Dr. YMM MASUM TÜRKER' den;"Muhasebecilere, Mali Müşavirlere, Yeminli Mali Müşavirlere Çağrı"
27 Ağustos 2018 Pazartesi
Değerli Meslektaşlarım; Dünya düzeni değişiyor. Türkiye’de sosyal ve ekonomik yaşam değişiyor. Muhasebe-Mali Müşavirlik-Yeminli Müşavirlik ve Bağımsız Denetim’den
Dr. YMM MASUM TÜRKER

Muhasebecilere, Mali Müşavirlere, Yeminli Mali Müşavirlere Çağrı

Dr. YMM MASUM TÜRKER
masumturker@gmail.com

Değerli Meslektaşlarım; Dünya düzeni değişiyor. Türkiye’de sosyal ve ekonomik yaşam değişiyor. Muhasebe-Mali Müşavirlik-Yeminli Müşavirlik ve Bağımsız Denetim’den işletmelerden çıkar bekleyen paydaşların talepleri ve beklentiler hem değişiyor hem sürekli artıyor. Bu beklenti ve talepleri yerine getirmek için meslek mensupları olarak verilen emeğin karşılığı alınamadığı gibi emeğin değerini başta devlet ve iş sahipleri olmak üzere paydaşlar görmezden geliyor ya da farkında değil. 

Bu konuda 35 yıl önce bayrak açmış büyük mücadele sonucunda tanıtım ve itibar odaklı bir bildiriyi hazırlayıp yaymıştım. Gelişmeleri görüyor ve üzülüyorum. Bu konuda küçük akla mahkum eden bir yaklaşımın dayatıldığını üzülerek izliyorum. Oysa “ortak akla” dayanan bir çalışma yapmamız gerektiğini düşünüyorum. 

Bu amaçla 35 yıl önce olduğu gibi “MUHASEBE MESLEĞİNDE EMEĞİN ÖYKÜSܔnü birlikte yazmamızı öneriyorum. Bu düşüncemi beğenmeyenler sessiz kalma hakkını kullansınlar. Ama mücadele inancında olanlardan inanç ve sevgi odaklı “EMEĞİN ÖYKÜSܔne katkıda bulunmalarını bekliyorum.

Hangi düşüncede ya da hangi gruba mensup olursanız olun, ayrım yapmadan “EMEĞİN ÖYKÜSܔne katkınıza ihtiyaç var. Katkınız için düşüncelerinizi lütfen şu adrese gönderiniz:

Not: Derdini anlatmayan derman bulamaz. Derman ortak akılla bulunursa herkese deva olur. Çare her zaman var. Yeter ki kutuplaştırmadan birlikte hareket etme bilinci egemen olsun.

5- Oturum Başkanı İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman,"Kıdem Tazminatı Fonu" ve "Kıdem Tazminatı ve Özellik Arz Eden Durumlar " Konusunda Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verildi.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti