Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;
09 Mayıs 2017 Salı
Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı ve Nisan Ayı Kurumlar Vergisi Beyanının Ardından İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde Bir Araya Gelerek Yorgunluk Attılar.
Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;
Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;

Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı ve Nisan Ayı Kurumlar Vergisi Beyanının Ardından İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde Bir Araya Gelerek Yorgunluk Attılar.

Kadın Muhasebeciler Derneğinin amacı;

Kadın Muhasebecilerin mesleki , kültürel , sosyal sorunların  çözümü ve kadın  dayanışmasının sağlanmasıdır. Dernek ,3568 sayılı Serbest Muhasebecilik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ve 660 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre yetki almış Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ,Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçiler  arasında yardımlaşmaya, dayanışmaya,  paylaşıma ve diyaloğa  önem verir.

Ayrıca stajyer muhasebeci ve büro emekçisi kadınların sorunları konusunda çözüm üretmeye çalışır.

Kadınların  gerek yasalardan gerekse uygulamadan kaynaklanan  sorunlarına;  evrensel insan hakları çerçevesinde  hukuki siyasi yollarla çözüm yolları arar.  Kadın meslektaşların ; sosyo ekonomik,  siyasi,  kültürel  mesleki anlamda  onurlu bir yaşam sürmesi doğrultusunda teorik  pratik çözümler üretir, mücadele vermek olan,

Kadın Muhasebeciler Derneği yönetimi ve kadın arkadaşıyla mesleğin vermiş olduğu stresi üzerlerin den atmak, birbirleriyle kaynaşmayı - dayanışmayı artırmak için, İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde buluşarak bir arada olabilmenin mutluluğunu yaşadılar.

05 Mayıs Cuma akşamı düzenlemiş oldukları etkinlikte, hem hasret giderdiler, hemde günün ve ayların yorgunluğunu attılar. Beyoğlu'nda Yüksek Ticaretliler Lokalinde Kadın Kadına hem eğlendiler, hemde meslek adına sohbet etmenin tadına vardılar.

Yemekte;
 * Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev,
 * Başkan Yardımcısı Ramize Çetin.
 * Dernek Sayman Gülnaz Güler,
 * Dernek Sözcüsü Handan Yüce
 * MMMBD Şişli Şubesi Başkanı Nesrin Altın,
 * Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Yürütme Kurulu Başkanı E. Funda Üçüncü,
 * Muhasebeciler Sendikası Üyesi Hülya Kurun Gül 
 ve arkadaşları beraber olanın hazzını yaşadılar.


16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameye göre Türkiye'de yerleşik kişiler her türlü menkul ve gayrimenkul satış ve kiralamasını TL üzerinden yapacak.
Daha önce bu köşede ve Milliyet Gazetesinde “Türk Vergi Ceza Sistemi"nin tamamen değişmek zorunda olduğunu ele almıştım.
30.09.2017 Tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre eski ve yeni nesil yazarkasalardan alınan günlük Z Raporlarına ait mali bilgilerin
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu onayıyla bağımsız denetçilere yönelik
Yeni eğitim öğretim dönemi, özel okullar ve devlet okullarının birinci sınıflarıyla başladı. Hafta başında yeni dönem tamamen başlamış olacak.
Acı içinde kıvranan adamı hastaneye kaldırıyorlar. Röntgenler çekiliyor, tahliller yapılıyor ve doktor sonucu açıklıyor ;
Yeni Ticaret Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 2012 yılı ile birlikte yeni bir anlam kazanan bağımsız denetimde farklı düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor.
İncelemelerde idarenin dayandığı delillerin genelde hukuk, özelde vergi hukuku tarafından kabul gören delillerden olması gerekir.
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için 11/9/2018 tarihinden itibaren aynı Kararname