Dışarı Çıkamazsın
28 Ocak 2018 Pazar
Dışarı Çıkamazsın
Dışarı Çıkamazsın

Adam o gece arkadaşları ile dışarı çıkacakmış. Tam kapıdan çıkmak üzere iken arkadan karısının sesini duyar. -”Arkadaşlarınla bugün buluşacaktın değil mi hayatım? Tamamen unutmuşum. Dışarı çıkmasan olmaz mı?” Adam, “aşkım arkadaşlarla bir şeyler içeceğiz ama” Kadın adam lafını tamamlar tamamlamaz mutfağa gider ve elinde bir sürü içecek ile gelerek. “- bütün çeşitler burada da var aşkım” der.
 
Adam dışarı çıkabilmek için bahane bulmak zorunda olduğu için. “Ama oradaki TV de maçı da seyredeceğiz senin bugünkü dizini seyretmenin engellemek istemem” dediğinde kadın hemen kumandayı uzatır.

Adam artık iyiden iyiye köşeye sıkışmıştır. Ne dese kadın her şeye hazırlıklı çıkıyor bir türlü bahane bulamıyordur. Son olarak parlak bir fikir gelir aklına. “Ama aşkım erkek erkeğe muhabbeti de söz konusu, bunu beraber yapamayız” dediğinde, kadın birden “Bırak şimdi bunları düşünmeyi dostum hadi maç başlamak üzere şu TV yi açalım da keyfimize bakalım.
12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
Çorum'da bir ilçeye kaymakam atanmış. Kaymakam yanına baş çavuşu alıp, köylülerle tanışmak üzere köy köy dolaşmaya başlamış.
1982 yılında Bursa' da dünyaya gelen İlkay Can Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olup, çeşitli firmaların muhasebe/finans bölümlerinde çalışmıştır.
14 şubat sabahı kadın uyanır uyanmaz ”kocacığım” demiş,