Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;
09 Mayıs 2017 Salı
Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı ve Nisan Ayı Kurumlar Vergisi Beyanının Ardından İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde Bir Araya Gelerek Yorgunluk Attılar.
Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;
Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri;

Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı ve Nisan Ayı Kurumlar Vergisi Beyanının Ardından İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde Bir Araya Gelerek Yorgunluk Attılar.

Kadın Muhasebeciler Derneğinin amacı;

Kadın Muhasebecilerin mesleki , kültürel , sosyal sorunların  çözümü ve kadın  dayanışmasının sağlanmasıdır. Dernek ,3568 sayılı Serbest Muhasebecilik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ve 660 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre yetki almış Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ,Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçiler  arasında yardımlaşmaya, dayanışmaya,  paylaşıma ve diyaloğa  önem verir.

Ayrıca stajyer muhasebeci ve büro emekçisi kadınların sorunları konusunda çözüm üretmeye çalışır.

Kadınların  gerek yasalardan gerekse uygulamadan kaynaklanan  sorunlarına;  evrensel insan hakları çerçevesinde  hukuki siyasi yollarla çözüm yolları arar.  Kadın meslektaşların ; sosyo ekonomik,  siyasi,  kültürel  mesleki anlamda  onurlu bir yaşam sürmesi doğrultusunda teorik  pratik çözümler üretir, mücadele vermek olan,

Kadın Muhasebeciler Derneği yönetimi ve kadın arkadaşıyla mesleğin vermiş olduğu stresi üzerlerin den atmak, birbirleriyle kaynaşmayı - dayanışmayı artırmak için, İstanbul Yüksek Ticaretliler Lokalinde buluşarak bir arada olabilmenin mutluluğunu yaşadılar.

05 Mayıs Cuma akşamı düzenlemiş oldukları etkinlikte, hem hasret giderdiler, hemde günün ve ayların yorgunluğunu attılar. Beyoğlu'nda Yüksek Ticaretliler Lokalinde Kadın Kadına hem eğlendiler, hemde meslek adına sohbet etmenin tadına vardılar.

Yemekte;
 * Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev,
 * Başkan Yardımcısı Ramize Çetin.
 * Dernek Sayman Gülnaz Güler,
 * Dernek Sözcüsü Handan Yüce
 * MMMBD Şişli Şubesi Başkanı Nesrin Altın,
 * Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Yürütme Kurulu Başkanı E. Funda Üçüncü,
 * Muhasebeciler Sendikası Üyesi Hülya Kurun Gül 
 ve arkadaşları beraber olanın hazzını yaşadılar.


3- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,