Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir
25 Haziran 2019 Salı
İlk resmi ziyaretlerini aynı zamanda meslektaşı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a gerçekleştiren BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,
Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir
Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir

İlk resmi ziyaretlerini aynı zamanda meslektaşı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a  gerçekleştiren BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir. Böylesi değerli konumlarda meslektaşlarımızı görmekten mutluyuz. Görevimiz süresince işbirliğini artırmak istiyoruz” dedi. 

Doğan Yılmaz başkanlığındaki Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Yönetim Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti. 

Kısa süre önce genel kurul ve seçim sürecini tamamladıklarını ve Oda Yönetimi olarak, ilk resmi ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Demokrasinin beşiği yerel yönetimlerdir. İlk ziyaretimizi de aynı zamanda meslektaşımız olan sizlere gerçekleştirmek istedik. Meslek camiası olarak geçmişten bu yana yerel yönetimler ile işbirliğini önemsedik. Ve meslektaşlarımızı yerel yönetimlerde görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Şu an da il genelinde yerel yönetimlerde ve belediye meclis üyeliklerinde pek çok meslektaşımız görev alıyor.

Kendisini siyasette iyi geliştiren meslektaşlarımızı bugün güzel noktalarda görüyoruz. Siz de bunların en güzel örneklerinden birisiniz” diyerek, görev sürelerince yerel yönetimlerle işbirliğini arttırmak istediklerini kaydetti. Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise yönetimde görev alan meslektaşlarını tebrik ederek, başarılar diledi. Alinur Aktaş, "31 Mart yerel seçimlerinin ardından son olarak İstanbul seçimlerini de geride bıraktık. Bundan sonrası yoğun bir tempoda çalışma dönemi. Odamıza, meslek mensuplarına faydamızın dokunacağı bir konu olursa elimizden gelen gayreti gösteririz. Ortak proje ve çalışmalara açığız” diye konuştu. 


BSMMMO Yönetim Kurulu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti. 
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....