Dijital Dönüşüm Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Ve Uygulamaları Konulu semineri ANTALYA SMMM odasında yapıldı.
03 Ekim 2019 Perşembe
Dijital Dönüşüm Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Ve Uygulamaları Konulu semineri ANTALYA SMMM odasında yapıldı.

Dijital Dönüşüm Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Ve Uygulamaları Konulu semineri ANTALYA SMMM odasında yapıldı.

Foto ve Haber….Gürsel Yurtbahar - SMMM/ Antalya

Oda başkanı Sn: E.Tayfun ÇAVDAR açılış konuşmasında;

*Meslek adına birlikte hareket edilmesi gerektiğini,

*Ekonomi açışından cumhuriyet tarihinin en yüksek issizlik düzeyinde bulunduğunu, sokaktaki her insanın ekonomiden etkilendiği, Ekonominin üretmeden faiz ve enflasyonun düşmesinin faydası olmayacağını, Ortak akıl olarak çalışma yapılması gerektiğini,

* Avukat mesleğinde TÜKETİCİ ye yapılan hizmetlerde KDV oranın  % 8 olduğunu ve belli  yılı geçen avukatları  yeşil  pasaport   alma hakları oluğunu belirterek  bu konunun düşünülmesi gerektiğini, meslek örgütü olarak yıllardır KDV konusunda indirim istedikleri ve bu konuda kapının açıldığını,

*Meslektaşlarımızın e-birlik sözleşmelerini yapmak zorunlu olduğunu be konuda 2020 yılında ilgili sözleşme yapmayan meslektaşların beyannamelerinin kabul edilmeyeceği konusunda mali idari ile çalışma yapıldığını,

*Ülkeye-demokrasiye- özgürlüğe ve CUMHURİYET ‘ e sahip çıkacaklarını Belirttiler…


Semineri;

 * Filiz BÜLBÜL, İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Başkanı 

  * Cemal KARAOĞLU, İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Başkan Yardımcısı

  * Sema EREN, İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu Üyesi

6698 sayılı kanun hakkında güzel bilgiler verdiler…

Seminer toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi..
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması uygulamasının iptal edildiğini açıkladı. Erdoğan kararını Twitter hesabından yaptı.
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler. .
Corona virüsü salgınıyla gelen ekstra zamların altında ezilen emekliye mini zam, memur ve memur emeklilerine de mini zam farkı göründü.
Son zamanlarda “liyakat” sözcüğünü çok kullanılır olduk. Personel alımlarında, tüm atamalarda, kamuda, özel sektörde hep bir liyakat sözü dolaşıp duruyor
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili 68’inci maddesinde 7194 sayılı Kanun’la yapılan değişikliklerle,
ABD Ticaret Temsilciliği, 2 Haziran 2020 tarihinde yaptığı duyuruda[1] dijital hizmet vergisi (DHV) uygulayan veya uygulayacak olan Avusturya,. . .
Bilindiği üzere; 518 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin 3. maddesindeki düzenleme ile;
Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında, . . .
Günümüz iş dünyasında işletmeler iş yerine bağlılığı artırmak amacıyla çalışanlarına pek çok sosyal yardımlar ve ilave olanaklar sağlayabiliyorlar.
Serbest döviz fonlarında gerçek kişiler için yüzde 10, tüzel kişiler için yüzde 0 (sıfır) olan vergi tevkifatı oranı yüzde 15’e çıkarıldı.
Teklif ile, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) yanı sıra Tarımsal Üretim Kayıt Sisteminin (TÜKAS) kayıtlarının da esas alınarak üreticilere tarım . . .
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik öngören teklif, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
Teklif ile, sağlık personeline verilen fiili hizmet süresi zammının 60 günden 90 güne çıkarılması öngörülmektedir.
Bilindiği üzere, Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) 29/07/2017 tarihinde yayımlanmış ve . . .
Kötü günleri geride bıraktığımız ve eski değil de yavaş yavaş yeni normale dönmeye başladığımız bu günlerde,
Başkanlığımızca 19 Ekim 2019 tarihinde yazılı, 04-14 Şubat 2020 tarihlerinde sözlü bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı’nın sonucu açıklandı.
Başkanlığımızca toplumda vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasına yönelik olarak vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sunduğumuz . . . .
Epeydir günlük hukuk sorunların yazmaktan yeni yayınların tanıtımını yapamamış, mali hukuk alanındaki yeni ve önemli yayınları duyuramamıştım.