İKMH Adına, İSMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen ; "Yüksek Huzur Hakkı ve Nisbi Aidat Ayıbına Son." "Kurumsal Yönetim İlkelerini Oda ve Oda Kurullarında yaşama geçireceğiz ?"
25 Nisan 2019 Perşembe
12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına
İKMH Adına, İSMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen ; "Yüksek Huzur Hakkı ve Nisbi Aidat Ayıbına Son." "Kurumsal Yönetim İlkelerini Oda ve Oda Kurullarında yaşama geçireceğiz ?"

İKMH Adına, İSMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen ; "Yüksek Huzur Hakkı ve Nisbi Aidat Ayıbına Son." 

"Kurumsal Yönetim İlkelerini Oda ve Oda Kurullarında yaşama geçireceğiz ?"

12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen, Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le MİNİ Söyleşide Bir Araya Geldiler.

Çelen ;  "İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi Saygın Bir Meslek, Bağımsız Ve Demokratik Bir Meslek Odası İle Mümkün" 

*Şeffaf ve denetlenebilir bir oda için,

*Yüksek huzur haklarına son vermek için,

*Yasal olmayan nisbi aidatların kaldırılması için,

*Yasalaşan mali tatilin uygulanabilir hale getirilmesi için,

*Mesleki angaryalardan kurtulmak için,

*Kadın meslektaşlara daha fazla katılım ve söz hakkı için,

*Dijitalleşen dünyaya uyum sürecinde meslektaşlara ücretsiz meslek içi eğitim için,

*Meslekte planlama ve adil iş paylaşımının sağlanması için,

*Bağlı çalışan meslek mensuplarına taban ücret uygulanması için, 

*Önce insan ve meslek anlayışını öne çıkaran bir meslek örgütünü oluşturmak için;

Dr. Erol Çelen; "İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) ne KATIL GÜÇ VER, BİRLİKTE YÖNETELİM... " dedi.

------------------------------------------------------------------------------------

İktisadi Dayanışma Olarak Biz Sorduk Sayın Çelen, Sayın Akdemir ve Sayın Erdem Cevap Verdiler

------------------------------------------------------------------------------------

DETAY İÇİN 5 BÖLÜM HALİNDE YAYINLAMIŞ OLDUĞUMUZ 

VİDEOYU İZLEYİNİZ

------------------------------------------------------------------------------------

1- (25.04.2019) - (00001) - 12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.

 
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen,Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le Başbaşa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
2- (25.04.2019) - (00002) - 12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.

 
2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen,Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le Başbaşa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
3- (25.04.2019) - (00003) - 12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.

 
3- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen, Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le Başbaşa
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

4- (25.04.2019) - (00004) - 12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.
 
4- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen, Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le Başbaşa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 5- (25.04.2019) - (00005-06) - 12 Mayıs 2019 Tarihinde Yapılacak İSMMMO Seçimlerinde İstanbul Katılımcı Muhasebeciler Hareketi (İKMH) Adına Yönetime Aday Olan Dr. Erol Çelen ve Arkadaşları İle Mesleki Sorunları Masaya Yatırdık.
5- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İKMH Adına İSMMO Başkan Adayı Dr. Erol Çelen, Persiad Başkanı SMMM Hasan Akdemir ve İKMH Adına Disiplin Kurulu Başkanlığına Aday Olan SMMM Duran Erdem'le Başbaşa (SON)
59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.