İlk İş
02 Temmuz 2019 Salı
23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu CNNTÜRK’e bir demeç vermiştir.
İlk İş
                                                 İLK İŞ ! . . . . 

23 Haziran 2019 tarihinde  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu CNNTÜRK’e bir demeç vermiştir.

Söz konusu demecinde İmamoğlu,belediye ilgili ortaya atılan yolsuzluk iddiaları konusunda “ilk işinin”bu iddiaları araştırmak olduğunu ve bunu ULUSLAR ARASI DENEYİME SAHİP DENETİM ŞİRKETLERİNİN İNCELEMESİ ile yapılacağını söyledi.

İstanbul Belediyesi stratejik öneme sahip bir Devlet kurumudur.Yabancı denetim şirketlerinden herhangi birisi tarafından denetlenmesi son derece yanlış ve sakıncalıdır.Yolsuzluk iddiaları elbette araştırılmalıdır ancak bu araştırma kamucu bir anlayışla yerine getirilmelidir.

Kendisi de işadamı olan sayın İmamoğlu’nun İstanbul’da yeterli deneyime ve bilgi birikimine sahip örgütlü mali müşavir ve denetçilerin bulunduğunu bilmemesi mümkün değildir.Belediye nezdinde yaptırılacak her türlü incelemeyi yerine getirmeye hazır meslek mensuplarımız varken İmamoğlu’nun İLK İŞ olarak aklına yabancı denetim firmalarının gelmesi dikkat çekicidir!

Sayın İmamoğlu’nu bu tavrından vazgeçmeye ve Belediye ilgili denetim işleri de dahil her türlü çalışmayı milli bir perspektifle yerine getirmeye çağırıyoruz.28/06/2019

              Saygılarımızla

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ ( T M B )
                    Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                           Belma Sabuncu
Başkan                                          Sekreter
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....