MMMB Derneği Fatih Şubesi;
27 Aralık 2017 Çarşamba
Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konusunu Burhan Eray' la Masaya Yatırdı.
MMMB Derneği Fatih Şubesi;
MMMB Derneği Fatih Şubesi;

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konusunu Burhan Eray' la Masaya Yatırdı.

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar

Burhan Eray
Mali Müşavir

TÜRMOB Hizmet Değerlendirme Ve Ücret Tespit Komisyonu Üyesi

MMMBD Fatih Şubesi Yönetimi;
Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konulu Seminer düzenledi.

Seminere Konuşmacı Olarak Katılan Eğitmen - Mali Müşavir Burhan Eray Sunumlarıyla;

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) ve E - Serbest Meslek Defteri, Defter Beyan Sistemi Konusunda; 

Seminere Katılan Meslek Mensuplarına ve Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Samimi Bir Şekilde Cevap Vererek Meslek Mensuplarının ve Katılımcıların Zihinlerindeki Sorulara Açıklık Getirdi..
MMMB Derneği Fatih Şube Başkanı Altınordu, Meslek Mensuplarını Selamladıktan Sonra Bigilendirme Sunumlarını Yapması İçin Sözü Sayın Eray' a Verdi.

Son Düzenlemeler

01.07.2017 Hafta Tatili Kanunu’nun Kaldırılması (7033 SK) 
25.07.2017 İzaha Davet Müessesesi (VUK 482 GT)
11.08.2017 Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim 
15.08.2017 E-Defter Paket Güncelleme
25.08.2017 Fazla Çalışma Sürelerinde Değişiklik Yapılmasına ilişkin Yönetmelik
30.09.2017 Yeni Nesil ÖKC Zorunluluğu Hk. (VUK 483 GT) 
01.10.2017 SGK da E-Fatura Dönemi
01/01/2018 Defter Beyan Sistemi uygulama

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülüğü

ETBİS Nedir?

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) Hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların kayıt altına alınması, elektronik ticaret verilerinin toplanması, bu verilerin işlenerek istatistiki bilgilerin üretilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve mevzuat kapsamında kayıt ve bildirim yapılabilmesine imkan sağlayan bilgi sistemidir.

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Hakkında Sayın Eray'ın Sunumlarının Tamamı İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız.


SEMİNER RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.
6- Fatih SGK Müdürü Coşkun Bilgin ,"7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kapsamında SGK İşlemleri İle Teşviklerine İlişkin" Sunumlarını Tamamlayarak Semineri Sonlandırdılar.
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,
Önceki yazımızda Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 7. maddesinde düzenlenen “kontrol edilen kurum kazancı” müessesesini irdelemeye başlamıştık.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında
Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1), Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı ...
Vergi mevzuatının sık değiştiğini bilmeyen yok. Mesleği bu alanda olanlar bile değişikliklere yetişmekte zorlanıyorlar. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum,