Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;
22 Mayıs 2016 Pazar
Katılımcı Muhasebeciler Hareketi ile Yeni Mali Müşavirler Grubu;


İSMMMO Seçimlerine E. Funda Üçüncü Başkanlığında Gidiyor.

Haber: İktisadi Dayanışma Haber Ajansı - Özel

GÜÇBİRLİĞİ    

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve  

YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU 

MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


Değerli Meslektaşlarımız,
 
Oda ve Meslek mücadelemizde 26 yılı geride bırakıyoruz. Geçen bu sürede ortaya çıkan yönetsel tükenmişlik bütün kazanımlarımızın önünde engel olmuştur. Bu engellerin kaldırılması, sorunlarımızın çözülmesi yeni mesleki kazanımların elde edilmesi, mesleğimizin daha etkin, saygın bir zemine erişmesi için yeni bir GÜÇ BİRLİĞİ ihtiyaç haline gelmiştir.
 
Oda ve birliğimizin kuruluşundan bugüne kadar mesleki sorunlarımız çözülemediği gibi, sorun sarmalı daha da büyümüştür. 
 
Üzerimizdeki iş yükü giderek artmış, gelir düzeyimiz düşmüş ve mesleki saygınlığımız toplumda içler acısı duruma gelmiştir. Meslektaşlarımız hak ettiği düzeye taşınamamıştır. İSMMMO’da iktidarda olan yönetim, kendi ikballerini korumak dışında meslektaşın sorunlarına çare üretmekten uzaklaşmış, kalıcı bir yönetime dönüşmüştür. Bu yönetim anlayışı ile odamız, ticarethane, meslektaşlarımız müşteri konumuna düşürülmüştür.
 
Oda aidatlarımız ve Yöneticilerin birden fazla kurullardan aldığı huzur hakları diğer meslek odaları ile kıyaslandığında büyük çelişkilerin ortaya çıktığı görülmüştür. Odamız ve Meslektaşlarımız üzerinde çeşitli kamu kuruluşlarının vesayeti artmış, oda yönetimi bunlarla mücadele etmek yerine, idare-i maslahatçı ve teslimiyetçi bir rol üstlenmiştir. 


 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Artık bu yönetim anlayışı tarihi misyonunu çoktan tamamlamıştır. Şimdi söz ve karar zamanıdır. Mesleğimiz adına kaybedilecek bir  yılı daha yaşamak istemiyoruz. Meslektaşın denetimine açık, şeffaf bir oda yönetimi için, sizleri, oluşturduğumuz GÜÇ BİRLİĞİNE davet ediyor, destek vermeye çağırıyoruz.
 
Değerli Meslektaşlarımız,
 
Bir bölümünü yukarda saydığımız, başta mesleki saygınlık olmak üzere, meslektaşlarımızın hayat standardını arttırmak, tahsilat sorununu çözmek, haksız rekabetin ve mesleki tekelleşmenin önlenmesi, yeni iş alanlarının yaratılması, bağımlı ve kadın meslektaşlarımızın öznel sorunlarının çözülmesi için İSMMMO yönetimine GÜÇ BİRLİĞİ olarak talibiz.
 
Bizler mesleki sorunlarımızı ülke sorunlarından ayrı görmüyoruz. Mesleki bağımsızlığımızı sağlamak, mesleğimizi uluslararası standartlara kavuşturmak ve meslektaşı kucaklayan daha müzakereci ve mücadeleci bir oda yönetimi yaratmak üzere İSMMMO yönetimi için GÜÇ BİRLİĞİ yaptık. 
 
26 yıllık İSMMMO tarihinde ilk defa bir kadın adayımız EMİNE FUNDA ÜÇÜNCÜ başkanlığındaki GÜÇ BİRLİĞİ listesi ile 28-29 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak seçimlere katılıyoruz.

Gelin.. Güç Verin... Değiştirelim
 

GÜÇBİRLİĞİ    

 

İSTANBUL KATILIMCI MUHASEBECİLER HAREKETİ ve
YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU
 
MESLEK İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ’NDEN


 

Not: Detayların Tamamın İKTİSADİ TV de (Dizin Devam Ediyor)

 

29/05/2016 TARİHİNDE YAPILACAK İSMMMO SEÇİMLERİNDE

MESLEK İÇİN GÜÇBİRLİĞİ LİSTESİ

17-05-2016-GUC-BIRLIGİ -ISMMMO-ADAY-LISTESI-SON-HALI.docx

 

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Not: Yönetim Kurulu adayı Sayın Duygu Akdemir İstanbul Dışında Bulunması Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI

Ali Ekber Yıldız (Disiplin Kurulu Adayı) İstanbul Trafiğindeki Yoğunluk Nedeniyle Karede Yerini Alamamıştır.

DENETİM KURULU ADAYLARI

RESİMLERİN TAMAMINI AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK ALABİLİRSİNİZ

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.495058337348678.1073742027.136019793252536&type=3

BASIN AÇIKLAMASI DETAYLARINI İKTİSADİ TV DEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

(AŞAĞIDA VİDEOYU LÜTFEN TIKLAYINIZ)

4 Ekim 2018 tarihli Dünya Gazetesinde yayımlanan “Borca Batık Olma Durumu ve Konkordato” başlıklı yazımızda; Türk Ticaret Kanunu ve İcra ve İflas Kanununda “Konkordato” ile
Bilindiği gibi 13.9.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yerleşik kişiler arasındaki sözleşmelerde edimi döviz veya dövize olarak belirleme yasağı getirilmiş,
2018 yılı sonlarına yaklaştığımız bugünlerde, aşağı yukarı bir yıldır devam eden ağır ekonomik savaş ve kriz, ülkemizde ve işletmelerimizde ağır tahribat yaparak sona ermeye başladı.
Yeni veriler, yeni akıllı sistemler fırsat mı, tehdit mi? Teknolojide yaşanan gelişmeler doğrultusunda görüyoruz ki,
Kriz sadece vatandaşları ve şirketleri değil, bankaları da etkiledi. Piyasada yaşanan nakit darlığının etkisiyle bankalar; ellerindeki yetkiyi kullanarak mudileri mağdur ediyor.
Teknolojik gelişmeler neticesinde insanlık tarihi, bir zamanlar ihtişamlı ve gösterişli birçok mesleğin yok oluşuna tanıklık etmiştir.
Oda seçimleri yaklaşınca , Oda seçimleri yaklaşınca, Aynı traş’a...Devam etmeyeceğiz.Aynı keseye aynı tasa aynı kurnaya... Aynı hamama... Aynı tellak’a...Aynen devam demeyeceğiz.
TRAFİK cezalarını artıran kanun, yasadışı taşıma yapanların araçlarının trafikten men edilme yetkisi de getirdi.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası,
Konya SMMM Odasının Düzenlemiş Olduğu 18. Anadoly Odaları Eğitim Semineri
''Verilecek olan Eğitim Katılım sertifikaları İlgili Adliyelere Haliç Üniversitesi tarafından bildirimi yapılacaktır.''
Teklif ile, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresini doldurmuş ama yaş şartını yerine getirememiş olanlara..
Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
İşletme sermayesi, bir işletmenin gelir elde edinceye kadar geçecek sürede yapacağı harcalar olarak tanımlanabilir.
2010 Yılında TÜRMOB sürecinde ‘Rakip Değil Meslektaş , Rekabet Değil Dayanışma’ sloganıyla meslek mücadelesinde meslektaşın sesi ve umudu olma amacıyla yola çıkan
Yeminli Mali Müşavir, İstanbul Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Vedat DEMİRÖZ’ün katılımıyla, “Mevzuattaki son gelişmeler” konusunda bir toplantı düzenledi.
12.9.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı (Karar), 32 Sayılı Karar’da yaptığı bir değişiklikle bazı hallerde alım-satım, kira, eser, iş ve hizmet ..