Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' Düzenledi.
30 Haziran 2020 Salı
Avukatlar Zaman zaman Metin Fevzioğlu" istifa" Sloganları İle Çağlayan meydanını Adeta İnlettiler
Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi
Durakoğlu;

"30 Haziran bir FETO Projesidir. 30 Haziran 2020 tarihini bir yere yazın" dedi. 


Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, 
İstanbul Adalet Sarayı önünde Yapmış Oldukları
"Savunma Mitingi' 
ile 
Hükümete Karşı Boy Gösterisi Yaptılar

Avukatlar Zaman zaman Metin Fevzioğlu" istifa" Sloganları İle Çağlayan meydanını Adeta İnlettiler

Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne  (TBMM) (bugün) sunuldu. Sunulan bu Düzenlemeye karşı çıkan avukat ve baro başkanları Çağlayan, İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' düzenledi.

"BİZLER AVUKATLAR OLARAK İNSAN HAKLARINA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ" 

Durakoğlu, “Gelin konuşalım, sorunlarımızı yasalaştıralım dedik. Devasa sorunlarımız var avukatlar olarak. Bu ülkenin yargısının kurucu unsuru olan savunmanın temsilcileri olarak. Kapıdan içeri girerken başlıyor. Bakmayın girdiğimize, hala giremediğimiz yerler var.  Mesleğin uğraş alanının genişlemesi gerekiyor. Bizim yasamızın 76 ve 95'inci maddesi bize hukukun üstünlüğünü gözetmek ve insan haklarına sahip çıkmak görevi veriyor. Bizimkisi görev... Biz insan haklarına sahip çıkmak zorundayız" dedi.

"BU ÜLKENİN AVUKATLARA İHTİYACI VAR "

Durakoğlu, "Bugün 1 saat önce teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sundular. Çoğunlukları var çıkarabilirler belki. Geçmemesi için biz demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Komisyon aşamasında da, genel kurul aşamasında da kullanacağız" ifadesini kullandı.

POLİS TEŞKİLATI GENİŞ ÖNLEM ALDI

Bu arada polis adliye önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Avukatların önceden ayarlanan alana sığmaması sonucu polisler, Başkan Durakoğlu'nun da talebi üzerine bariyerleri kademeli olarak açarak genişletti.İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi'Adliye önünde de bariyerler bazı avukatlar tarafından açılarak genişletildi.

İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi'Saat 12.30'da başlaması planlanan miting, bazı avukatların polis bariyerinden içeri alınmaması sebebiyle gecikmeli olarak başladı. 

İktisadi Dayanışma Olarak;
Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanlarının , İstanbul Adalet Sarayı önünde Yapmış Oldukları "Savunma Mitingi' ni Sizler için çekime aldık 5 (Bölüm ) Halinde Yayınlıyoruz.

*****

1- (30.06.2020) - (00235-236-237 ) - Düzenlemeye karşı çıkan avukat ve baro başkanları Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde'Savunma Mitingi' düzenledi.


1- Savunma Mitingi Öncesi polisler adliye önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

*****
2- (30.06.2020) - (00238-296-240 ) - Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' Düzenledi.

2- Savunma Mitingi Öncesi Polisler Adliye önünde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.

*****
3- (30.06.2020) - (00242-243 ) - Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' Düzenledi.


3- İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Adalet Sarayı önündeki 'Savunma Mitingi'nde Basın Açıklamasını Yaparken Hareketli Anlar Yaşandı.

*****
4- (30.06.2020) - (00244 ) - Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' Düzenledi.


4- İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Adalet Sarayı önündeki 'Savunma Mitingi'nde Basın Açıklamasını Yaparken hareketli Anlar Yaşandı.

*****

5- (30.06.2020) - (00245 ) - Düzenlemeye Karşı Çıkan Avukat ve Baro Başkanları, Çağlayan İstanbul Adalet Sarayı önünde "Savunma Mitingi' Düzenledi.

5- İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Adalet Sarayı önündeki 'Savunma Mitingi'nde Basın Açıklamasını Yaparken Hareketli Anlar Yaşandı.(SON)

*****

RESİMLERİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
7- Beslenme Konusunda Dr. Aytül Gencer Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Teşekkür Konuşmasını Dernek Başkanı Gülüzar Özev Yaptıktan Sonra Topluca İktisadi Dayanışma Kameralarına Resim Vererek Etkinlik Sona Erdi.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
17 Ekim 2020 Tarihinde Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı Yapılacaktır.
Toplam 115 gıda ürününün çeşitli ülke ve ülke gruplarından ithalatına uygulanacak ek gümrük vergisi oranları yeniden belirlendi.
Yukarıdaki başlığı boşuna atmıyoruz. “Vergi” gibi önemli ve bir o kadar da tehlikeli silahla bu kadar oynanmaz ki!...
İnternet Yasası olarak bilinen 5651 sayılı “internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi . . . .
“İzaha davet”, verginin tam ve zamanında ödenmediğine ilişkin emareler bulunduğuna dair yetkili merciler tarafından yapılmış . . .
Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek.
Limited şirket kurucu ortağı ve imza yetkilisi olarak halen görev yapmaktayım. Daha önce SSK'lı olarak prim günüm var.
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, iş yeri kira stopajı, bazı esnaf hizmetleri ve kültürel faaliyetlerde KDV indirimine gidildiğini açıkladı.
Enflasyon oranı ile kira artışı gerçekleştiren kişilerin beklediği Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklandı.
Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksit, Gelir Vergisi 2. Taksit Ödemesi ve 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu 12. Taksit Ödemesi İçin Son
Ticari veya mesleki faaliyetler için yapılan kiralamalar, dernek ve vakıflara ait taşınmazların kiralanması ve yabancı devletlere
7252 Sayılı Dijital Mecralar Komisyonu Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 28 Temmuz 2020 tarih ve 31199 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
Resmi tatillerde çalışanlar için mesai ücretleri önem taşıyor. Haftalık 45 saati aşan çalışmalarda, çalışılan her fazladan saat için ödenecek ücret
Türkiye,15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimi sonrasında gelişen olaylar, 2018'de yaşanan rahip Brunson krizi ve en son Mart 2020'de
Ticaret Bakanlığı, 28 Temmuz'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye yönelik açıklamada bulundu.
Tam da 30 Temmuz tarihli yazınızda tanımladığınız üzere 20 Temmuz'da emekli olmuş hekimim. SGK'da ikramiye alamayacağım söylendi.
Ülkelerin gelişmişlik düzeylerini ekonomi, sağlık, teknoloji, eğitim gibi birçok faktör etkilemektedir. Fakat son yıllarda dünyada kalkınmanın . . . .