Konya SMMMO Başkanı Özselek’ten Yapılandırma İçin Son Gün Uyarısı”
25 Şubat 2019 Pazartesi
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayında ödenmesi gereken 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile yapılandırılan vergi ....
Konya SMMMO Başkanı Özselek’ten Yapılandırma İçin Son Gün Uyarısı”

Konya SMMMO Başkanı Özselek’ten Yapılandırma İçin Son Gün Uyarısı”

Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 2018 yılı Aralık ve 2019 yılı Ocak ayında ödenmesi gereken 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile yapılandırılan vergi borçları ve SSK prim borçları taksitlerinin ödeme sürelerinin 28 Şubat’a kadar uzatılmış olduğuna dikkat çekerek, verilen sürenin sonuna yaklaşıldığını belirtti.

Özselek yaptığı açıklamada; 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu ile yapılandırılan borçların 15 Ekim tarihine kadar ödenmesi gereken 1. taksit ve 30 Kasım tarihine kadar ödenmesi gereken 2. taksitlerini ödeyemeyen mükellefler için ayrıca, 2018 Aralık ve 2019 Ocak ayı taksitlerinde de süre uzatılması yapıldığını belirtti. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen ve mükelleflerin ödeyemedikleri borçlarını şuan ki faizi ile ödeyerek yapılandırmaya devam edebileceklerine imkân sağlayan torba kanun teklifi ile verilen sürenin sonuna gelindiğinin altını çizdi.

Başkan Seyit Faruk ÖZSELEK; “Bazı nedenlerden dolayı yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükelleflerimiz için torba kanun teklifi ile ödeyemedikleri borçlarını şuan ki faizi ile ödeyerek yapılandırma devam edebilmeleri için 28 Şubat tarihine kadar imkân sağlanmıştır. Son kez tanınan bu imkân ile birlikte ödeme yapan mükelleflerimiz yapılandırmaları bozulmadan ve kalan borçlarını 7143 Sayılı Kanun Kapsamında taksitler halinde ödeyebileceklerdir.

Yapılan süre uzatımı mükelleflerimizin hem yapılandırılmış vergi borçlarını hem de yapılandırılan SSK Prim borçlarını kapsamaktadır. Bu nedenle mükelleflerimiz bu imkânı değerlendirerek yapılandırma ödemelerini 28 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirmelerini tavsiye ediyoruz. Bu sayede yapılandırmaları bozulmadan kaldığı yerden devam edebilecektir. Mükelleflerimiz kesinlikle bu imkândan yararlanmaları ve bu fırsatı kaçırmamaları gerekiyor.” diyerek borçlarını ödeyemeyen mükelleflerin yapılandırmalarının bozulmaması için, 28 Şubat 2019’a kadar ödemelerini yapmaları hususuna dikkat çekti.
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.