Kanarya; Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.
25 Nisan 2018 Çarşamba
BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.
Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu  Olmuştur.

Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.

BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) Maltepe Temsilciliğinin Küçükyalı Barbun Restoranda düzenlemiş olduğu “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” konulu yemeği kalabalık bir meslek mensubu katılımı ile gerçekleşti. 

Geçen ay, BMMG Kartal İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu Dayanışma Yemeğinden Sonra BMMG Maltepe Temsilciliği Bölgelerinde İkinci Dayanışma Yemeğini Düzenleyerek, Kaynaşmaya, Tanışmaya ve Dayanışmaya Devam Dediler. 

Yemeğe BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ve Ertuğrul Erdem, BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan, Yürütme kurulu üyesi Celal Özgüroğlu, TÜRMOB yöneticileri Burhan Eray, Murat Baş, BMMG Anadolu Yakası İlçe Temsilcileri ve kalabalık sayıda meslek mensubu katıldı. 

Yemek Bmmg Maltepe Temsilcisi Hıdır Daştan’ın açılış konuşması ile başladı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan Daştan sözlerini mesleğin dünü bu günü ve yarınına ilişkin tespitleri ile sürdürdü. Giriş konuşmasının ardından sözü BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya’ya bırakan Hıdır Daştan Misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Bağımsız Mali Müşavirler Grubunun hangi eksikliklerden doğduğunu ve neleri hayata geçirip daha neler yapacaklarını meslektaşlar ile paylaştı.

Kanarya; "Bugün 23 Nisan Tüm Çocuklarımızın Bayramını Kutluyor, Nice Mutlu Bayramlar Dilerim. Hiç değilse bugünden itibaren kavgayı bırakıp, mesleğe ve meslek mensuplarımıza odaklanalım. Demokratik hakkımızı kullanarak gelin odamıza kilitlenelim. Ayrışmayalım, bir olalım."

"İstanbul'da en büyük ikinci grubuz. BMMG Meslek mensupları için umut olmuştur. Yoksa BMMG durup dururken kendiliğinden devreye girmemiştir. Genelde meslek mensuplarından gelen istekler doğrultusunda bu Grup doğmuştur, sizler içinde umut ışığı olmaya devem edecektir. Geçen seçimlerde 6 aylık bir çalışma ile ancak yönetimde bir sandalye kazanabildik, 26 oyla 2. sandalyemizi kaybettik. Kısacası seçimlere bu kadar süre zarfında ancak bu kadar hazırlanabilmiştik.

Şimdi seçime her şeyimizle hazırız. Meslek mensuplarımızı teker teker dolaşıp, istek ve şikayetlerini alıyor ellerini sıkıyoruz. Meslek mensuplarımız adına uzmanlık alanında eğitimlerimize devam ediyoruz."

Kanarya' dan Sonra TÜRMOB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Masum Türker' Konuşmalarını Yaparak," Neden Bir Arada Olmaları Gerekliği Hakkında Bilgi Verdiler." Detaylı Bilgeye ;

www.İktisadidayanisma.com üzerinden

iktisaditv den Ulaşabilirsiniz. 

BMMG Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur. Umudunuzu yitirmeyiniz Mesleki anlamda UMUT sizlersiniz. Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra konuşmalarını yapması için Sayın Türker' e söz verildi.

Son olarak söz alan Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ;

"Muhasebe mesleğinin dünü, bu günü ve yarınına dair bilgi paylaştı. Kısa sürede yaşama geçirilen projeleri nedeniyle mesleğin ve meslektaşın sorunlarını çözme konusunda Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun umut olduğunu sözlerine ekledi."

BMMG unun; Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör, Celal Özgüroğlu, Çalışmalara Devam Diyerek, Anadolu  Yakamızda (Bölgemizde) de Bu Tür Etkinliklerimizin Devamı Gelecektir Dedi.

-------------------------------------------------------------------------------
1- (23.04.2018) - (00804) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

1- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan 23 Nisan'ın Önemine ve Mesleğin Geleceğine Hitaben Konuşma Yaptı.
---------------------------------------------------------------------------------------
2- (23.04.2018) - (00805) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

2- BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya, Atatürk İlke ve Devrimlerine Sonuna Kadar Sahip Çıkan Grup Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz Dedi.
---------------------------------------------------------------------------------------
3- (23.04.2018) - (00806) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

3- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Yaptı.
----------------------------------------------------------------------------------------
4- (23.04.2018) - (00807-808) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

4- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Konuşmasını Tamamladı.
---------------------------------------------------------------------------------------
5- (23.04.2018) - (00809) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

5- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan, Kocatepe Figürlerinin Yaratıcısı Celal Özgüroğlu' na Teşekkür Ederek, Maltepe Logolu Atatürk Resmini Takdim Ettikten Sonra Toplantıya Son Verdiler.
----------------------------------------------------------------------------------------

Akşam Yemeğinden Resimlerle Görüntüler

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname