MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.
09 Mart 2018 Cuma
Konuklara Proğram Öncesi Kokteyl Veren MMMBD Üsküdar Şubesi Yönetimi; 2018 "Dünya Emekçi Kadınlar Gününü" Üsküdar, . . .
MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.

MMMB Derneği Üsküdar Şubesi "Dünya Kadınlar Gününü" Özel Konuklarla Kutladı.

 Konuklara Proğram Öncesi Kokteyl Veren MMMBD Üsküdar Şubesi Yönetimi; 2018 "Dünya Emekçi Kadınlar Gününü" Üsküdar, Halk Cad. Sunar İş Merkezi 1 Kat No: 101 Doğancılar İstanbul Adresinde Kutladı.

Kokteyl Sonrası "Dünya Kadınlar Gününe"Özel Program Sunumlarını Ülkü Paker Yaparken; Açılış Konuşmalarını; 

 MMMBD  Derneği Üsküdar Şube Başkanı Sayın Cemil Nizam Atilla, İstanbul SMMM Odası Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın Fatma Ölmez, MMMBD Derneği Genel Merkez Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin, İstanbul SMMM Odası Saymanı Sayın Cemile Kuzu Günün Önemine Özel Konuşma Yaptılar.

  Konularından Uzman Kadın Konuşmacılardan;

Dişhekimi Dr. Şebnem Kocaoğlu,

Medikal Estetik Hekimi Dr.Funda Demir İm,

Sosyolog Mine Adıgüzel,

Reiki Master İnci Duran, Konuşmalarını Yaptıktan Sonra;

Sürpriz Çekilişle Bu Güne Özel Hediye Verdiler.

Hediyeler Arasında Şube Başkanı Sayın

Kollektif Yağlı Boya Resim Çalışması Cemil Nizam Atilla' nın Yapmış Olduğu Resim Çalışması Konuklardan Birine Çıktı.

Daha Sonra ; "Dünya Kadınlar Gününe" Özel Hazırlamış Oldukları Pastayı Kestikten Sonra

Karaoke Çalışmaları İle Dünya Kadınlar Günü Kutlamasından Birlikte Olmanın Hazını Bir Kez Daha Yaşadılar.

Biz İktisadi Dayanışma' ya ba Bu Özel Mutluluk Tablosunu Görüntülemek Düştü.

MMMBD  Derneği Üsküdar Şube Başkanı Sayın Cemil Nizam Atilla'nın Açılış Konuşmasını aşağıdaki Videoyu Tıklayarak izleyebilrsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------


Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Üsküdar İlçe Temsilcisi Fatma Ölmez' i kürsüye davet etti.


Ölmez Kürsüye Gelerek Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarına Başladı.

Değerli  İSMMMO Saymanım Cemile Kuzui

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Sekreteri ve  İsmmmo Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu üyemiz Mahmut Şahin,

Değerli  İSMMMO Saymanım Cemile Kuzu

Değerli Şube Başkanım ve Şube Yöneticilerim,

Temsilci yardımcılarım,

Değerli Konuşmacılar ve siz değerli meslektaşlarım.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

08 Mart dünya kadınlar günü sebebiyle bizleri bu anlamlı günde bizleri bir araya getiren değerli dernek yöneticilerime çok teşekkür ediyorum.

Değerli Konuklar
Dünya nüfusunun yarısını ve iş gücünün üçte birini oluşturan biz kadınların toplumsal konumları (gerek yasalar, gerek gelenekler), dar sınırlı ve baskı altında tutulmaları, ikinci cins olmaları; kadınların ezilmesini ve baskı altına alınmasını, sömürülmesini beraberinde getiren ve de yüzyıllardan beri devam eden uygulamalardır.

Kadınlar; her toplumsal gelişmede ve insanlığın ileriye atılmış her adımında önemli role sahip olmuştur. Buna rağmen kadınların ezilmişliği hala devam eden bir gerçekliktir.

Kadının en düşük oranla çalıştıkları meslek ise, üst düzey yöneticiliktir. Kadın yöneticilerinin az olması cinsiyet ayrımcılığının eğitim alanına yansıması sonucu, eğitimde fırsat eşitliğinden kadının yararlanmamasıdır. Ayrıca, bu tür görevler daha çok nitelik gerektirmekte, daha çok zaman ve enerji istemektedir. Çalışan kadının vasıflı işlerin getirdiği bilgi ve beceriyle donatılmamış olması ve de eş, annelik görevlerini üstlenmesi iş gücü katılımını ve işinde yükselmesini, uzmanlaşmasını engellemektedir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum ileridir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir.

Kadın toplumun içindeyse o toplum toplum gibi toplumdur.

Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 
Siyerek sözlerini noktaladıktan sonra 

Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Saymanı Cemile Kuzu' yu Kürsüye Davet Etti.


Kuzu Kürsüye Gelerek Konuşmalarına Şöyle Başladı;

Mesleğimiz ile ilgili önemli bir ay içindeyiz, önemli haftalar, günler  yaşıyoruz.

Vergi Haftası;

Önemli paydaşlarımızda biri olan Gelir İdaresinin 29. Vergi haftasını kutluyoruz, başarılar diliyoruz.

Muhasebe Haftası:

Her yıl geleneksel Hale getirdiğimiz Taksim Atatürk Anıtına çelenk koyarak 1-7 Mart Muhasebe haftamızı da kutluyoruz.

161 yıl önce 1857 tekstil işçisi olarak çalışan kadınların grevi ile başlıyor Kadınların mücadelesi.
CLARA ZETKIN’nin Ağustos 1910 Kopenhag’da  verdiği mücadele ile 107 yıl önce kutlanmaya, kadınlar günü olarak anılmaya başlandı.

O yıllarda Kadınların talepleri; Eşit işe eşit ücret, 8 saat iş günü, Analık hakları, seçme seçilme hakları ve Savaşların son bulması.

Bu gün ne değişti, değişen ne oldu. İlavelerimiz var, Kadına yönelik şiddet, Tecavüz, küçük gelinler ve en önemlisi savaşın son bulması kadınların talepleri arasında.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan güzel yurdumda gün geçmiyor ki kadın cinayet haberi, kadına yönelik şiddet ve tecavüz haberleri almadan.

Ülkemizde geçmişte Kadın;

Kurtuluş Savaşında mermi taşıyan Kadın,

Anadolu’nun köylerine bilgi taşıyan kadın,

Bugün; Çocuklarına daha iyi bir gelecek, daha iyi bir Dünya bırakmak için çabalayan araştırmacı güçlü Kadın.

Söyle bir baktığımızda Kadın Cinayetlerine;

2015 Yılında 303 Kadın

2016 Yılında 328 Kadın,

2017 Yılında 409 Kadın,

Ocak/2018 de 28 Kadın

200 Binden fazla Çocuk gelinin olduğu

Sebepler ise daha da acı veriyor insana. 

Saçını kızıla boyamak, 

yeni elbise almak, 

Patates köftesi yapmamak, 

Tuzluğu uzatmamak, Gıcık olmak.

Nereye gidiyoruz.

Yapılan araştırmalara göre  bir ülkede ne kadar fazla BARIŞ ve DEMOKRASİ varsa, Kadına yönelik şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı o kadar az oluyor

“Dünya Kadınlarla güzelleşir

Emekleriyle özgürleşir”

 “Bir Kadın Bilgindir Aslında”

Neler Yapabileceğini kimse hayal bile edemez.

Yaratıcılığının sınırı yoktur  Diyor Can Dündar

Hayatı var eden, yaşatan, dünya bugün hala dönüyorsa onların sevgileri ve duyguları ile döndüğüne inandığımız Kadınların  Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz.

Ve özellikle umuyoruz ki Kadınlarımız toplumlarda gerçekten hak ettiği değeri görür, onların her alandaki bilgi birikimi ve düşüncelerinden yararlanılır.

Artık sokakta şiddete uğrayan kadınlarımız, 

Kadın cinayetleriyle kaybettiğimiz kadınlarımız, Savaşların en büyük acısını çeken kadınlarımız, 
Bu acıları çekmez ve birlikte hayatı kucaklarlar.

Dünya’yı yaşanabilir Barış içinde, huzurlu, mutlu, sevgi dolu bir yer haline getirebiliriz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayatın her alanında sağlandığı, kadınların güçlendiği, herkes için adil bir dünyaya kavuşmak amacıyla Hayal ve Dileklerimle.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günümüzü kutluyorum.
Diyerek sözlerini tamamladıktan sonra;

Sunumları yapan Sunumları Yapan Ülkü Paker Polat, Konuşmalarını Yapması MMMBD Genel Merkez Genel Sekreteri Mahmut Şahin'i Kürsüye Davet Etti.

Şahin'in Konuşmalarını aşağıdaki vidoyu tıkayarak izleyebilirsiniz.--------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Önemli Not: Konuşmacıların Sunumlarını İKTİSADİ TV den İzleyebilirsiniz.

Resimlerin tamamını aşağıdaki linki tıklayarak alabilirsiniz
16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.