Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
19 Aralık 2018 Çarşamba
O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
Bursa SMMM Odası seçime gidiyor

Çağdaş Grubu'nu önseçim heyecanı sardı. Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak. O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Çağdaş Grub'un Dörtler restaurantta düzenlediği kahvaltı organizasyonu LÖSEV Yarına yapıldı. Kahvaltıda konuşan Muharrem Kaya; "UMUT HAREKETİ" sloganıyla çıktıkları bu yolda iddialı konuştu! Birikimimle bu işi kurtaracağım dedi.

Muharrem Kaya seçime ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

"Bursa Muhasebeciler odasının Mayıs ayında bir seçimi var. Bursa Muhasebeciler Odası'nda 2 grup yarışıyor. Dönem dönem 3'üncü gruplarda bu işe dahil oluyor. Bu gruplardan birisi Çağdaş Muhasebeciler grubu bizimde içinde bulunduğumuz grup. Bursa Muhasebeciler Odası'nda uzun yıllardır iktidarda bir iki kısa dönem haricinde iktidarda hep bizim grubumuz oldu. Bu grup içerisinde 3 arkadaşımla ön seçim yapacağız. Ön seçim bizim geleneğimiz. Demokratik olduğuna inandığımız bir yöntem. Bu ön seçimden sonra da diğer gruptaki arkadaşla Oda Başkanlığı için yarışacağız. "

"3'üncü bir grup çıkar mı bilmiyorum. Geçen dönem çıkmıştı ama sonradan çıkan küçük gruplar etkili olamıyor. İktidar genel olarak meslek dayanışma grubuyla Bursa Çağdaş Muhasebeciler grubu arasında gidip geliyor. Dediğim gibi Çağdaş Grup uzun yılardır iktidar. Bizde grubumuzun içinde iktidar olmak istiyoruz. Sonuçta grup içi bir seçim. Asgari müşterekler de aynı olmakla birlikte bizim yola çıkış nedenimiz, mevcut oluşmuş kas yapıların dağılması gerektiğini grup içerisinde daha demokratik bir işleyişin yerleşmesi gerektiğine , gruba yakışır şekilde şekillenmesini isteğimizden yola çıktık. Bu anlamda farkımız kimsenin güdümünde olmamamız. "

KÜSKÜN ÜYELERİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

"Dış dinamikleri değil iç dinamikleri önemsiyoruz. İhmal edilmiş oda üyelerine, odaya küsmüş meslektaşlara, ilçeler ve buna benzer odaya küskün üyeleri harekete geçirip sürece katmak istiyoruz. Üyeyi hem grubuyla hem odasıyla buluşturmak istiyoruz. "

PARTİ AYRIMI GÖZETMEYECEĞİZ

"Bu arada yapacaklarımızı anlatacak olursak; biz şöyle söylüyoruz, sorunların tespiti kolay. Çözümü noktasında yine çağdaş olan kurultay geleneğini, Çalıştay geleneğini harekete geçireceğiz. Çalışta'ya meslektaşlarımızın mesleğin pratiğine ilişkin yaşamış oldukları sorunları dile getirip çözüm önerileriyle birlikte üreteceğiz ve oradan çıkan sonuç bildirgelerini siyaset kurumuyla parti ayrımı gözetmeksizin paylaşacağız. Siyaset kurumuna eşit mesafedeyiz. Elbette bizim bir ideolojimiz var. Bu ülkede yasal düzenlemeleri meclis yapıyor ve meclis siyasi partilerden oluşuyor. Bu anlamda taraflı bir yaklaşımımız olmayacak. İktidarından en küçük mualefetine kadar eşit yakınlıkta ya da eşit uzaklıkta olacağız."

BİRİKİMİM İLE BU İŞİ KURTARACAĞIM

"Temel farkımız diğer arkadaşlarımızdan şu; kendi özgücüyle gelen, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışıyla hareket eden bir grup. Onun ötesinde bu ekip daha donanımlı. Bu ekibin lideri olarak bu işi kurtaracağımı, bu meslek grubunda yeterli donanıma sahip olduğumu aslında kamuoyu da biliyor. Gerek hukuki bilgi gerek entelektüel bikrimim ile işi kurtaracağıma inanıyorum. "

"Biz 2013 yılında 'İSYAN' diye yola çıkmıştık. Bugün 'UMUT' a dönüştürdük. Umutta zafere dönüşecektir. Zafer yakın!

Sadece takvimdeki günlerin geçmesini bekliyoruz. "

"Çağdaş grubun pratiği meslek örgütünde öteden beri belli. Biz bunun üzerine daha mücadeleci bir anlayış ve daha yenilikçi bir anlayış ekleyeceğiz. Dediğim gibi mücadele hazmi yüksek bir grubuz. Kamu kurum ve kuruluşlarında bizim bu yönümüz biliniyor. Bu nedenle bu makamda olmamızın örgüte de bir şeyler katacağını düşünüyoruz. " (enbursa.com)

2- Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Bağcılar İlçe Temsilcisi Mürsel Karabal, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.
VakıfBank, bireysel kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ile
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme ..
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Mali ve Sosyal Haklar Genelgesiyle birlikte kıdem tazminatında tavan ücret de netleşti.
Vergi Cezaları Yükseldi.....Vergi Cezaları Yükseldi .........Vergi Cezaları Yükseldi ........
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK genel tebliği seri no 449 10 Nisan 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.(
Ülkemiz yeni yıla, geçen yıldan devreden sorunlarla girdi. Bu sorunların 2018 yılından daha fazla şiddetle 2019 yılında devam edeceğini hep birlikte görüyoruz ve yaşıyoruz.
Çalışma ve Aile Bakanı Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini açıkladı.Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini duyurdu.
Ekonomide yaşanan sıkıntılı sürecin ardından, kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi indirimlerine, istihdamdan KOBİ desteklerine kadar birçok alanda atılan adımlar piyasalara destek oluyor.
2018 yılını kapattık ve hatta 2019 yılının ilk haftasını da geride bıraktık. 2018 yılı bilançoları toparlanma aşamasında iken bu yazı ile önemli bir konuda uyarıda bulunmuş olalım.
İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının,
Ehliyet sınavları ile ilgili yapılan değişiklikle birlikte sürücü adayları artık her gün sınav olabilecek. Teorik eğitimin tamamlanmasının ardından e-sınav için randevu alabilecek kişiler
Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak....Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak
Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri,
Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı ile ilgili gerekçeyi; “Ülkemizdeki imara aykırı yapıların yüzde 50'in üzerinde olduğu bilinmektedir.
Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatındaki önemli değişiklikler E-Uygulamalar kapsamındaki son düzenlemeler
Konya SMMM Odası Gelir İdasi Başkanlığı işbirliğinde “Defter Beyan Sistemi ile Elektronik Defter ve Belge Uygulamalarında Son Gelişmeler”
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, “İstanbul için iki çocuklu bir ailenin çalışanının alması gereken asgari düzeyde