İSMMM Odası Yönetimi ve Meslek Mensupları İle
01 Mart 2020 Pazar
1-7 Mart Muhasebe Haftasını Kutlamak Amacıyla Taksim Meydanında Bir Araya Geldi.
İSMMM Odası Yönetimi ve Meslek Mensupları İle

İSMMM Odası Yönetimi ve Meslek Mensupları İle 1-7 Mart Muhasebe Haftasını Kutlamak Amacıyla Taksim Meydanında Bir Araya Geldi.

İSMMM Odası Yönetimi ve Meslek Mensupları İle; 

1-7 Mart Muhasebe Haftasını Kutlamak Amacıyla 

01 Mart 2020 Pazar Günü Saat: 11:00 de 

Taksim Meydanı Atatürk Anıtı Önünde Buluştu.

Açılış Konuşmasını Yapan İSMMM Odası Sekreteri Erol Demirel, Meslek Mensuplarını Selamladıktan Sonra  1-7 Mart Muhasebe Haftası Açılış Törenimize Hoş Geldiniz. 30. Yılındaki Törenimizde Sizleri İstanbul SMMM Odası Adına Saygı ile Selamlıyorum dedikten sonra, Şimdi sizleri başta M.Kemal Atatürk  ve Kurtuluş Savaşı şehitlerimiz adına, İdlib' te Şehit Olan Askerlerimiz için Bir Dakikalık saygı Duruşuşuna Davet Ediyorum Dedi. Ardından Hep Birlikte " İSTİKLAL MARŞIMIZI" Söylediler.

Daha sonra İSMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'e söz verdi. Akdemir günün anlam ve önemini vurguladıktan sonra 30 yıldır 1-7 Mart Muhasebeciler haftamızı burukta olsa kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İdlib'deki konulara değinen Akdemir. Böyle bir günde fazla konuşulacak bir şey yok, sizlerle olmanın ayrı bir gururunu yaşıyoruz. diyerek sözlerini noktaladıktan sonra;

Başta TÜRMOB genel Sekreteri Yahya Arkan, İSMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir,İSMMM Odası Bşk. Yardımcısı Ali Haydar Tunç İSMMM Odası Sekreteri Erol Demirel, İSMMM Odası Temsilcileri , MMMB Derneği Genel Başkanı Mahmut Şahin ve Kurul Üyesi Arkadaşları , Perpa B/Blok Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Demir Taksim' de buluşup, İktisadi Dayanışma kameralarına bolca resim verdikten sonra daha sonraki etkinliklerde buluşmak üzere kutlamaya son verdiler.

1-7 Mart Muhasebe Haftasını Kutlama Resimlerinin Tamamına Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linki tıklayınız..

1- Prof. Dr. Barış Sipahi - (İşletme Sermayesi Yönetimi)
Koronavirüs pandemisi hayatımızda derin etkiler bıraktı, bırakmaya da devam ediyor. Salgının etkisinin azalmasıyla birlikte,
Geçen yazımda Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) istisnaları düzenleyen 5/1e maddesinde yer alan . . . .
Bilindiği üzere; Vergi Usul Kanunu uyarınca düzenlenmesi zorunlu olan belgelerin elektronik ortamda düzenlenmesine yönelik olarak . . .
Sosyal Güvenlik Kurumunca çıkartılan 18/6/2020 tarihli ve 2020/20 sayılı “İşveren İşlemleri Genelgesiyle” hem işyeri tescil ve
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı Abdil Erdal, Başkan Yardımcısı Celal Emiroğlu ve Oda Sekreteri . . . .
5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) istisnaları düzenleyen 5. maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde, kurumların, . . . .
Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı’nın da hizmet vereceği Vergi Denetim Kurulu ile Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası,
1 Temmuz tarihi itibariyle e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına dahil olan mükelleflerce 30 Haziran 2020 tarihine “5.000 TL ve 30.000 TL e-Arşiv Fatura Portalı”ndan düzenlenmesi gereken e-Arşiv Faturalar Hakkında
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, temmuz ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 ile 10 Temmuz tarihleri arasında . . . .
Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi
Kıdem tazminatının TES'e dönüştürülmesine ilişkin yasal düzenlemeyle ilgili süreç devam ederken, yeni kıdem tazminatı tavanı da belli oldu.
Belirli Kriterleri Aşan İşyerleri, 6698 Sayılı Kanuna Göre, Veri Sorumluları Siciline (VERBİS’e) 30.06.2020 Tarihine Kadar Yapılması . . . .
Vergi Usul Kanunu’nun 7103 sayılı Kanun’un 12’nci maddesi ile değişik 353’üncü maddesinin birinci fıkrasının (1) ve (2) numaralı bentlerinde, . . .
Ozan Bingöl, sosyal medya hesabından bira, rakı ve sigaraların maktu ÖTV tutarlarının yüzde 6,89 oranında artırıldığını belirtti.
Türk Tabipleri Birliği COVID-19 İzleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala’nın katıldığı bir internet haber sitesinde,
Dünya koronavirüs ile ilgili olarak ilk dalgayı atlatmış olmasına rağmen ilk dalga boyunca yapılan harcamalar nedeniyle artan
509 sıra No.lu VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ ile yapılan düzenlemeler kapsamında zorunlu olması öngörülen . . .