Kanarya; Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.
25 Nisan 2018 Çarşamba
BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.
Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu  Olmuştur.

Kanarya;  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur.

BMMG Maltepe İlçe Temsilciliği Barbun Restaurantta “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG) Maltepe Temsilciliğinin Küçükyalı Barbun Restoranda düzenlemiş olduğu “Muhasebenin dünü, bu günü ve yarını” konulu yemeği kalabalık bir meslek mensubu katılımı ile gerçekleşti. 

Geçen ay, BMMG Kartal İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu Dayanışma Yemeğinden Sonra BMMG Maltepe Temsilciliği Bölgelerinde İkinci Dayanışma Yemeğini Düzenleyerek, Kaynaşmaya, Tanışmaya ve Dayanışmaya Devam Dediler. 

Yemeğe BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ve Ertuğrul Erdem, BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan, Yürütme kurulu üyesi Celal Özgüroğlu, TÜRMOB yöneticileri Burhan Eray, Murat Baş, BMMG Anadolu Yakası İlçe Temsilcileri ve kalabalık sayıda meslek mensubu katıldı. 

Yemek Bmmg Maltepe Temsilcisi Hıdır Daştan’ın açılış konuşması ile başladı. Günün anlam ve önemine vurgu yapan Daştan sözlerini mesleğin dünü bu günü ve yarınına ilişkin tespitleri ile sürdürdü. Giriş konuşmasının ardından sözü BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya’ya bırakan Hıdır Daştan Misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra BMMG Grup Başkanı ve İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Bağımsız Mali Müşavirler Grubunun hangi eksikliklerden doğduğunu ve neleri hayata geçirip daha neler yapacaklarını meslektaşlar ile paylaştı.

Kanarya; "Bugün 23 Nisan Tüm Çocuklarımızın Bayramını Kutluyor, Nice Mutlu Bayramlar Dilerim. Hiç değilse bugünden itibaren kavgayı bırakıp, mesleğe ve meslek mensuplarımıza odaklanalım. Demokratik hakkımızı kullanarak gelin odamıza kilitlenelim. Ayrışmayalım, bir olalım."

"İstanbul'da en büyük ikinci grubuz. BMMG Meslek mensupları için umut olmuştur. Yoksa BMMG durup dururken kendiliğinden devreye girmemiştir. Genelde meslek mensuplarından gelen istekler doğrultusunda bu Grup doğmuştur, sizler içinde umut ışığı olmaya devem edecektir. Geçen seçimlerde 6 aylık bir çalışma ile ancak yönetimde bir sandalye kazanabildik, 26 oyla 2. sandalyemizi kaybettik. Kısacası seçimlere bu kadar süre zarfında ancak bu kadar hazırlanabilmiştik.

Şimdi seçime her şeyimizle hazırız. Meslek mensuplarımızı teker teker dolaşıp, istek ve şikayetlerini alıyor ellerini sıkıyoruz. Meslek mensuplarımız adına uzmanlık alanında eğitimlerimize devam ediyoruz."

Kanarya' dan Sonra TÜRMOB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Masum Türker' Konuşmalarını Yaparak," Neden Bir Arada Olmaları Gerekliği Hakkında Bilgi Verdiler." Detaylı Bilgeye ;

www.İktisadidayanisma.com üzerinden

iktisaditv den Ulaşabilirsiniz. 

BMMG Meslek Mensuplarının Umudu Olmuştur. Umudunuzu yitirmeyiniz Mesleki anlamda UMUT sizlersiniz. Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra konuşmalarını yapması için Sayın Türker' e söz verildi.

Son olarak söz alan Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Dr. Masum Türker ;

"Muhasebe mesleğinin dünü, bu günü ve yarınına dair bilgi paylaştı. Kısa sürede yaşama geçirilen projeleri nedeniyle mesleğin ve meslektaşın sorunlarını çözme konusunda Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun umut olduğunu sözlerine ekledi."

BMMG unun; Kartal, Maltepe, Pendik ve Tuzla Bölgelerinden Sorumlu Koordinatör, Celal Özgüroğlu, Çalışmalara Devam Diyerek, Anadolu  Yakamızda (Bölgemizde) de Bu Tür Etkinliklerimizin Devamı Gelecektir Dedi.

-------------------------------------------------------------------------------
1- (23.04.2018) - (00804) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

1- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan 23 Nisan'ın Önemine ve Mesleğin Geleceğine Hitaben Konuşma Yaptı.
---------------------------------------------------------------------------------------
2- (23.04.2018) - (00805) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

2- BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya, Atatürk İlke ve Devrimlerine Sonuna Kadar Sahip Çıkan Grup Olarak Yolumuza Devam Edeceğiz Dedi.
---------------------------------------------------------------------------------------
3- (23.04.2018) - (00806) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

3- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Yaptı.
----------------------------------------------------------------------------------------
4- (23.04.2018) - (00807-808) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

4- Geçmiş Dönem Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Masum Türker, Gelecekteki Kuşakların Bu Mesleğe Nasıl Sahip Çıkmaları Gerektiği Konusunda Genel Bilgilendirme Konuşmasını Tamamladı.
---------------------------------------------------------------------------------------
5- (23.04.2018) - (00809) - BMMG Maltepe Temsilciliği Küçükyalı Barbun Restaurantta “Muhasebenin Dünü, Bugünü ve Yarını” Konulu Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldiler.

5- BMMMG Maltepe İlçe Temsilcisi Hıdır Dastan, Kocatepe Figürlerinin Yaratıcısı Celal Özgüroğlu' na Teşekkür Ederek, Maltepe Logolu Atatürk Resmini Takdim Ettikten Sonra Toplantıya Son Verdiler.
----------------------------------------------------------------------------------------

Akşam Yemeğinden Resimlerle Görüntüler

12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...