Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
19 Eylül 2017 Salı
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’i 11.09.2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

11.09.2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Rıfat ENGİN, Grup Müdürü Mürşit KILIÇ, Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tolga Yazar, Dernek Başkanı  Pınar DERELİ, Başkan Yardımcısı Güzin Yörük Babacan, Başkan Yardımcısı Faruk Bulut, Başkan Yardımcısı Ayfer Bilgin , Üye  Yılmaz Kaplan ve Üye Ferit Akpınar katıldı.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği Başkanı Pınar Dereli Maliye Bakanlığının 01.10.2017 tarihinden itibaren KDV beyannamesinin yeni versiyonuna teslim edilen mal ve hizmetler için düzenlenen belge sayılarının beyan edilmesi için yeni bir tablo eklendiğini bu uygulamanın meslek mensuplarını iş yükünü arttırdığını ifade eden Dereli belge sayılarının BA-BS, E-fatura, E-defter, Geçici Vergi beyannamelerinde bu bilginin mevcut olduğunu ifade etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneğinin sorunlarını dinleyen İzmir Vergi Dairesi Başkanı Engin “ Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet kalitesi ve sunumunda kendini sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda bir çok elektronik yenilik ve güncelleme yapılmakta. Mükellefler ile aramızda köprü olan mali müşavirlerin görüş ve önerileri bizim için önemlidir. Taleplerinizin teknik olarak yapılabilirliği konusunda görüş alışverişi yaparak değerlendireceğim. ”dedi.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin'e teşekkür ederek, bu tür ziyaretlerinin devam edeceğini vurguladılar.

12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...