İstanbul Bağımsız Mali Müşavirler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden;Tahir Cihan Çelik'e - Göre İktisadi Dayanışma ;
25 Şubat 2016 Perşembe
"Siz Bizim hafızamız sınız. (İktisadi Dayanışma) - Böyle Bir Birikim Hiç Bir Yayın Kuruluşunda Görülmemiştir.
İstanbul Bağımsız Mali Müşavirler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden;Tahir Cihan Çelik

İstanbul Bağımsız Mali Müşavirler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden; Sayın Tahir Cihan Çelik'e - Göre İktisadi Dayanışma ; 

"Siz Bizim hafızamız sınız. (İktisadi Dayanışma) - Böyle Bir Birikim Hiç Bir Yayın Kuruluşunda Görülmemiştir. Siz Bizim Zenginliğimiz ve Hafızamız olmaya devam edin..."

İstanbul Bağımsız Mali Müşavirler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Yapmış olduğumuz Söyleşinin Son karelerinden Kesitler.

İstanbul Bağımsız Mali Müşavirler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden;

 - Sayın Ali Haydar Bakır - (Yönetim Kurulu Başkanı),

 - Sayın İsmet Çetin Ergüden- (Sayman),

 - Sayın Tahir Cihan Çelik - (Yönetim Kurulu Üyesi),

 - Sayın Osman Nuri Toraman - (Yönetim Kurulu Üyesi ve 

 - Sayın Mehmet Zeki Keçeci-Yönetim Kurulu Üyesi ile İktisadi Dayanışma Genel yayın Yönetmenimiz Sayın Nusret Sümer' le Mini Söyleşide Buluşarak;

Aşağıdaki Konu Başlıklarını Masaya Yatırdılar.

- Bu kadar Mesleki Dernekler veya Dernekleriniz  var iken Neden İSTANBUL BAĞIMSIZ MALİ MÜŞAVİRLER DERNEĞİ ni kurma gereksinimi Duydunuz?

 - Kurulduğunuz Günden Bugüne Meslek ve Meslek Mensupları Adına Neler Yapabildiniz ?

 - Akademik meslekler arasında yer alan. 'Mali Müşavirlik..' mesleğinizin. Derdi. Sıkıntısı. Ve Sorunlarınızın  çok olduğunu zaman zaman yapmış olduğumuz sohbetlerde vurgularken

Çözecek irade yok. Diye Serzenişte bulunmuştunuz.

 - ODANIZ VAR TÜRMOB ‘unuz var. Bu kurum ve kuruluşlarınız meslek ve meslek meslek mensupları adına hiç mi bir şey yapmadı ?

  -Oda ve Üst Birliğinize Bu kadar yüklenrek biraz da  haksızlık Yapmış Olmuyor musunuz  ?

- Büyük ve güçlü bir meslek örgütünüz var.

Fakat; Yöneticilerimiz kafasını kuma gömmüş.

Dik durmak. Sorunları dile getirip. Çözüm istemek için Gerekirse sahaya inip eylem yapmak. Gerekli Diyorsunuz. Sorunlarınızın ÇÖZÜM mü İÇİN SAHAYA İNMEK ÇÖZÜM mü SİZCE ?

 - Sesimizi geniş kitlelere duyurmak konusunda maalesef zayıf kalıyorlar. Diyorsunuz. Sivil toplum kuruluşu Olarak İSTANBUL BAĞIMSIZ MALİ MÜŞAVİRLER DERNEĞİNİZ  var. NEDEN SİZ Sorunlarınızın ÇÖZÜM mü İÇİN SAHAYA İNMEDİNİZ ?

 - Sonuç itibarıyla; İstanbul Mali Müşavirler Odası. Ve Üst birliğiniz TÜRMOB' da değişim şart. Diyorsunuz ? 

Zaten 2016 Mayısında odanız da ;

2016 Ekimin de TÜRMOB' unuz da Yönetim değişecek. 

Tabii ki Yapılacak olan genel Kurullarla. SİZCE yapılacak olan genel kurullar siz ve Sizin gibi düşünenler için bir fırsat değil mi ?

 - Aslına bakarsanız. Vesayet altında olan bir yapı sorun da çözemez. Aksine sorunların kaynağı olur.  

Konu Başlıklarını ve diğer mesleki sorunlarınızı dile getirerek sizlerin gözü, dili ve kulağı olmaya çalıştık.

Yapmış olduğumuz "MİNİ SÖYLEŞİYİ İKTİSADİ TV" den şifresiz izleyebilirsiniz.

http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

3- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,