Büyük Zaferimizin 97. Kutlu Olsun
30 Ağustos 2019 Cuma
Ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı 97 yıl önce bugün . . . .
Büyük Zaferimizin 97. Kutlu Olsun
                                          BÜYÜK ZAFERİMİZİN 97.YILI KUTLU OLSUN!

Ülkemizi işgal eden emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiğimiz Kurtuluş Savaşı 97 yıl önce bugün İngiliz emperyalizminin kuklası Yunan güçlerinin yenilgisi ile kesin zafere ulaşmıştır.

Türk Milleti bu zaferle hiçbir gücün boyunduruğuna girmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.Kurtuluş mücadelesi sürecinde emperyalist İngiltere’nin üzerimize sürdüğü Yunanlılarla hem yerli işbirlikçi hainlerle savaştık.97 yıl sonra bugün yeniden Vatan savaşı veriyoruz.Karşımızda İngiltere’nin yerini alan ABD Emperyalizmi ve onun maşası olan PKK ve FETÖ gibi işbirlikçi hain yapılar var.Ülkemizin bütünlüğünü ve Türk Milletinin birliğini ortadan kaldırmak için Suriye’nin kuzeyinden,Doğu Akdeniz’den,Ege’den Türkiye’ye silah doğrultuyorlar.Türk Milleti’ne diz çöktüreceklerini zannediyorlar!

Türk Milleti diz çökmez. Başı dik ve onurlu bir Milletiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine bağlı Türk Ordusu kahramanca savaşarak PKK’yı hendeklere gömüyor,15 Temmuz darbe girişimini bastırarak FETÖ ’yü eziyor. Afrin ve Zeytin Dalı harekatıyla ikinci İsrail planlarını bozuyor ve toplamda ABD’yi yenilgiye uğratıyor.Şimdi sırada Fırat’ın doğusu var orada da en sonunda kesin zafere ulaşacağız.Bundan hiç şüphemiz yoktur.Ülkemizi böldürmeyeceğiz.Türk Milleti sonsuza
dek birlik ve dirlik içinde yaşayacak.Türkiye Atatürk’ün ilkelerine bağlı kalarak üretim ekonomisine geçecek, Atlantik sisteminin dayattığı borçlanma ekonomisini terk edecek.Atlantik’te boğulmayacağız Avrasya’daki onurlu yerimizi alacağız.

Bu inanç ve kararlılıkla büyük zaferin 97.yılını kutluyoruz. Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu zaferi armağan edenleri saygı ve minnetle anıyoruz.

                               Saygılarımızla
        TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ (T M B)
                         Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                                     Belma Sabuncu
Başkan                                                     Sekreter
Açılış Konuşması ; Erol DEMİREL - (İstanbul SMMM Odası Sekreteri), Moderatör; Halim BURSALI - ( İSMMMO Yön. Kur. Üyesi), Eğitmen; Nedim BOZ - (İstanbul TESMER Yön. Kur. Üyesi)
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
2834 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca 8 Ağustos 2020 tarihinden itibaren Bankacılık Kanunu uyarınca finansal kuruluş faaliyeti kabul edile
İşyeri kiralarında gerçek kişilerden kiralanan mülkler için yapılan vergi stopaj indirimi yüzde 20’den yüzde 10’a;
Türkiye Cumhuriyeti uyruğunda bulunan şahıslara ait mallar ile Türkiye’de bulunan malların veraset yoluyla veya herhangi bir suretle ivazsız
Vergi Usul Kanunu'nun 370. maddesinde düzenlenen “izaha davet” müessesesinin uygulamasına ilişkin idari anlayış,
1 Ekim 2008 giriş, 1 Ekim 2009 çıkış tarihim olan aynı işyerine 2010'da tekrar giriş yaptım ve halen çalışmaktayım.
Vergi uygulamalarında zaman zaman, yapılması gereken bir muhasebe kaydının yapılmamasının veya yanlış yapılmasının, beyannamelerin süresinde
Salgın sürecinde uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı uzatıldı. İşçilerin haklarını korumak için uygulanan işten çıkarma yasağı 17 Eylül'e kadar devam edecek.
Pandemi ücretsiz izni, koronavirüs salgını döneminde çalışma hayatına ilişkin alınan tedbirler kapsamında ortaya çıkan yeni bir olgu.
Bilindiği gibi ülkeye mal ve hizmet ithalinde gümrük vergisi söz konusudur. Ancak 2011’den bu yana bazen uzun süreli bazen daha
Vergi kanunlarına göre maliyenin ilgili birimlerine verilen muhtasar beyanname ile her ay SGK ya verilen aylık prim ve hizmet belgeleri,
Bilindiği üzere, 15.04.2008 tarihinde yayımlanan 2008/13459 sayılı BKK ile kambiyo muamelelerinde uygulanan . . .
İstanbul Sözleşmesi, Türkiye'de son dönemde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.İstanbul Sözleşmesi maddeleri ile kadına yönelik . . .
Başta futbol olmak üzere çeşitli spor dallarındaki ligler tamamlandı ve yeni sezon öncesi transfer dönemi başladı. . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ'de (Sıra No: 519) yapılan tanımlamadan
Anayasa Mahkemesi Borçtan Dolayı Eve Haciz Konulmasını Mülkiyet Hakkı İhlali Saydı. 6 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Anayasa Mahkemesi Kararı ile . . . .
Cumhurbaşkanının 2811 sayılı Kararı ile sözleşme fesih yasağı ve ücretsiz izin uygulaması süreleri “1 ay”daha uzatılmıştır.