Kıran Kırana Geçen; Seçimin Galibi Alim Kesik ve Ekibi Oldu.
26 Eylül 2018 Çarşamba
MMMBD Şişli Şubesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Yaptı.
Kıran Kırana Geçen; Seçimin Galibi Alim Kesik ve Ekibi Oldu.

Kıran Kırana Geçen; Seçimin Galibi Alim Kesik ve Ekibi Oldu.


MMMBD Şişli Şubesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde16. Olağan Seçimli Genel Kurulunu Yaptı. 

Divanın Oluşumu için her iki liste de aday gösterdi.  

"Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği ve İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Güç Birliği "Listesi  adayı Olan ;

Geçmiş Dönem MMMBD Şişli Şubesi Başkanı Haluk Gülsoy oy çokluğu ile Divan başkanlığına seçilerek Divanda diğer üye arkadaşları birlikte yerlerini aldılar.

Göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı üyelere teşekkür eden Haluk Gülsoy, hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, Genel Kurulu Adil bir şekilde yöneteceğim dedi.

MMMB Şişli Şubesi Yönetimi için İKİ Liste Yarıştı.

Sarı Liste İle Seçime Katılan Alim Kesik ve Ekibi 

ile

Beyaz Liste İle İle Seçime Giren Zakir Öktem ve Ekibi Yarıştı.

Alim Kesik ve Ekibi; "Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği ve İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Güç Birliği "Listesi İle Başkanlığa Aday Olan ; Zakir Öktem ve ekibine Karşı 92 ye 91 Oyla Alim Kesik ve Ekibi seçimi Kazandı.

Alim Kesik ve Ekibi Gelecek 3 Yıl İçin MMMBD Şişli Şubesi Yönetim, Denetim, Onur Kurulu ve Üst Birlik Delegelikleri ile Şişli Şubesini Temsil etme yetkisini almış oldular.

Seçimleri Kazanan Alim Kesik'in Yönetim Kurulu Üyeleri aşağıdaki İsimlerden Oluşmakta; 

Burcu Kimsesiz, 

Metin Bayar, 

Fatoş Hamzalı, 

Rabia Sönmez, 

Ercan Kaya ve 

Ercan Öz. 

Denetleme Kurulu Üyeleri

H. Yaşar Tombul, 

Fatih Bektaş ve 

Coşkun Demir 

Onur Kurulu Üyeleri; 

Muammer Keskin, 

Nurettin Tan ve 

Nesrin Altın. 

Genel Merkez Delegeleri; 

Serdar Özkan, 

Nazlı Ardak, 

Çakır Ömer Özen, 

Serdar Kıran, 

Sinan Arslan, 

Şinasi Kader Öztürk, 

Mustafa Sezen, 

Taci Tekin, 

Kemal Taştan, 

M.Nazım Arslan, 

Şenol Civan, 

Cenan Can Erkuş ve 

Hasan Yıldırım. 

Seçimleri Kazanarak Omuz Omuza İktisadi Dayanışma Kameralarına Poz Vererek Ayrıldılar.

Genel Kurul Detaylarını İKTİSADİ TV den Şifresiz İzleyebilirsiniz.  http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

MMMBD Şişli Şubesi 16. Olağan Genel Kurulundan Resimlerle Görüntüler;

12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek artırılacak
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de 24 Seri Nolu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Bu Tebliğ düzenlemesi ile KDV iadelerinde önemli değişikliğe gidildi.
20.02.2019 tarihli ve 30692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde ...
İzmir Bölge İdare Mahkemesi, KHK ile görevine iade edilen öğretmenin açtığı davada, zorunlu nitelikteki ek ders görevi karşılığındaki ücretlerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların Aralık 2018 ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitlerinin ...
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri, 2019 yılında maliyet hesaplarını 7⁄A seçeneğine göre tutmak zorundadırlar.
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.