuklarına daha iyi bir gelecek, daha iyi bir Dünya bırakmak için çabalayan araştırmacı güçlü Kadın.

Söyle bir baktığımızda Kadın Cinayetlerine;

2015 Yılında 303 Kadın

2016 Yılında 328 Kadın,

2017 Yılında 409 Kadın,

Ocak/2018 de 28 Kadın

200 Binden fazla Çocuk gelinin olduğu

Sebepler ise daha da acı veriyor insana. 

Saçını kızıla boyamak, 

yeni elbise almak, 

Patates köftesi yapmamak, 

Tuzluğu uzatmamak, Gıcık olmak.

Nereye gidiyoruz.

Yapılan araştırmalara göre  bir ülkede ne kadar fazla BARIŞ ve DEMOKRASİ varsa, Kadına yönelik şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı o kadar az oluyor

“Dünya Kadınlarla güzelleşir

Emekleriyle özgürleşir”

 “Bir Kadın Bilgindir Aslında”

Neler Yapabileceğini kimse hayal bile edemez.

Yaratıcılığının sınırı yoktur  Diyor Can Dündar

Hayatı var eden, yaşatan, dünya bugün hala dönüyorsa onların sevgileri ve duyguları ile döndüğüne inandığımız Kadınların  Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz.

Ve özellikle umuyoruz ki Kadınlarımız toplumlarda gerçekten hak ettiği değeri görür, onların her alandaki bilgi birikimi ve düşüncelerinden yararlanılır.

Artık sokakta şiddete uğrayan kadınlarımız, 

Kadın cinayetleriyle kaybettiğimiz kadınlarımız, Savaşların en büyük acısını çeken kadınlarımız, 
Bu acıları çekmez ve birlikte hayatı kucaklarlar.

Dünya’yı yaşanabilir Barış içinde, huzurlu, mutlu, sevgi dolu bir yer haline getirebiliriz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayatın her alanında sağlandığı, kadınların güçlendiği, herkes için adil bir dünyaya kavuşmak amacıyla Hayal ve Dileklerimle.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günümüzü kutluyorum.
Diyerek sözlerini tamamladıktan sonra;

Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması MMMBD Genel Merkez Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i Kürsüye Davet Etti.

Şahin'in Konuşmalarını aşağıdaki vidoyu tıkayarak izleyebilirsiniz.--------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Önemli Not: Konuşmacıların Sunumlarını İKTİSADİ TV den İzleyebilirsiniz.

Resimlerin tamamını aşağıdaki linki tıklayarak alabilirsiniz
6- Fatih SGK Müdürü Coşkun Bilgin ,"7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kapsamında SGK İşlemleri İle Teşviklerine İlişkin" Sunumlarını Tamamlayarak Semineri Sonlandırdılar.
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,
Önceki yazımızda Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 7. maddesinde düzenlenen “kontrol edilen kurum kazancı” müessesesini irdelemeye başlamıştık.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında
Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1), Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı ...
Vergi mevzuatının sık değiştiğini bilmeyen yok. Mesleği bu alanda olanlar bile değişikliklere yetişmekte zorlanıyorlar. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum,