Kadın Muhasebeciler Sait Faik' i Okudu.
08 Haziran 2019 Cumartesi
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Kadın Muhasebeciler Sait Faik
KADIN MUHASEBECİLER, SAİT FAİK’İ OKUDU

Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel, doyurucu bir sunum yaptı. Moderatörlüğünü Tülay Böbür Uçkan’ın yaptığı söyleşide  dinleyenler sanatsal bir söyleşinin tadına vardılar. 

Söyleşide Emin Karaca’nın hayatını, eserlerini Tülay Böbür Uçkan anlattı. Tülay hanım dersine güzel çalışmıştı anlaşılan. Oldukça verimli bir sunum oldu. Konuklar bugüne kadar otuz kitabı  yayınlanmış olan Emin Karaca’yı da tanımanın mutluluğunu yaşadılar. Açılan stantta Yazarın kitaplarından edindiler.

Emin Karaca Sait Faik’in aykırı kişiliğinde söz etti. Onun hikayeciliğinin Türkiye’de en önde geldiğini anlattı. 

Sait Faik’in sunumunda en hoşa giden sözlerden biri; “dünyayı güzellik kurtaracak bir insanı sevmekle başlayacak her şey”  idi. Diğer bir söz ise yazmanın önemi üzerine söylenen “yazmasaydım çıldıracaktım” sözleriydi.

Deniz manzaralı bir restorandta kahvaltı ve söyleşi sonrası Sait Faik’in müze haline gelen evi ziyaret edildi. Daha sonra adada içilen çaylı sohbetle İstanbul’a dönüş gerçekleştirildi. 

Sadece dernek üyelerine değil, edebiyat sever herkese açık olan bu etkinlikler her ay düzenli olarak yapılıyor. Seçilen kitapla ilgili okumaları herkes evinde yapıyor. Kitap okuyanlar belli bir tarihte toplanarak kitabı değerlendiriyorlar. Kitabın yazarı hayatta ise konuk ediliyor, hayatta değilse o konuda uzman bir yazar davet ediliyor. Bazı durumlarda da dernek üyesi arkadaşımız konu hakkında yaptığı çalışmaları sunum yapıyor. 

Etkinliğe yazın Tunceli Gezisi ile ve olabilecek başka etkinliklerle devam edilmesi düşünülüyor. Eylül, Ekim Kasım edebi söyleşileri planlanmış durumdadır.  Bunlardan biri 7 Eylül 2019’da “ortadoğu’da kadın” konulu yazar Faik Bulut’un sunacağı söyleşidir.

KADIN MUHASEBECİLER DERNEĞİ
3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Her Şeyin Kalbiniz Kadar Güzel Olmasını Temenni Ederiz. İyi Bayramlar....
Bilindiği gibi GVK’nın 88’inci maddesine göre; Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hasıl olan zararlar(80’inci maddede yazılı diğer kazanç ve . . .
Son dönemlerde en çok tartışılan, gündemden düşmeyen konu…. KIDEM TAZMİNATI…….Tasarının yasalaşması durumunda bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.
Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderilmesi Hakkında Genel Tebliğ (Sıra No: 1), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 507)
Kendimiz İçin Akciğer Sağlığı Toplum İçin Temiz Hava İstiyoruz. Gelecek İçin Tütün Maddesi Kullanılmasını ve İzmarit İstemiyoruz…..