Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
19 Eylül 2017 Salı
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.
Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin’i makamında ziyaret etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin’i 11.09.2017 tarihinde makamında ziyaret etti.

11.09.2017 tarihinde gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı Rıfat ENGİN, Grup Müdürü Mürşit KILIÇ, Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Tolga Yazar, Dernek Başkanı  Pınar DERELİ, Başkan Yardımcısı Güzin Yörük Babacan, Başkan Yardımcısı Faruk Bulut, Başkan Yardımcısı Ayfer Bilgin , Üye  Yılmaz Kaplan ve Üye Ferit Akpınar katıldı.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneği Başkanı Pınar Dereli Maliye Bakanlığının 01.10.2017 tarihinden itibaren KDV beyannamesinin yeni versiyonuna teslim edilen mal ve hizmetler için düzenlenen belge sayılarının beyan edilmesi için yeni bir tablo eklendiğini bu uygulamanın meslek mensuplarını iş yükünü arttırdığını ifade eden Dereli belge sayılarının BA-BS, E-fatura, E-defter, Geçici Vergi beyannamelerinde bu bilginin mevcut olduğunu ifade etti.

Geleceğin Mali Müşavirleri Derneğinin sorunlarını dinleyen İzmir Vergi Dairesi Başkanı Engin “ Gelir İdaresi Başkanlığı hizmet kalitesi ve sunumunda kendini sürekli geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda bir çok elektronik yenilik ve güncelleme yapılmakta. Mükellefler ile aramızda köprü olan mali müşavirlerin görüş ve önerileri bizim için önemlidir. Taleplerinizin teknik olarak yapılabilirliği konusunda görüş alışverişi yaparak değerlendireceğim. ”dedi.

Geleceğin Mali Müşavirleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi İzmir Vergi Dairesi Başkanı Sayın Rıfat Engin'e teşekkür ederek, bu tür ziyaretlerinin devam edeceğini vurguladılar.

8- Uyumsoft E-Dönüşüm Koordinatörü Arif Erhun Öçal " E-Fatura, E-Arşiv, E-İrsaliye ve E-Dönüşüm Uygulamaları" Konulu Sunumlarını Tamamlayarak Sözlerine Son Verdi.
“SGK Teşviği Yazılımı, E-Serbest Meslek Makbuzu, E-İrsaliye Ve Mali Müşavirlerin Kendi Mükelleflerinin E-Faturalarını Tek Portaldan Takip Edip Kendi Muhasebe Programlarına Aktarabilecekleri Yeni Sistemler” Konulu Seminer Düzenledi
İtirazın Konusu : 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun 18/2/1965 tarihli ve 538 sayılı Kanun’un 114. maddesiyle değiştirilen 278. maddesinin üçüncü fıkrasının;
Gider ekle fonksiyonunun “stopaj kodu” bölümünde yer alan “014- Huzur Hakkı” ve “016-Yer altı maden işçileri” tür kodları ile kayıt yapılmaması gerektiğine
Bunlardan en önemlisi ise mevcut durumda sadece iş uyuşmazlıklarında geçerli olan Arabuluculuk kurumu bundan sonra ticari davalar içinde geçerli olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018 tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve
Bazı sektörleri desteklemek için yapılan vergi indirimleri diğer sektörlerde de heyecan yarattı ve beklentileri artırdı. Adil bir vergi sistemi herkesi memnun edebilir…
Herkesin dilinde... Konkordato! TDK'ya göre dilimize İtalyanca'daki concordato kelimesinden geçmiş.Papalık makamı ile hükümetler arasında yapılan anlaşmalara
Konkordato şirketleri olası bir iflastan kurtarmayı hedefleyen bir düzenleme olarak uygulanıyor. Reuters’a bilgi veren üç yetkili konkordato sistemi hakkında yeniden bir düzenleme yapılabileceğini belirttiler.
Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri
Son iki haftada, Sayıştay'ın 2017 yılına ilişkin olarak; büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili denetim raporları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor.
Meslek Mensuplarını , Taraklı-Göynük ve Mudurnu Kültürel Etkinliğinde Bir Araya Getirerek Rehber Ayfer Kuralay Eşliğinde Doyumsuz Bir Etkinlik Gerçekleştirdiler.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 80'inci Yıl Dönümü Nedeniyle Düzenlenen Resmi Tören de BMM Grubu Derneği de Yerini Aldı.
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıldönümü sebebiyle,
287 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile bazı malların teslimine ilişkin ÖTV ve KDV oranları ile tapu harcı oranında geçici süreli indirim yapıldı.
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları.
İNCE MEDYA GRUP Stüdyolarından MANŞETX Gazetesinden canlı olarak yayınlanan, usta gazeteci Necmi İnce'nin hazırlayıp sunduğu İ