Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;
22 Mayıs 2016 Pazar
Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;


İSMMMO Seçimlerine E. Funda Üçüncü Başkanlığında Gidiyor.

Haber: İktisadi Dayanışma Haber Ajansı - Özel

GÜÇBİRLİĞİ    

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve  

YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 

MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


Değerli Meslektaşlarımız,
 
Oda ve Meslek mücadelemizde 26 yılı geride bırakıyoruz. Geçen bu sürede ortaya çıkan yönetsel tükenmişlik bütün kazanımlarımızın önünde engel olmuştur. Bu engellerin kaldırılması, sorunlarımızın çözülmesi yeni mesleki kazanımların elde edilmesi, mesleğimizin daha etkin, saygın bir zemine erişmesi için yeni bir GÜÇ BİRLİĞİ ihtiyaç haline gelmiştir.
 
Oda ve birliğimizin kuruluşundan bugüne kadar mesleki sorunlarımız çözülemediği gibi, sorun sarmalı daha da büyümüştür. 
 
Üzerimizdeki iş yükü giderek artmış, gelir düzeyimiz düşmüş ve mesleki saygınlığımız toplumda içler acısı duruma gelmiştir. Meslektaşlarımız hak ettiği düzeye taşınamamıştır. İSMMMO’da iktidarda olan yönetim, kendi ikballerini korumak dışında meslektaşın sorunlarına çare üretmekten uzaklaşmış, kalıcı bir yönetime dönüşmüştür. Bu yönetim anlayışı ile odamız, ticarethane, meslektaşlarımız müşteri konumuna düşürülmüştür.
 
Oda aidatlarımız ve Yöneticilerin birden fazla kurullardan aldığı huzur hakları diğer meslek odaları ile kıyaslandığında büyük çelişkilerin ortaya çıktığı görülmüştür. Odamız ve Meslektaşlarımız üzerinde çeşitli kamu kuruluşlarının vesayeti artmış, oda yönetimi bunlarla mücadele etmek yerine, idare-i maslahatçı ve teslimiyetçi bir rol üstlenmiştir. 


 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Artık bu yönetim anlayışı tarihi misyonunu çoktan tamamlamıştır. Şimdi söz ve karar zamanıdır. Mesleğimiz adına kaybedilecek bir  yılı daha yaşamak istemiyoruz. Meslektaşın denetimine açık, şeffaf bir oda yönetimi için, sizleri, oluşturduğumuz GÜÇ BİRLİĞİNE davet ediyor, destek vermeye çağırıyoruz.
 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Bir bölümünü yukarda saydığımız, başta mesleki saygınlık olmak üzere, meslektaşlarımızın hayat standardını arttırmak, tahsilat sorununu çözmek, haksız rekabetin ve mesleki tekelleşmenin önlenmesi, yeni iş alanlarının yaratılması, bağımlı ve kadın meslektaşlarımızın öznel sorunlarının çözülmesi için İSMMMO yönetimine GÜÇ BİRLİĞİ olarak talibiz.
 
Bizler mesleki sorunlarımızı ülke sorunlarından ayrı görmüyoruz. Mesleki bağımsızlığımızı sağlamak, mesleğimizi uluslararası standartlara kavuşturmak ve meslektaşı kucaklayan daha müzakereci ve mücadeleci bir oda yönetimi yaratmak üzere İSMMMO yönetimi için GÜÇ BİRLİĞİ yaptık. 
 
26 yıllık İSMMMO tarihinde ilk defa bir kadın adayımız EMİNE FUNDA ÜÇÜNCÜ başkanlığındaki GÜÇ BİRLİĞİ listesi ile 28-29 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak seçimlere katılıyoruz.

Gelin.. Güç Verin... Değiştirelim
 

GÜÇBİRLİĞİ    

 

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU
 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


 

Not: Detayların Tamamın İKTİSADİ TV de (Dizin Devam Ediyor)

 

29/05/2016 TARİHİNDE YAPILACAK İSMMMO SEÇİMLERİNDE

MESLEK İÇİN GÜÇBİRLİĞİ LİSTESİ

17-05-2016-GUC-BIRLIGİ -ISMMMO-ADAY-LISTESI-SON-HALI.docx

 

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Not: Yönetim Kurulu adayı Sayın Duygu Akdemir İstanbul Dışında Bulunması Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

Ali Ekber Yıldız (Disiplin Kurulu Adayı) İstanbul Trafiğindeki Yoğunluk Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DENETİM KURULU ADAYLARI

RESİMLERİN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK ALABİLİRSİNİZ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495058337348678.1073742027.136019793252536&type=3

BASIN AÇIKLAMASI DETAYLARINI İKTİSADİ TV DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

(AŞAĞIDA VİDEOYU LÜTFEN TIKLAYINIZ)

12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek artırılacak
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de 24 Seri Nolu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Bu Tebliğ düzenlemesi ile KDV iadelerinde önemli değişikliğe gidildi.
20.02.2019 tarihli ve 30692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde ...
İzmir Bölge İdare Mahkemesi, KHK ile görevine iade edilen öğretmenin açtığı davada, zorunlu nitelikteki ek ders görevi karşılığındaki ücretlerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların Aralık 2018 ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitlerinin ...
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri, 2019 yılında maliyet hesaplarını 7⁄A seçeneğine göre tutmak zorundadırlar.
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.