İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.
11 Ağustos 2017 Cuma
İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneğini Başkanı Sayın Gülüzar Özev ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı ...
İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.
İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebecileri Derneği Yetkilileri Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri İle Buluştu.

İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneğini Başkanı Sayın Gülüzar Özev ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Sayın Necmiye Ulucaağaç Özcan Başkanlığında

Antalya Kadın Hareketi Temsilcileri ile Antalya Konyaaltı 'nda kahvaltılı toplantı da Bir Araya Gelerek kadın meslek mensuplarının sorunlarını masaya yatırdılar.
                      
Toplantıda kadın Muhasebecilerin sorunları bir taraftan tartışılırken, diğer taraftan çözüm yolları arandı. 

Toplantıda; Meslek odalarında, kadınlara yönelik uygulamalara daha çok yer verilmesi, mesleki odalarda daha çok yönetimde yer alaları gerektiğini dile getirdiler.

İstanbul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Derneğinin Faaliyete geçmesinden sonra;

Antalya' da Kadın Muhasebeciler Derneği kurulmasına karar verildi. İzmir'de 9 Eylül'de Türkiye Kadın Muhasebeciler Hareketi toplantısı yapılacağına dair bilgi verirlerken, Diğer illerdeki Kadın Meslek Mensuplarını İKTİSADİ DAYANIŞMA kanalıyla davet ettiler. Toplantıya katılan kadın Meslek Mensupları da İstanbul ve Antalya temsilcileri, 9 Eylül'de İzmir'de olacaklarının sözünü verdiler.
                        
Kadınların daha çok kadın temalı kitap okumaları etkinliğinin yapılmasına oy birliği ile karar verdiler.  

İzmir de 9 Eylülde yapılacak olan kapsamlı toplantının yeri ve saati yakında İKTİSADİ DAYANIŞMA da duyurulacak olup, bizlerde Kadın Muhasebeciler Derneklerini çalışmalarından ve Kadın Muhasebecilerin sorunlarına el atmalarından dolayı tebrik diyor, çalışmalarının devamını diliyoruz.


Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Teklif ile, temel gıda ve temizlik maddeleri ile elektrik, doğalgaz, su ve internet hizmetlerinde KDV'nin %1 oranında uygulanması amaçlanmaktadır.
Pandemi krizi ile tanışmamızdan bugüne küresel ölçekte beş ay, ülkemizde ise üç ayı aşan bir süreyi geçirdik. . . .
Sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz gece 24.00’ten itibaren başladı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde
Koronavirüs vakalarının azalmasıyla birlikte Başkan Erdoğan’ın duyurduğu normalleşme sürecinde yeni kararlar alındı.
"Bu Planla Koruma Olmaz" Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında,
Ülkemizde vergileme, büyük ölçüde vergi mükelleflerinin ödemeleri gereken vergileri kendilerinin hesaplayıp beyan etmesi esasına dayanmaktadır.
Bilindiği üzere, mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinin Ocak -Şubat -Mart 2020 geçici vergi dönemi bazında e-defter berat dosyası . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
7194 sayılı Kanun ile Gelir Vergisi Kanunu’nun “Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi” başlıklı Mükerrer 121’inci maddesinde yapılan . . .
Teklif ile; COVID-19 salgını nedeni ile belediyelerin hizmetlerini aksatmadan yürütebilmesi için belediyelerin borçlanma limitinin, İller Bankası sermayesinin artırılması ve . . .
7Aralık 2019 tarihli 30971 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7194 sayılı Kanun ile Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi derken
Bu Karantinalı Günlerde de Hizmetimiz 24 Saat Devam Ediyor. Corona Virüs - Covit- 19 Nedeniyle . . . .
Bu güne kadar 60 milyon lira ödenen mesleki yeterlilik belgesi teşvikleri 2022 yılına kadar devam edecek.
23/5/2020 tarihli ve 2569 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 24 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Sermaye Piyasası Kurulunca . . .
E-SMM Uygulamasına İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması Üzerinden de Başvuru Yapılabilmesi Hakkında Duyuru
Yazımızın genel içeriğine geçmeden önce Vergi Cenneti nedir ve şu an dünyada kaç tane vergi cenneti kabul edilen ülkenin . . .
Döviz talebini, banka döviz tevdiat hesaplarına uygulanan stopaj oranlarını artırarak ya da kambiyo vergisi getirerek durdurmak mümkün değil.
7194 sayılı Kanun’un 25’inci maddesiyle Vergi Usul Kanunu’nun 370’inci “İzaha Davet” başlıklı maddesi değiştirilmiş,