Gaziosmanpaşalı Meslek Mensupları;MMMBD Gaziosmanpaşa Şubesi 16. Olağan SeçimliGenel Kuruluna Çift Liste İle Gitti.
26 Eylül 2018 Çarşamba
Beyaz liste ile seçime giren Muzaffer Vardar ve Ekibi İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Fırat'ı aday gösterirken,
Gaziosmanpaşalı Meslek Mensupları;MMMBD Gaziosmanpaşa Şubesi 16. Olağan SeçimliGenel Kuruluna Çift Liste İle Gitti.

Gaziosmanpaşalı Meslek Mensupları;

MMMBD Gaziosmanpaşa Şubesi 16. Olağan Seçimli Genel Kuruluna Çift Liste İle Gitti. 

Divanın oluşumunda Divan Başkanlığına;

Beyaz liste ile seçime giren Muzaffer Vardar ve Ekibi İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Fırat'ı aday gösterirken,

Sarı liste ile Seçime Giren ;

Güler Güney ve Ekibi Divan Başkanlığına TÜRMOB Denetim Kurulu Üyesi YMM Nazım Anıl'ı Aday gösterdi.

 Olyalama sırasında İstanbul SMMM Odası Gaziosmanpaşa İlçe Temsilcisi Levent Satılmış, biz adayımızı böyle bir yarışın içine sokmak istemiyoruz diyerek Adaylarından YMM Nazım Anıl'ı geri çektiler.

Başka bir adayın olmaması sonucu Hüseyin Fırat Divan Başkanlığına,

 Üyeliklere ise ;Cemal Doğan ve Başak Şahan seçilerek divandaki yerlerini aldılar.

Beyaz Liste İle Muzaffer Vardar, Sarı Liste İle Güler Güney Yarıştı. 

Seçimde 136 Üye Oy Kullandı. 

Bunlardan: 76 Oy Beyaz Liste (Muzaffer Vardar'ın Listesi) Aldı, 

58 Oy Sarı Liste (Güler Güney'in Listesi ) Aldı. 

2 Oy Geçersiz Çıktı. 

Sonuç: Muzaffer Vardar ve Ekibinden; 

Gamze Bilice, 

Lütfü Varol, 

Saniye Aktaş Söylemez, 

Mehmet Ali Durmuş, 

Mustafa Akdemir ve Mesut Ece Önümüzdeki 3 Yıl İçin Yeni Yönetimi Oluşturdular.

Denetim Kuruluna: 

Ercan Güller, 

Sinan Tekin ve 

Erdem Akgül Seçildiler. 

Onur Kurulu Üyeliklerine; 

Vedat Çakır, 

Hayati Akbay ve 

Adnan Çınar Seçildiler. 

Genel Merkez Delegeliğine ;

Cihat Ersoy, 

Cem Sefa Mısır, 

Engin Aytaç, 

Arda Bozkurt, 

Lütfü Varol, 

Çetin Eskicioğulları, 

Sedat Gültekin ve 

Ayşe Güler Seçildiler.

Genel Kurul Detaylarını İKTİSADİ TV den Şifresiz İzleyebilirsiniz. http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

MMMBD Gaziosmanpaşa Şubesi 16. Olağan Genel Kurulundan Resimler


12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek artırılacak
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de 24 Seri Nolu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Bu Tebliğ düzenlemesi ile KDV iadelerinde önemli değişikliğe gidildi.
20.02.2019 tarihli ve 30692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde ...
İzmir Bölge İdare Mahkemesi, KHK ile görevine iade edilen öğretmenin açtığı davada, zorunlu nitelikteki ek ders görevi karşılığındaki ücretlerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların Aralık 2018 ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitlerinin ...
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri, 2019 yılında maliyet hesaplarını 7⁄A seçeneğine göre tutmak zorundadırlar.
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.