Büyük Zaferimizin 97. Kutlu Olsun
30 Ağustos 2019 Cuma
Ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı 97 yıl önce bugün . . . .
Büyük Zaferimizin 97. Kutlu Olsun
                                          BÜYÜK ZAFERİMİZİN 97.YILI KUTLU OLSUN!

Ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı 97 yıl önce bugün İngiliz emperyalizminin kuklası Yunan güçlerinin yenilgisi ile kesin zafere ulaşmıştır.

Türk Milleti bu zaferle hiçbir gücün boyunduruğuna girmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.Kurtuluş mücadelesi sürecinde emperyalist İngiltere’nin üzerimize sürdüğü Yunanlılarla hem yerli işbirlikçi hainlerle savaştık.97 yıl sonra bugün yeniden Vatan savaşı veriyoruz.Karşımızda İngiltere’nin yerini alan ABD Emperyalizmi ve onun maşası olan PKK ve FETÖ gibi işbirlikçi hain yapılar var.Ülkemizin bütünlüğünü ve Türk Milletinin birliğini ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyinden,Doğu Akdeniz’den,Ege’den Türkiye’ye silah doğrultuyorlar.Türk Milleti’ne diz çöktüreceklerini zannediyorlar!

Türk Milleti diz çökmez. Başı dik ve onurlu bir Milletiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı Türk Ordusu kahramanca savaşarak PKK’yı hendeklere gömüyor,15 Temmuz darbe girişimini bastırarak FETÖ ’yü eziyor. Afrin ve Zeytin Dalı harekatıyla ikinci İsrail planlarını bozuyor ve toplamda ABD’yi yenilgiye uğratıyor.Şimdi sırada Fırat’ın doğusu var orada da en sonunda kesin zafere ulaşacağız.Bundan hiç şüphemiz yoktur.Ülkemizi böldürmeyeceğiz.Türk Milleti sonsuza
dek birlik ve dirlik içinde yaşayacak.Türkiye Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalarak üretim ekonomisine geçecek, Atlantik sisteminin dayattığı borçlanma ekonomisini terk edecek.Atlantik’te boğulmayacağız Avrasya’daki onurlu yerimizi alacağız.

Bu inanç ve kararlılıkla büyük zaferin 97.yılını kutluyoruz. Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu zaferi armağan edenleri saygı ve minnetle anıyoruz.

                               Saygılarımızla
        TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ (T M B)
                         Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                                     Belma Sabuncu
Başkan                                                     Sekreter
2- Sunucu Ayşe Çelik, Açılış Konuşmasını Yapması İçin İzmir SMMM Odası Başkanı Vedat Adak'ı Kürsüye Davet Etti.(Dizin Devam Ediyor)
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....