Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
24 Temmuz 2020 Cuma
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Abdil Erdal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.
Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal’dan ;

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Abdil Erdal, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.

Kovid-19 salgını sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler de dahi basın çalışanlarının toplumu sağlıklı ve doğru bilgilendirmek için çalışmaya devam ettiğini belirten Başkan Erdal; “Basın Kuruluşlarının ve Gazetecilerin, içinde bulunduğumuz iletişim çağında etkinliği her geçen gün giderek artmaktadır. 

Basınımız; toplumsal sorunların yanında, ülke ve dünya gündemine ilişkin gelişmelerin ve haberlerin kamuya duyurulması görevini üstlenirken, diğer bir taraftan halkımızın haber alma özgürlüğünü sağlamakta ve kamuoyu oluşturulmasında önemli bir görev üstlenmektedirler. 

Meslek ahlakı ve gazetecilik ilkelerine bağlılıkla büyük sorumluluğu üstlenen medya çalışanlarımızın daha rahat ve daha güvenli çalışma şartlarına sahip olabildikleri, emeklerinin karşılığını alabildikleri, kendilerini güvenle geliştirebildikleri bir medya ortamına kavuşmaları önem gösterdiğimiz ve desteklediğimiz konular arasında yer almaktadır. Sorumluluklarını büyük bir özveriyle yerine getiren tüm basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı can-ı gönülden kutlar; başarılı çalışmalarının devamını dilerim” şeklinde belirtti.


7- Beslenme Konusunda Dr. Aytül Gencer Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Teşekkür Konuşmasını Dernek Başkanı Gülüzar Özev Yaptıktan Sonra Topluca İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Etkinlik Sona Erdi.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
17 Ekim 2020 Tarihinde Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Yapılacaktır.
Toplam 115 gıda ürününün çeşitli ülke ve ülke gruplarından ithalatına uygulanacak ek gümrük vergisi oranları yeniden belirlendi.
Yukarıdaki başlığı boşuna atmıyoruz. “Vergi” gibi önemli ve bir o kadar da tehlikeli silahla bu kadar oynanmaz ki!...
İnternet Yasası olarak bilinen 5651 sayılı “internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi . . . .
“İzaha davet”, verginin tam ve zamanında ödenmediğine ilişkin emareler bulunduğuna dair yetkili merciler tarafından yapılmış . . .
Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek.
Limited şirket kurucu ortağı ve imza yetkilisi olarak halen görev yapmaktayım. Daha önce SSK'lı olarak prim günüm var.
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, iş yeri kira stopajı, bazı esnaf hizmetleri ve kültürel faaliyetlerde KDV indirimine gidildiğini açıkladı.
Enflasyon oranı ile kira artışı gerçekleştiren kişilerin beklediği Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı.
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit, Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi ve 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu 12. Taksit Ödemesi İçin Son
Ticari veya mesleki faaliyetler için yapılan kiralamalar, dernek ve vakıflara ait taşınmazların kiralanması ve yabancı devletlere
7252 Sayılı Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarih ve 31199 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Resmi tatillerde çalışanlar için mesai ücretleri önem taşıyor. Haftalık 45 saati aşan çalışmalarda, çalışılan her fazladan saat için ödenecek ücret
Türkiye,15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimi sonrasında gelişen olaylar, 2018'de yaşanan rahip Brunson krizi ve en son Mart 2020'de
Ticaret Bakanlığı, 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye yönelik açıklamada bulundu.
Tam da 30 Temmuz tarihli yazınızda tanımladığınız üzere 20 Temmuz'da emekli olmuş hekimim. SGK'da ikramiye alamayacağım söylendi.
Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini ekonomi, sağlık, teknoloji, eğitim gibi birçok faktör etkilemektedir. Fakat son yıllarda dünyada kalkınmanın . . . .