İstanbul SMMM Odasından; Baş Sağlığı Diliyor Acil Çözüm Bekliyoruz.
25 Şubat 2019 Pazartesi
Öncelikle Eskişehir’de 24 Ocak gecesi ve Mersin’de görevi başında yaşamını kaybeden meslektaşlarımıza rahmet yakınlarına ve tüm meslek camiamıza başsağlığı, ...
İstanbul SMMM Odasından; Baş Sağlığı Diliyor Acil Çözüm Bekliyoruz.

ACİL ÇÖZÜM

BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR
ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ

Öncelikle Eskişehir’de 24 Ocak gecesi ve Mersin’de görevi başında yaşamını kaybeden meslektaşlarımıza rahmet yakınlarına ve tüm meslek camiamıza başsağlığı, yine Eskişehir’de geçici verginin son günü görevi başında beyin kanaması geçiren ve halen yoğun bakımda olan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz.


2004 tarihinde e-beyan sürecinin başladığı günden bu zamana sistemin elektronik ortama taşınmasının gereğine inanan ve bunun en büyük yükünü büyük bir toplumsal sorumlulukla özveri içinde yerine getiren meslek mensuplarımız biraz moral bulacak oldukları beklentilerine karşı sessiz kalınması karşısında moral motivasyondan yoksundurlar.

Bugün muhasebe mesleğinde İŞ YETİŞTİRME STRESİ’nin görevi başında yaşamını kaybeden ve hayati derecede sağlık sorunları yaşayan meslektaşlarımız gibi bütün meslektaşlarımızı tehdit eder aşamada olduğu açıkça görülen bir gerçektir.

Bu durumun bir başka üzücü ve acı gelen tarafı ise ailelerimizin acılarını yaşayamadan, tedavilerine yoğunlaşamadan “şimdi geri kalan işleri nasıl yetiştireceğiz, beyanları nasıl vereceğiz? !! derdine düşülmesidir. 

Her geçen gün artan iş yükü ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmeye çalışan meslek mensuplarımızın, son derece makul olan başta mücbir sebep gibi temel sorunlarımızın çözümüne yönelik taleplerimiz maalesef yıllardır yerine getirilmemektedir.

Sadece son günlerde yaşadığımız defter beyan sistemi ve poşet beyanı gibi konularda yaşanan sorunlar bile yaşadığımız sıkıntıların basit göstergesidirler. 

Yıllardır sorguladığımız, ilettiğimiz ve çözüm beklediğimiz temel sorunlarımız bütün ilgililer tarafından da sorgulanmalı ve artık bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. 

Tekrar görevi başında yaşamını yitiren Mersin Odamızın Üyeleri İbrahim BİLSEL ve Serkan SERPİN’e, Eskişehir Odamızın Üyesi Cemal PEKCAN’a rahmet, yakınlarına ve tüm meslek camiamıza başsağlığı diliyor ve halen yoğun bakımda yatmakta olan Eskişehir Odamızın üyesi Süleyman Özmen KORǒa acil şifalar diliyoruz.

59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.