İstanbul Yüksek Ticaretliler Eşgüdüm Toplantıda Bir Araya Geldiler.
08 Nisan 2019 Pazartesi
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
İstanbul Yüksek Ticaretliler Eşgüdüm Toplantıda Bir Araya Geldiler.
İstanbul Yüksek Ticaretliler Eşgüdüm Toplantıda Bir Araya Geldiler.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı; 

İstanbul-Ankara-Giresun Şubelerinin katılımıyla Bolu Termal Otelde 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde yapıldı.

Toplantıya; İstanbul Yüksek Tic. ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkez  Genel Başkanı  Mustafa Karsavuran, 

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, 

İstanbul Şube Başkanı Ömer Faruk Gürpınar, 

Ankara Şube Başkanı Davut Özdemir, 

Giresun Şube Başkanı  M. Talip Gülen ve Şube Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri katıldı. 


Toplantı, Mustafa Karsavuran yönetiminde geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirilmesi gündemiyle açıldı. 


Genel Merkez Genel Sekreteri , İstanbul, Ankara ve Giresun Şube Başkanları  tarafından yapılan konuşmalarda, bugüne kadar yapılan çalışmalara yönelik değerlendirmeler yapılarak, ileriye dönük planlanan proje ve etkinlikler hakkında bilgi verildi. 

Şube Komisyon Başkan’larının da söz aldığı toplantıda; Komisyonların görev ve sorumluluk alanları ile ilgili sunumlar yapılarak,  yürütülen  çalışmalar ve  gelecekteki projeler hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi. Tüm katılımcıların yoğun ilgisi ve  katkıları ile  Yüksek Ticaret camiası açısından son derece verimli bir toplantı oldu.

TOPLANTI GÖRÜNTÜLERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
11- Kapanış Konuşmasını Yapmak Üzere Sözü Bşk. Yrd. Sabri Tümer Yaptıktan Sonra Konuşmacılara Teşekkür Plaketleri Verildi. Daha Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Panele Son Verdiler.
Sosyal medya danışmanlığı hayatımıza son yıllarda giren bir danışmanlık hizmet türlerinden biri olup, son zamanlarda özellikle . . .
01.01.2020 tarihinden itibaren, Muhtasar ve Hizmet Prim Beyannamesi uygulamasına başlanılmış olup, Ocak 2020 dönemine ait olup
27 Şubat 1963 doğumluyum. 1 Ağustos 1995 tarihinde sigortalı, 1 Kasım 1995'ten itibaren isteğe bağlı sigortalı oldum.
Geri kazanım katılım payı uygulaması genişliyor. 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun Ek-1 sayılı listesinde yer alan plastik poşetler için geri kazanım katkı payı . . .
Önce konuyu yine özetleyerek başlayalım. Bilindiği gibi 7194 sayılı Kanunla, Değerli Konutlar Vergisi (DKV) ihdas edildi.
Azaklıoğlu Necati Bay Vakfında yapılan yönetim değişikliği ile Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin başkanlığa getirildi.
İktidar, 2019 yılında verilen büyük bütçe açığını da dikkate alarak daha önce tanınan bazı istisna ve muafiyetler ile ilgili kısıtlamaya gitti.
İlave 6 Puanlık SGK Teşvikinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de 23.02.2020 tarih ve 31048 sayı ile yayınlanmıştır.
Yüksek Ticaretliler Derneği 15. Vergi Kongresi Düzenleme Kurulu İlk Toplantısını Yüksek Ticaretliler Derneği Marmara Lokalinde Gerçekleştirdi.
Bugüne kadar her zaman üye ve stajyerinin yanında olan Odamız bundan sonra da daha interaktif, daha dinamik projelerle yanınızda olmaya devam edecektir.
On binlerce vatandaşın beklediği vergi borcu affı için yeni bir gelişme yaşandı. Vergi borcu affı son dakika çıktı mı?
"Balat' ta Söyleşi Kadınlara Dair" Konulu Etkinliğe Davetlisiniz.
Devreden KDV yıllardır reel sektörün önemli finans sorunlarından birisi. 200 milyar TL’yi aşan büyüklüğüyle ivedi bir çözümü hak ediyor.
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 09.02.2020 Tarih ve 31034 sayı İle Muhtasar ve Prim Hizmet ....
Sayın Dr. Nedim Türkmen & Sayın Doç. Dr. Resul Kurt'la, BloombergHT' den Sayın Barış Esen;
Coğrafi verilerin toplanması, üretimi, paylaşımı ile mali ve cezai hükümler
E-defter Bilgilendirme Duyurusu . . . E-defter Bilgilendirme Duyurusu . . . E-defter Bilgilendirme Duyurusu
Vergi sistemimizde re’sen, ikmalen ve idarece yapılan vergi tarhiyatları ile kesilen vergi cezalarına ilişkin ihbarnamelerin tebliğ edilmesini müteakip mükellefler