Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;
22 Mayıs 2016 Pazar
Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;


İSMMMO Seçimlerine E. Funda Üçüncü Başkanlığında Gidiyor.

Haber: İktisadi Dayanışma Haber Ajansı - Özel

GÜÇBİRLİĞİ    

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve  

YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 

MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


Değerli Meslektaşlarımız,
 
Oda ve Meslek mücadelemizde 26 yılı geride bırakıyoruz. Geçen bu sürede ortaya çıkan yönetsel tükenmişlik bütün kazanımlarımızın önünde engel olmuştur. Bu engellerin kaldırılması, sorunlarımızın çözülmesi yeni mesleki kazanımların elde edilmesi, mesleğimizin daha etkin, saygın bir zemine erişmesi için yeni bir GÜÇ BİRLİĞİ ihtiyaç haline gelmiştir.
 
Oda ve birliğimizin kuruluşundan bugüne kadar mesleki sorunlarımız çözülemediği gibi, sorun sarmalı daha da büyümüştür. 
 
Üzerimizdeki iş yükü giderek artmış, gelir düzeyimiz düşmüş ve mesleki saygınlığımız toplumda içler acısı duruma gelmiştir. Meslektaşlarımız hak ettiği düzeye taşınamamıştır. İSMMMO’da iktidarda olan yönetim, kendi ikballerini korumak dışında meslektaşın sorunlarına çare üretmekten uzaklaşmış, kalıcı bir yönetime dönüşmüştür. Bu yönetim anlayışı ile odamız, ticarethane, meslektaşlarımız müşteri konumuna düşürülmüştür.
 
Oda aidatlarımız ve Yöneticilerin birden fazla kurullardan aldığı huzur hakları diğer meslek odaları ile kıyaslandığında büyük çelişkilerin ortaya çıktığı görülmüştür. Odamız ve Meslektaşlarımız üzerinde çeşitli kamu kuruluşlarının vesayeti artmış, oda yönetimi bunlarla mücadele etmek yerine, idare-i maslahatçı ve teslimiyetçi bir rol üstlenmiştir. 


 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Artık bu yönetim anlayışı tarihi misyonunu çoktan tamamlamıştır. Şimdi söz ve karar zamanıdır. Mesleğimiz adına kaybedilecek bir  yılı daha yaşamak istemiyoruz. Meslektaşın denetimine açık, şeffaf bir oda yönetimi için, sizleri, oluşturduğumuz GÜÇ BİRLİĞİNE davet ediyor, destek vermeye çağırıyoruz.
 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Bir bölümünü yukarda saydığımız, başta mesleki saygınlık olmak üzere, meslektaşlarımızın hayat standardını arttırmak, tahsilat sorununu çözmek, haksız rekabetin ve mesleki tekelleşmenin önlenmesi, yeni iş alanlarının yaratılması, bağımlı ve kadın meslektaşlarımızın öznel sorunlarının çözülmesi için İSMMMO yönetimine GÜÇ BİRLİĞİ olarak talibiz.
 
Bizler mesleki sorunlarımızı ülke sorunlarından ayrı görmüyoruz. Mesleki bağımsızlığımızı sağlamak, mesleğimizi uluslararası standartlara kavuşturmak ve meslektaşı kucaklayan daha müzakereci ve mücadeleci bir oda yönetimi yaratmak üzere İSMMMO yönetimi için GÜÇ BİRLİĞİ yaptık. 
 
26 yıllık İSMMMO tarihinde ilk defa bir kadın adayımız EMİNE FUNDA ÜÇÜNCÜ başkanlığındaki GÜÇ BİRLİĞİ listesi ile 28-29 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak seçimlere katılıyoruz.

Gelin.. Güç Verin... Değiştirelim
 

GÜÇBİRLİĞİ    

 

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU
 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


 

Not: Detayların Tamamın İKTİSADİ TV de (Dizin Devam Ediyor)

 

29/05/2016 TARİHİNDE YAPILACAK İSMMMO SEÇİMLERİNDE

MESLEK İÇİN GÜÇBİRLİĞİ LİSTESİ

17-05-2016-GUC-BIRLIGİ -ISMMMO-ADAY-LISTESI-SON-HALI.docx

 

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Not: Yönetim Kurulu adayı Sayın Duygu Akdemir İstanbul Dışında Bulunması Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

Ali Ekber Yıldız (Disiplin Kurulu Adayı) İstanbul Trafiğindeki Yoğunluk Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DENETİM KURULU ADAYLARI

RESİMLERİN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK ALABİLİRSİNİZ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495058337348678.1073742027.136019793252536&type=3

BASIN AÇIKLAMASI DETAYLARINI İKTİSADİ TV DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

(AŞAĞIDA VİDEOYU LÜTFEN TIKLAYINIZ)

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.