Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
19 Eylül 2017 Salı
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’i 11.09.2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

11.09.2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Rıfat ENGİN, Grup Müdürü Mürşit KILIÇ, Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tolga Yazar, Dernek Başkanı  Pınar DERELİ, Başkan Yardımcısı Güzin Yörük Babacan, Başkan Yardımcısı Faruk Bulut, Başkan Yardımcısı Ayfer Bilgin , Üye  Yılmaz Kaplan ve Üye Ferit Akpınar katıldı.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği Başkanı Pınar Dereli Maliye Bakanlığının 01.10.2017 tarihinden itibaren KDV beyannamesinin yeni versiyonuna teslim edilen mal ve hizmetler için düzenlenen belge sayılarının beyan edilmesi için yeni bir tablo eklendiğini bu uygulamanın meslek mensuplarını iş yükünü arttırdığını ifade eden Dereli belge sayılarının BA-BS, E-fatura, E-defter, Geçici Vergi beyannamelerinde bu bilginin mevcut olduğunu ifade etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneğinin sorunlarını dinleyen İzmir Vergi Dairesi Başkanı Engin “ Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet kalitesi ve sunumunda kendini sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda bir çok elektronik yenilik ve güncelleme yapılmakta. Mükellefler ile aramızda köprü olan mali müşavirlerin görüş ve önerileri bizim için önemlidir. Taleplerinizin teknik olarak yapılabilirliği konusunda görüş alışverişi yaparak değerlendireceğim. ”dedi.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin'e teşekkür ederek, bu tür ziyaretlerinin devam edeceğini vurguladılar.

2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,