Kanarya; Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.
25 Nisan 2018 Çarşamba
BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.
Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu  Olmuştur.

Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.

BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) Maltepe Temsilciliğinin Küçükyalı Barbun Restoranda düzenlemiş olduğu “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” konulu yemeği kalabalık bir meslek mensubu katılımı ile gerçekleşti. 

Geçen ay, BMMG Kartal İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu Dayanışma Yemeğinden Sonra BMMG Maltepe Temsilciliği Bölgelerinde İkinci Dayanışma Yemeğini Düzenleyerek, Kaynaşmaya, Tanışmaya ve Dayanışmaya Devam Dediler. 

Yemeğe BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ve Ertuğrul Erdem, BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan, Yürütme kurulu üyesi Celal Özgüroğlu, TÜRMOB yöneticileri Burhan Eray, Murat Baş, BMMG Anadolu Yakası İlçe Temsilcileri ve kalabalık sayıda meslek mensubu katıldı. 

Yemek Bmmg Maltepe Temsilcisi Hıdır Daştan’ın açılış konuşması ile başladı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan Daştan sözlerini mesleğin dünü bu günü ve yarınına ilişkin tespitleri ile sürdürdü. Giriş konuşmasının ardından sözü BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya’ya bırakan Hıdır Daştan Misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Bağımsız Mali Müşavirler Grubunun hangi eksikliklerden doğduğunu ve neleri hayata geçirip daha neler yapacaklarını meslektaşlar ile paylaştı.

Kanarya; "Bugün 23 Nisan Tüm Çocuklarımızın Bayramını Kutluyor, Nice Mutlu Bayramlar Dilerim. Hiç değilse bugünden itibaren kavgayı bırakıp, mesleğe ve meslek mensuplarımıza odaklanalım. Demokratik hakkımızı kullanarak gelin odamıza kilitlenelim. Ayrışmayalım, bir olalım."

"İstanbul'da en büyük ikinci grubuz. BMMG Meslek mensupları için umut olmuştur. Yoksa BMMG durup dururken kendiliğinden devreye girmemiştir. Genelde meslek mensuplarından gelen istekler doğrultusunda bu Grup doğmuştur, sizler içinde umut ışığı olmaya devem edecektir. Geçen seçimlerde 6 aylık bir çalışma ile ancak yönetimde bir sandalye kazanabildik, 26 oyla 2. sandalyemizi kaybettik. Kısacası seçimlere bu kadar süre zarfında ancak bu kadar hazırlanabilmiştik.

Şimdi seçime her şeyimizle hazırız. Meslek mensuplarımızı teker teker dolaşıp, istek ve şikayetlerini alıyor ellerini sıkıyoruz. Meslek mensuplarımız adına uzmanlık alanında eğitimlerimize devam ediyoruz."

Kanarya' dan Sonra TÜRMOB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Masum Türker' Konuşmalarını Yaparak," Neden Bir Arada Olmaları Gerekliği Hakkında Bilgi Verdiler." Detaylı Bilgeye ;

www.İktisadidayanisma.com üzerinden

iktisaditv den Ulaşabilirsiniz. 

BMMG Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur. Umudunuzu yitirmeyiniz Mesleki anlamda UMUT sizlersiniz. Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra konuşmalarını yapması için Sayın Türker' e söz verildi.

Son olarak söz alan Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ;

"Muhasebe mesleğinin dünü, bu günü ve yarınına dair bilgi paylaştı. Kısa sürede yaşama geçirilen projeleri nedeniyle mesleğin ve meslektaşın sorunlarını çözme konusunda Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun umut olduğunu sözlerine ekledi."

BMMG unun; Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör, Celal Özgüroğlu, Çalışmalara Devam Diyerek, Anadolu  Yakamızda (Bölgemizde) de Bu Tür Etkinliklerimizin Devamı Gelecektir Dedi.

-------------------------------------------------------------------------------
1- (23.04.2018) - (00804) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

1- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan 23 Nisan'ın Önemine ve Mesleğin Geleceğine Hitaben Konuşma Yaptı.
---------------------------------------------------------------------------------------
2- (23.04.2018) - (00805) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

2- BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya, Atatürk İlke ve Devrimlerine Sonuna Kadar Sahip Çıkan Grup Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz Dedi.
---------------------------------------------------------------------------------------
3- (23.04.2018) - (00806) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

3- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Yaptı.
----------------------------------------------------------------------------------------
4- (23.04.2018) - (00807-808) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

4- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Konuşmasını Tamamladı.
---------------------------------------------------------------------------------------
5- (23.04.2018) - (00809) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

5- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan, Kocatepe Figürlerinin Yaratıcısı Celal Özgüroğlu' na Teşekkür Ederek, Maltepe Logolu Atatürk Resmini Takdim Ettikten Sonra Toplantıya Son Verdiler.
----------------------------------------------------------------------------------------

Akşam Yemeğinden Resimlerle Görüntüler

6- BMMG Güngören İlçe Temsilcisi Turulhan Çalcap, Sunumlarını Yapması İçin BMMG Eğitim ve Mevzuat Kurulu Başkanı Ahmet Özmaden'i Kürsüye Davet Etti. (SON)
Gider ekle fonksiyonunun “stopaj kodu” bölümünde yer alan “014- Huzur Hakkı” ve “016-Yer altı maden işçileri” tür kodları ile kayıt yapılmaması gerektiğine
Bunlardan en önemlisi ise mevcut durumda sadece iş uyuşmazlıklarında geçerli olan Arabuluculuk kurumu bundan sonra ticari davalar içinde geçerli olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018 tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve
Konkordato şirketleri olası bir iflastan kurtarmayı hedefleyen bir düzenleme olarak uygulanıyor. Reuters’a bilgi veren üç yetkili konkordato sistemi hakkında yeniden bir düzenleme yapılabileceğini belirttiler.
Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri
Son iki haftada, Sayıştay'ın 2017 yılına ilişkin olarak; büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili denetim raporları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor.
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıldönümü sebebiyle,
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları.
İNCE MEDYA GRUP Stüdyolarından MANŞETX Gazetesinden canlı olarak yayınlanan, usta gazeteci Necmi İnce'nin hazırlayıp sunduğu İ
Meslek yasamızın çıkması ve odalarımızın kurulmasının üzerinden 28 yıl geçmiş bulunmaktadır.
27.03.2018 Tarih ve 30373 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunla 4447 sayılı işsizlik sigortası kanununa ;
Emeklilerin intibak umudunu yeşerten bir gelişme yaşandı. 2000 yılından sonra emekli olanların aylık bağlanma oranlarının yükseltilmesi için 7 maddeden oluşan bir intibak teklifi Meclis'e sunuldu.
Erdoğan'ın maaşına yüzde 26 zam yapılacak. CHP’li Ünal Demirtaş, emekli maaşlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaş zammına endekslenmesini öngören yasa teklifini Meclis’e sundu.
İşçilerin hakkı olan haftalık tatili bazı durumlarda gidebilir mi? Mesela hafta içinde rapor alınırsa hafta sonu izin hakkı kaybedilir mi? Kaç gün raporlu olunursa çalışılmış günler gibi sayılır?
Maliye Bakanlığı, gelir vergisi mükelleflerinden geçmiş takvim yılı gelirleri ile ilgili olarak, izleyen yılın mart ayında beyan ettikleri matrahlar üzerinden en yüksek vergi ödeyen mükelleflerin
Son günlerde konkordato komiserliği meselesi çok gündemde. Konkordato talebinin mahkemece kabulü kadar, komiser olarak atanacak kişilerin görev ve yetkileri de çok önemli...