İYMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık;"İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz."
03 Aralık 2018 Pazartesi
“Türkiye Ekonomisinde Konkordato Müessesesinin İşleyişi ve Yeminli Mali Müşavirlerin Sorumluluğu”
İYMM Odası Başkanı Vehbi Karabıyık;"İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz."
İstanbul YMM Odasının Düzenlemiş olduğu;

 “Türkiye Ekonomisinde Konkordato Müessesesinin İşleyişi ve Yeminli Mali Müşavirlerin Sorumluluğu” 

Konulu Toplantıda Konuşma Yapan İstanbul YMM Odası Başkanı sayın Vehbi Karabıyık; Şu Konuları dile getirdi.

"Konkordato Türkiye nin son zamanlarda en aktüel konusu oldu. Her kesin konuştuğu, tartıştığı bir konu oldu. 

Konkordato bizim ilgi alanımıza pek girmedi. Ama Sosyo - Ekonomik boyutu da var. Konkordato eğitimini ihtiyari olarak veriyoruz. Mecburiyeti yok. Burada yapılan eğitimleri resmiyete saydıramasak bile gerekli çalışmalarımızı yapacağız. "

"Eğitim faaliyetlerimiz düşündüğümüzün çok önüne geçti. Eğitime  karşı değiliz. Konkordato bunlardan biri. Meslek içi eğitimlerimizde yetki Odalar Birliğinde. İlkokul öğrencisiymiş gibi Yeminli Mali Müşavirleri Eğitime tabi tutmak doğru olmaz.Kurallara saygılıyız...." derken...

Sayın Karabıyık' ın Konuşmalarının Tamamın aşağıdaki videoyu tıklayarak izleyebilirsiniz.

Diğer Konukların Konuşmaları için linki tıklayınız:  http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/


1- Bursa SMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İşçi Kürsüye Gelerek Oda Üyelerini ve Konukları Selamladıktan Sonra; Divan Başkanlığına Oy Birliği İle Prof. Dr. Halis Ertürk Seçilerek Katip Üye ve Diğer Üyeler Divanda ki Yerlerini Aldılar.
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....