ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Çalışmalarına Devam Ediyor...
13 Kasım 2016 Pazar
ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Olarak; Şişli, Kağıthane ve konuk ilçelerden katılan meslek mensupları ile. . . .
ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Çalışmalarına Devam Ediyor...
ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Çalışmalarına Devam Ediyor...

ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Olarak;  Şişli, Kağıthane ve konuk ilçelerden katılan meslek mensupları ile "ÇAĞDAŞLIK VE DEMOKRATLIĞIN ANLAMI" nı değerlendirdiler !

ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Grubunun Grup Sözcülüğünü yapan Sayın Serdar Özkan Başkanlığında 12 Kasım Cumartesi Günü, Şişli, Kağıthane ve Civar İlçelerden Gelen ve Gruba Destek Veren Meslek Mensuplarının Katılımlarıyla Gündemli Kahvaltılı Etkinlikte Buluştular.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen gündemli kahvaltı etkiliğe;

Kartal Bölgesinden Sayın Tevfik Yımaz'ın Bugünkü İstanbul SMMM Odası Yöneticilerine Göndermiş Olduğu Bir Kıssadan Hisseyi Aynen Yayınlamak İstedik.

TEVFİK YILMAZ:  "BUGÜNKÜ YÖNETİCİLERİMİZİN, özellikle de İSTANBUL ODAMIZIN BAŞKANI SN.YÜCEL AKDEMİR ve YÖNETİCİLERİNİN kıssadan hisse çıkartmaları için Mustafa Karsavuran arkadaşımdan yaptığım bu alıntıyı okumalarını, sonrada çağdaş demokrat gurup içinden bazı arkadaşlarımın yayınladığı deklarasyonu okumalarını tavsiye ediyorum.  


Ayrıca Konuyla ilgili olarak Sayın Muammer Keskin' le İktisadi Dayanışma Olarak yaptığımız Röportajı izlemek için uzantısını verdiğimiz linki tıklayınız 


"BAŞ AĞRISI" Üzerine;

Zengin yaşlı bir adam bir sabah müthiş bir baş ağrısıyla uyanır, ilaç alır, geçmez. 
Bir iki gün bekler, ağrı devam eder. Doktor çağrılır. 
Doktor muayene eder, ağrının sebebini anlayamaz sadece ağrı kesiciler verip, gider. 
Fakat adamın baş ağrısı geçeceğine daha da artarak sürer. 
Baş ağrısının yanında gözleri de yaşarmaya başlar. Başka doktorlar çağrılır. 
Adam ağrıyı kesene servet vaat eder. 
Ama doktorların hiçbiri ağrıyı kesemediği gibi sebebini de bulamazlar. 

Baş ağrısından geceleri de uyuyamayan adam iyice kötüleşmiştir. 
Baş ağrısı ve devamlı gözyaşları hayatı çekilmez kılmıştır. 
Tedavi için yurtdışına da giderler, hastanede uzun bir süre kalır, çeşitli testler yaparlar bir türlü doktorlar teşhis koyamaz. 

Memleketine evine dönmesini orada dinlenmesini daha doğrusu son günlerini evinde geçirmesi tavsiye edilir. 
Zengin adam ne yapalım kaderimiz böyleymiş deyip çaresiz evine döner. 
Bir gün, yaşlı adam kendini iyi hissetsin diye eski berberi çağrılır. 
Berber yataktan kalkamayan yaşlı adamı tıraş ederken, adamcağız derdini anlatır ve ölümü beklediğini söyler. 

Berber bir an düşünür ve der ki; 

Sakın sizin burnunuzda kıl dönmüş olmasın. 
Adamın burnunu kontrol eder; 

Hah işte! Kıl dönmüş. Sorun değil ben hallederim. Deyip yaşlı adamın şaşkın bakışlarına aldırmaksızın çantasından cımbızı kaptığı gibi kılı çeker. 

Ev halkı yaşlı adamın müthiş çığlığıyla odaya koşar. 
Berber canı çok yanmış olan yaşlı adamın elinden zor alınır ve cımbızın ucunda tuttuğu yirmi santimlik kılla evden kovulur. 

Adamın burnu kanlar içindedir. 
Pansumanlar yapılır, adam yatıştırılıp tekrar yatağına yatırılır. 
Ertesi sabah yaşlı adam aylardır ilk defa rahat bir uykudan uyanır. 
Gözlerinin yaşarması geçmiştir. 
Baş ağrısından ise eser kalmamıştır. 
Dönen kılın sinire değip gittikçe uzayarak dayanılmaz ıstıraplara yol açtığını doktorlar ancak o zaman keşfeder. 
Çözümün bu kadar basit olabileceği kimsenin aklına gelmemiştir. 
Sapasağlam ayağa kalkan yaşlı adam, vaadini yerine getir. 

Berberi çağırtır ve ona bir servet bağışlar… 
Burnundan kıl aldırmayanların başı çok ağrır… 
Hayat akarken bazen büyük sorunların çok basit çözümleri olabilir. 
Bu çözümlere ulaşmak için herkesi dinlemeyi bilmek, herkesin fikirlerine açık olmak gerekir."

ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi

BİZLER; 

Yıllardır ÇDMB Gurubunun içinde emek, mücadele ve gruba gönül vermiş, gerçek anlamda ÇAĞDAŞ DEMOKRAT grup üyeleri olarak, Bireysel hedeflerin olmadığı Çağdaş Demokrat birlikteliğin sürdürülebilir olması adına,

TÜM MESLEKTAŞLARA BU DEKLARASYON İLE SESLENİYORUZ ! Kıssadan Hisseden sonra söylenecek fazla bir şey yok gibi. Fakat yok gibi diyemiyoruz. 

Çünkü;  ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi "01 Eylül Dünya Barış Günü' " nde sitemizde yayınlanan bu deklarasyondan sonra çalışmalarına tam gaz devam etme gereksinimi duymuşlar.

SİZCE BÖYLEMİ OLMALIYDI?

Mayıs 2015 de İSMMM Odası seçimleri tamamlandı. Sonuç; 
ÇDMG :6, 
Melekte Birlik GRUBU: 2, 
BMM GRUBU; 1 Yönetimde sandalya kazandılar,  

BMMG 26 oy daha alsaydı. BMMG Yönetime 2 kişi sokacaklardı.

GELELİM TÜRMOB SEÇİMLERİNE;

TÜRMOB Seçim sonuçları Dava edilmiş te olsa Yönetimde sandalye paylaşımı aşağıdaki gibi oldu.

* ÇDMBG TÜRKİYE PLATFORMU BAŞKANLIĞINDA PROF. DR. CEMAL YÜKSELEN GRUBU ; Yönetimde 5 sandalya kazandı 

(SAYIN CEMAL YÜKSELEN' NİN MESLEKİ SÜSESİNİN YETERLİ OLMAMASI NEDENİYLE YÖNETİM KURULUNUN DÜŞMESİ İÇİN DAVA AÇILDI. HENÜZ DAVA SONUÇLANMADI. DAVA SÜRESİ DEVAM EDİYOR)

* SAYIN MASUM TÜRKER'İN BAŞKANLIĞINDAKİ TÜRKİYE MUHASEBECİLER PLATFORMU GRUBU; 2 SANDALYE, KAZANDI. 26 OY DAHA ALMIŞ OLSALARDI,

ÇDMBG TÜRKİYE PLATFORMU YÖNETİM DE SADECE ÜYE OLARAK YETKİSİZ BİR ŞEKİLDE GÖREVE DEVAM EDECEKLERDİ.) Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

* SAYIN ERAY MERCAN BAŞKANLIĞINDAKİ MESLEKTE BİRLİK GRUBU ; YÖNETİMDE 2 SANDALYA KAZANDILAR.

TÜRMOB YMETİM ve DİSİPLİN KURULUNDA GÖREV TAKSİMATI RESMİ OLARAK YAPILMASINA RAĞMEN;

HALEN;

TÜRMOB DENETLEME KURULUNDA GÖREV DAĞILIMINDA RESMİ AÇIKLAMA YAPILAMAYARAK HENÜZ TÜRMOB SİTESİNDE YAYIMLANAMADI.

Bu gidişle;

ÇDM Grubunun kendi içinde yeni yeni gruplar çıkmaya devam edeceğe benziyor. Bu gruplardan henüz birincisi;

BMMG kendi grubunu RESMİ olarak kurarak,

ÇDMG dan kopan bir grup olarak yoluna devam ediyor. 2015 İSMMM Odası  seçimlerine katılarak yönetimde ve disiplin de yerlerini aldı.

ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi Yapmış Olduğu İlkeli Çalışmalar sonunda;  ÇDMB ÖNCÜ Muhalefet Hareketi olarak RESMİ bir grup olarak karşınıza çıkarsa şaşırmayınız.

BEKLEYİP GELİŞMELERİ HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ........
12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
1 Şubat-30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak. Çiftçilerin borç yapılandırmasındaki destek artırılacak
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
20 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete’de 24 Seri Nolu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayımlandı. Bu Tebliğ düzenlemesi ile KDV iadelerinde önemli değişikliğe gidildi.
20.02.2019 tarihli ve 30692 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 24 Seri No.lu Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde ...
İzmir Bölge İdare Mahkemesi, KHK ile görevine iade edilen öğretmenin açtığı davada, zorunlu nitelikteki ek ders görevi karşılığındaki ücretlerin ödenmesi gerektiğine karar verdi.
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin genel kurulunda yeni başkan belirlendi. Tek aday olan Simone Kaslowski genel kurulda başkanlığa seçildi.
7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların Aralık 2018 ve Ocak 2019’da ödenmesi gereken taksitlerinin ...
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri, 2019 yılında maliyet hesaplarını 7⁄A seçeneğine göre tutmak zorundadırlar.
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.