İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.
11 Ağustos 2017 Cuma
İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneğini Başkanı Sayın Gülüzar Özev ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı ...
İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.
İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.

İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneğini Başkanı Sayın Gülüzar Özev ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Sayın Necmiye Ulucaağaç Özcan Başkanlığında

Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri ile Antalya Konyaaltı 'nda kahvaltılı toplantı da Bir Araya Gelerek kadın meslek mensuplarının sorunlarını masaya yatırdılar.
                      
Toplantıda kadın Muhasebecilerin sorunları bir taraftan tartışılırken, diğer taraftan çözüm yolları arandı. 

Toplantıda; Meslek odalarında, kadınlara yönelik uygulamalara daha çok yer verilmesi, mesleki odalarda daha çok yönetimde yer alaları gerektiğini dile getirdiler.

İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneğinin Faaliyete geçmesinden sonra;

Antalya' da Kadın Muhasebeciler Derneği kurulmasına karar verildi. İzmir'de 9 Eylül'de Türkiye Kadın Muhasebeciler Hareketi toplantısı yapılacağına dair bilgi verirlerken, Diğer illerdeki Kadın Meslek Mensuplarını İKTİSADİ DAYANIŞMA kanalıyla davet ettiler. Toplantıya katılan kadın Meslek Mensupları da İstanbul ve Antalya temsilcileri, 9 Eylül'de İzmir'de olacaklarının sözünü verdiler.
                        
Kadınların daha çok kadın temalı kitap okumaları etkinliğinin yapılmasına oy birliği ile karar verdiler.  

İzmir de 9 Eylülde yapılacak olan kapsamlı toplantının yeri ve saati yakında İKTİSADİ DAYANIŞMA da duyurulacak olup, bizlerde Kadın Muhasebeciler Derneklerini çalışmalarından ve Kadın Muhasebecilerin sorunlarına el atmalarından dolayı tebrik diyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
MMMD Genel Merkezi 15 Aralık 2018 Cumartesi Günü Yeni Genel Başkanı Belirlemek Üzere Seçimli Olağan Genel Kurula Gidiyor.
Uyumsoft’ un sponsorluğunda, Vergi Müfettişleri Derneği İstanbul şubesi yönetim kurulu üyelerinin katkılarıyla Bağımsız Mali Müşavirler Grubu tarafından ....
"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Ekonomi ve Vergi Ekseninde Muhasebe ve Denetime Bakış" Konulu Kongreyi Altınbaş Ünüversitesi Gayrettepe Kampüsünde Gerçekleştirdi.
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.