DERNEKLER  
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Genel Merkezi

03 Ekim 2017 - 07 Ekim 2017 Tarihlerinde Gerçekleşecek Olup,
Demokratik bir eylem olan Adalet yürüyüşüne MMMBD Genel Merkez, Şube Kurulları, Aileleri ve Çalışanları....
MMMBD Derneği Üsküdar Şubesinin Gelenek Haline Getirdiği Etkinliklerden birini daha ...
Meslek Mensuplarına Nisan Ayının Kurumlar Vergisi Beyan Ayı Olması Nedeniyle,Nisanın başından bugüne dek meslek mensuplarına bıkmadan usanmadan,
İzmir Mali Müşavirler Odası Konferans Salonunda “Referanduma Doğru Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz” konulu bir Panel-Forum düzenlendi.
Bayan Meslek Mensupları ile Bayrampaşa Marnas otel de Bir Araya Gelerek bayan Meslek Mensuplarını "Karanfil" Yağmuruna Tuttular.
Şube Başkanı Cemil Atilla Nizam ve Kurulu Üyelerinin özverili çalışmaları sonucu Etkinlik öncesi ;
İtirazın İptali Davası Nedir ? İtirazın İptali Davalarında Meslek Mensuplarının Yapması Gerekenler
01 Mart Muhasebe Haftası Olması Nedeniyle, Her ayın ilk Çarşambası Yapmış oldukları Kahvaltılı Etkinlik 1 Mart Muhasebeciler Haftasına Denk Gelince İki Etkinliği Bir Arada Yaptılar.
Mavişehir Kent Ocakbaşı Restorantta itar ve Kemandan oluşan romantik müzik eşliğinde, . . . .
MMMBD Genel Başkanı Serdar Özkan mesleki sorunlara ilişkin İKTİSADİ DAYANIŞMA'nın sorularını cevaplandırdı.
MMMD GENEL MERKEZİ 2013-2105 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Genel Başkan

Server GÖKMEN

Doğum Yılı ve Yeri:1971 Tokat Niksar doğumludur.
Öğrenimi : İlk,Orta Lisesi Eğitimini Tokat Niksar’da yaptı, Üniversite eğitimini yarım bıraktı.
İş Hayatı : Çeşitli özel kurumların mali işler biriminde 12 yıl süresince yardımcı eleman, şef, müdür yardımcısı, muhasebe ve mali işler müdürlük görevlerinde bulundu, Kıraç Esenyurt’ta 10 yıldır serbest muhasebeci mali müşavir olarak faaliyet göstermektedir. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Büyükçekmece Şubesi 3 dönem yönetim kurulu, 2 dönem Büyükçekmece Şube Başkanlığını yapmıştır. Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubunun bir dönem ilçe temsil yardımcılığı yaptı, Ulusal, Yerel yazılı ve görsel basında dergilerde, gazetelerde yayımlanan 20’nin üzerinde makalesi vardır. Çeşitli Sivil toplum kuruluşlarında, hemşeri ve bölge derneklerinde kuruculuk, başkanlık ve yöneticilik, kurulmasında öncülük yaptı, çevre örgütü Greenpeace’nin 10 yıldır gönüllü destekçisi, Ülkemizde köklü bir siyasi partide 4 dönem yöneticilik yaptı.
Özel Hayatı : Evli ve iki çocuk babasıdır.


Genel Başkan Vekili

Ahmet KARAKILINÇ

Doğum Yılı ve Yeri: 1963 Gaziantep Kilis doğumluyum.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden 1986 yılında mezunuyum.
İş Hayatı : 1991 Yılından beri Şişli Mecidiyeköy de serbest oalrak SM.MALİ Müşavirlik yapmaktayım. 2. Dönem M.M.M.B Şişli Şube yöneticiliği yaptım. 2002-2010 Tarihleri arasında İ.S.M.M Odasında Denetim Komitesi Başkanlığı 2008-2010 tarihinde Stajer Denetimi Komitesi Başkanı olarak görev yaptım. Halen Mecidiyeköy de bağımsız olarak mesleğimi sürdürmekteyim.


Genel Sekreter

Mahmut Şahin

Doğum Yılı ve Yeri: 1968 yılı İstanbul Üsküdar doğumludur.
Öğrenimi : Üsküdar Ticaret Lisesi Mezunu, Anadolu Üniversitesi ve Vergi Uygulamaları Bölümünde Öğrenimi Devam Etmektedir.
İş Hayatı : 1994 yılından beri Üsküdar bölgesinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyetine devam etmektedir. 2007-2009 döneminde MMMBD Üsküdar Şube Sekreterliği 2009-2011 döneminde MMMBD Üsküdar Şube Başkanlığı Yapmıştır. Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesidir.
Özel Hayatı : Evli ve iki çocuk babasıdır.


Genel Sayman

Bilal KARAYAZI


Başkan Yardımcısı

Sinan UZUN

Doğum Yılı ve Yeri: 19.03.1956 İstanbul doğumludur.
Öğrenimi :1976 yılında Beyoğlu Ticaret Lisesini,1978 yılında Tekirdağ Meslek Yüksek Okulunu bitirip daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans EğitiminiTamamladı
İş Hayatı : Muhasebecilik Mesleğine 1975 yılında başlamış olup, Halenİstanbul Beyoğlu’nda Devam etmektedir. İstanbul Beyoğlu İlçesi İlçe Temsilci Yardımcılığı görevini yürütmektedi.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.


Başkan Yardımcısı

Ali ÇELİK

Doğum Yılı ve Yeri: 1967 Hekimhan/Malatya doğumluyum.
Öğrenimi : İlk-Orta ve Lise öğrenimimi Malatya'da tamamladıktan sonra, Üniversite öğrenimimi 1984-1988 yıları arasında Afyo Mali Bilimler Fakültesi-Maliye bölümünde okudum.
İş Hayatı : Çeştli çalışmalar Staj eğitimimi tamamladıktan sonra 1997 yılından itibaren Bakırköy bölgesinde serbest olarak çalışmaya başladım, halen S.M.Mali Müşavir-Bilirkişi olarak büromda çalışmaya devam ediyorum. Bakırköy temsilci yardımcılığı, TÜRMOB delegeliği MMMBD Genel Merkez denetleme kurulu görevlerinde bulundum. Küçük yaştan beri halk müziği ve futbola ilgim vardır. Halen İSMMMO Halk Müziği Korosuna devam etmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.


Başkan Yardımcısı

İbrahim DİKTAŞ

Doğum Yılı ve Yeri: 1962 Yılında Divriği’de doğdu.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümü mezunuyum
İş Hayatı : SMMM olarak faaliyetine devam etmektedir. MMM Birliği Derneği Ankara Şubesi ile çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde yöneticilik yapmıştır. 2008-2010 yılları arasında ASMMMO Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yaptım.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıyımdır.


Başkan Yardımcısı

Halis DOĞRU

Doğum Yılı ve Yeri: 1968 Ardahan doğumluyum.
Öğrenimi : İlk-Orta ve Lise eğitimimi Ardahan'da tamamladıktan sonra DOKUZ EYLÜL Üniversitesi Manisa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Maliye) bölümünden 1990 yılında mezun oldum.
İş Hayatı : 1993 Yılında stajyer Meslek mensubu olarak mesleki faaiyetime başladım ve SMMM olarak ofisimi açtım. 7 Dönem MMMD İzmir ŞB. Yönetiminde aralıksız görev aldım. Bu süre içersinde Saymanlık sekreterlik ve 3 dönem Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. İzmir SMMM Odası'nın çeşitli komitelerinde sürekli görev aldım. Yine 3 dönem İZSMMO Rehber Meslek Mensubu oalrak görev yaptım. Halen Konak/İZMİR adresinde mesleki faaliyetimi sürdürmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıyımdır.


Başkan Yardımcısı

İbrahim ÖZTÜRK

Doğum Yılı ve Yeri: 18.11.1970 İzmir Karşıyaka doğumluyumdur.
Öğrenimi : Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.
İş Hayatı : 1994 Yılında Serbest oalrak başladığı Mali Müşavirlik Mesleği faaliyetine Karşıyaka'da devam etmektedir. 2002-2006 Yılları arasında İZSMMM Odasının Denetim Komitesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006-2010 Yılları arasında İZSMMM Odasının Karşıyaka Temsilciliği görevinde bulundu. 2006-2008 Yıllarında İZSMMM Odasının Danışma Meclisi Başkan Yardımclığı görevinde bulundu.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Başkan Yardımcısı

Dürdane ATEŞ

Doğum Yılı ve Yeri: 01.06.1963 ADANA Doğumluyum
İş Hayatı : Yirmi beş yıldır kendi ofisimizde(eşimle beraber) SMMM olarak çalışmaktayım.Halen TURMOB Delegeliği,MMMB Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Adana Çağdaş Demokrat Muhasebeciler gurubu Yürütme Kurulu Sekreterliği,Adana İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği Üyeliğini aktif olarak sürdürmekteyim.
Özel Hayatı : Evli ve 2 çocuk annesiyim.


Başkan Yardımcısı

Saniye ÇAKIR

Doğum Yılı ve Yeri: 1955 Edirne doğumluyum.
Öğrenimi : İlkokulu Alıçköy, Orta Okulu 2.Murat, Liseyi Ankara Yüksek Öğretmen Okulu Hazırlık Lisesinde tamamladım. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-İstatistik bölümünü 1979 yılında bitirdim.
İş Hayatı : Mamsan Mama Fabrikasında A.Ş Üretim Kontrol Departmanında 2 yıl, Özel ve Kamu Bakanlarında 3 yıl, çalıştıktan sonra 1986 yılında Mali Müşavir olarak meslek hayatına başladım ve halen devam etmekteyim.Mesleğe gösterdiğim özenle birlikte sivil toplum örgütleriyle de yakınen çalışıyor ve muhasebe işlerind eyardımcı oluyorum. Uzunköprü Çevre Gönülleri Derneği, Uzunköprü Kadın İstihdamı Geliştirme Derneği, Türk Kızılayı, Türk Hava Kurumu, Uzunköprü Kent Konseyi Çevre Komisyonu, İstanbu Üniveristesi İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti, Edirne İktisat Fakültesi Mezunlar Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde çalışmaktayım. Birey oalrak hem mesleğimize sahip çıkarak gereğini yerine getirmek, hem Ülke, hem de Dünya sorunlarına Çağdaş düşüncelerle duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Çevre, Doğa ve özellikle hayvan sevgisi,kitap okumak,yürüyüş,seyahat etmek,kadınlar ve tüm bireylerin eğitimleri ve sorunları ile yakınen ilgilenmek ilgi alanlarım arasında yer almaktadır.

2- Açılışta Kurdela Kesimini MMMB Derneği Genel Başkanı Server Gökmen, Genel Başkan Yardımcısı Dürdane Ateş ve Şube Başkanı Bircan Eker Birlikte Kestiler.
MMMB Derneği Bayrampaşa Şubemizle Müştereken Düzenlemiş Olduğu Kahvaltı Etkinliğimize Davetlisiniz....
Dönem Sonu İşlemleri ve Mevzuattaki Değişiklikler Konulu Eğitim Seminerine Davetlisiniz
İLETİŞİM BİLGİSİ
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği
Hanimeli Sok.No:12 D:16 Sihhiye Ankara
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği
Telefon : (312) 229 67 72
Faks : (312) 229 67 74
Web : http://www.mmmb.org.tr