İlk İş
02 Temmuz 2019 Salı
23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu CNNTÜRK’e bir demeç vermiştir.
İlk İş
                                                 İLK İŞ ! . . . . 

23 Haziran 2019 tarihinde  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Sayın Ekrem İmamoğlu CNNTÜRK’e bir demeç vermiştir.

Söz konusu demecinde İmamoğlu,belediye ilgili ortaya atılan yolsuzluk iddiaları konusunda “ilk işinin”bu iddiaları araştırmak olduğunu ve bunu ULUSLAR ARASI DENEYİME SAHİP DENETİM ŞİRKETLERİNİN İNCELEMESİ ile yapılacağını söyledi.

İstanbul Belediyesi stratejik öneme sahip bir Devlet kurumudur.Yabancı denetim şirketlerinden herhangi birisi tarafından denetlenmesi son derece yanlış ve sakıncalıdır.Yolsuzluk iddiaları elbette araştırılmalıdır ancak bu araştırma kamucu bir anlayışla yerine getirilmelidir.

Kendisi de işadamı olan sayın İmamoğlu’nun İstanbul’da yeterli deneyime ve bilgi birikimine sahip örgütlü mali müşavir ve denetçilerin bulunduğunu bilmemesi mümkün değildir.Belediye nezdinde yaptırılacak her türlü incelemeyi yerine getirmeye hazır meslek mensuplarımız varken İmamoğlu’nun İLK İŞ olarak aklına yabancı denetim firmalarının gelmesi dikkat çekicidir!

Sayın İmamoğlu’nu bu tavrından vazgeçmeye ve Belediye ilgili denetim işleri de dahil her türlü çalışmayı milli bir perspektifle yerine getirmeye çağırıyoruz.28/06/2019

              Saygılarımızla

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ ( T M B )
                    Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                           Belma Sabuncu
Başkan                                          Sekreter
4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....