MMMB Derneği Fatih Şubesi;
27 Aralık 2017 Çarşamba
Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konusunu Burhan Eray' la Masaya Yatırdı.
MMMB Derneği Fatih Şubesi;
MMMB Derneği Fatih Şubesi;

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konusunu Burhan Eray' la Masaya Yatırdı.

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar

Burhan Eray
Mali Müşavir

TÜRMOB Hizmet Değerlendirme Ve Ücret Tespit Komisyonu Üyesi

MMMBD Fatih Şubesi Yönetimi;
Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Konulu Seminer düzenledi.

Seminere Konuşmacı Olarak Katılan Eğitmen - Mali Müşavir Burhan Eray Sunumlarıyla;

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) ve E - Serbest Meslek Defteri, Defter Beyan Sistemi Konusunda; 

Seminere Katılan Meslek Mensuplarına ve Meslek Mensuplarından Gelen Sorulara Samimi Bir Şekilde Cevap Vererek Meslek Mensuplarının ve Katılımcıların Zihinlerindeki Sorulara Açıklık Getirdi..
MMMB Derneği Fatih Şube Başkanı Altınordu, Meslek Mensuplarını Selamladıktan Sonra Bigilendirme Sunumlarını Yapması İçin Sözü Sayın Eray' a Verdi.

Son Düzenlemeler

01.07.2017 Hafta Tatili Kanunu’nun Kaldırılması (7033 SK) 
25.07.2017 İzaha Davet Müessesesi (VUK 482 GT)
11.08.2017 Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim 
15.08.2017 E-Defter Paket Güncelleme
25.08.2017 Fazla Çalışma Sürelerinde Değişiklik Yapılmasına ilişkin Yönetmelik
30.09.2017 Yeni Nesil ÖKC Zorunluluğu Hk. (VUK 483 GT) 
01.10.2017 SGK da E-Fatura Dönemi
01/01/2018 Defter Beyan Sistemi uygulama

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi ve Bildirim Yükümlülüğü

ETBİS Nedir?

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS) Hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların kayıt altına alınması, elektronik ticaret verilerinin toplanması, bu verilerin işlenerek istatistiki bilgilerin üretilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan ve mevzuat kapsamında kayıt ve bildirim yapılabilmesine imkan sağlayan bilgi sistemidir.

Vergi ve SGK Uygulamalarında son değişiklikler ve dikkat edilmesi gereken hususlar Hakkında Sayın Eray'ın Sunumlarının Tamamı İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız.


SEMİNER RESİMLERİNE ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ.
16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.