Kanarya; Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.
25 Nisan 2018 Çarşamba
BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.
Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu  Olmuştur.

Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.

BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) Maltepe Temsilciliğinin Küçükyalı Barbun Restoranda düzenlemiş olduğu “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” konulu yemeği kalabalık bir meslek mensubu katılımı ile gerçekleşti. 

Geçen ay, BMMG Kartal İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu Dayanışma Yemeğinden Sonra BMMG Maltepe Temsilciliği Bölgelerinde İkinci Dayanışma Yemeğini Düzenleyerek, Kaynaşmaya, Tanışmaya ve Dayanışmaya Devam Dediler. 

Yemeğe BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ve Ertuğrul Erdem, BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan, Yürütme kurulu üyesi Celal Özgüroğlu, TÜRMOB yöneticileri Burhan Eray, Murat Baş, BMMG Anadolu Yakası İlçe Temsilcileri ve kalabalık sayıda meslek mensubu katıldı. 

Yemek Bmmg Maltepe Temsilcisi Hıdır Daştan’ın açılış konuşması ile başladı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan Daştan sözlerini mesleğin dünü bu günü ve yarınına ilişkin tespitleri ile sürdürdü. Giriş konuşmasının ardından sözü BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya’ya bırakan Hıdır Daştan Misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Bağımsız Mali Müşavirler Grubunun hangi eksikliklerden doğduğunu ve neleri hayata geçirip daha neler yapacaklarını meslektaşlar ile paylaştı.

Kanarya; "Bugün 23 Nisan Tüm Çocuklarımızın Bayramını Kutluyor, Nice Mutlu Bayramlar Dilerim. Hiç değilse bugünden itibaren kavgayı bırakıp, mesleğe ve meslek mensuplarımıza odaklanalım. Demokratik hakkımızı kullanarak gelin odamıza kilitlenelim. Ayrışmayalım, bir olalım."

"İstanbul'da en büyük ikinci grubuz. BMMG Meslek mensupları için umut olmuştur. Yoksa BMMG durup dururken kendiliğinden devreye girmemiştir. Genelde meslek mensuplarından gelen istekler doğrultusunda bu Grup doğmuştur, sizler içinde umut ışığı olmaya devem edecektir. Geçen seçimlerde 6 aylık bir çalışma ile ancak yönetimde bir sandalye kazanabildik, 26 oyla 2. sandalyemizi kaybettik. Kısacası seçimlere bu kadar süre zarfında ancak bu kadar hazırlanabilmiştik.

Şimdi seçime her şeyimizle hazırız. Meslek mensuplarımızı teker teker dolaşıp, istek ve şikayetlerini alıyor ellerini sıkıyoruz. Meslek mensuplarımız adına uzmanlık alanında eğitimlerimize devam ediyoruz."

Kanarya' dan Sonra TÜRMOB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Masum Türker' Konuşmalarını Yaparak," Neden Bir Arada Olmaları Gerekliği Hakkında Bilgi Verdiler." Detaylı Bilgeye ;

www.İktisadidayanisma.com üzerinden

iktisaditv den Ulaşabilirsiniz. 

BMMG Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur. Umudunuzu yitirmeyiniz Mesleki anlamda UMUT sizlersiniz. Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra konuşmalarını yapması için Sayın Türker' e söz verildi.

Son olarak söz alan Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ;

"Muhasebe mesleğinin dünü, bu günü ve yarınına dair bilgi paylaştı. Kısa sürede yaşama geçirilen projeleri nedeniyle mesleğin ve meslektaşın sorunlarını çözme konusunda Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun umut olduğunu sözlerine ekledi."

BMMG unun; Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör, Celal Özgüroğlu, Çalışmalara Devam Diyerek, Anadolu  Yakamızda (Bölgemizde) de Bu Tür Etkinliklerimizin Devamı Gelecektir Dedi.

-------------------------------------------------------------------------------
1- (23.04.2018) - (00804) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

1- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan 23 Nisan'ın Önemine ve Mesleğin Geleceğine Hitaben Konuşma Yaptı.
---------------------------------------------------------------------------------------
2- (23.04.2018) - (00805) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

2- BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya, Atatürk İlke ve Devrimlerine Sonuna Kadar Sahip Çıkan Grup Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz Dedi.
---------------------------------------------------------------------------------------
3- (23.04.2018) - (00806) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

3- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Yaptı.
----------------------------------------------------------------------------------------
4- (23.04.2018) - (00807-808) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

4- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Konuşmasını Tamamladı.
---------------------------------------------------------------------------------------
5- (23.04.2018) - (00809) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

5- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan, Kocatepe Figürlerinin Yaratıcısı Celal Özgüroğlu' na Teşekkür Ederek, Maltepe Logolu Atatürk Resmini Takdim Ettikten Sonra Toplantıya Son Verdiler.
----------------------------------------------------------------------------------------

Akşam Yemeğinden Resimlerle Görüntüler

2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,