Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları' ndan;
18 Mayıs 2019 Cumartesi
Bir dönemin sonuna geliyoruz. Sizlerin takdirleriyle göreve geldiğimiz 3 Haziran 2016 tarihinden bu yana geçen üç yıllık sürede . . . .
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları
Saygıdeğer Üyelerimiz;

Bir dönemin sonuna geliyoruz. Sizlerin takdirleriyle göreve geldiğimiz 3 Haziran 2016 tarihinden bu yana geçen üç yıllık sürede Odamız adına yapılan faaliyetleri sıralamak istedim.

Bu süre zarfında 7 kurum ya da kuruluş temsilcileri Odamızı ziyaret ettiler.

Biz yönetim kurulu olarak 12 kurum ya da kuruluşu ziyaret ettik.

Odamızda 19 eğitim toplantısını misafirlerimiz ve üyelerimizin sunumu ile gerçekleştirdik.

Başta Onursal Başkanlarımız olmak üzere 30’a yakın üyemizin ofislerini ziyaret ederek kendileriyle bilgi alış verişinde bulunduk.

2016-2017-2018 ve 2019 yılları Ramazan ayı münasebetiyle Bursa’da üyelerimiz ve protokol ile iftar yemeğinde bir araya geldik. Ayrıca 2018 ve 2019 yılları iftar yemekleri ile Balıkesir’de meslektaşlarımız ve vergi ve denetim protokolü ile buluştuk.

90 ila 101. YMM Oda Başkanları Toplantılarına Başkan veya Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte katıldık. 90. YMM Oda Başkanlar Toplantısına ev sahipliği yaptık.

TÜRMOB 81 ve 82. Başkanlar Kuruluna Başkan düzeyinde katıldık.

Dini bayramlar sonrasında Odamızda bayramlaşma töreni gerçekleştirdik.

İzmir’de düzenlenen 4. YMM ve Tasdik Sempozyumuna kurullarımız ve üyelerimizle katılım sağladık. Sempozyumun gala gecesinde 5. YMM ve Tasdik Sempozyumuna ev sahibi olarak açıklanmamızın gurur ve sevincini yaşadık.

Balıkesir ziyaretimiz ile Vergi Denetim Kurulu Başkanı, Vergi Dairesi Başkanı ve Müdürlerini ziyaret ederek üyelerimizin sorunlarını paylaştık. Balıkesir’de faaliyet gösteren üyelerimiz ve protokol ile bir araya geldik.

Eğitim ve Mevzuat Komisyonu, Ar-Ge ve İndirimler Komisyonu ile Bağımsız Denetim Komisyonu kurarak eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına hız verdik.

Meslekte 20. Yılını dolduran üyelerimize plaket verme törenlerine devam ettik.

Bütün bu faaliyetlerimiz ile burada sıralayamadığımız tüm etkinlikleri internet sitemizin “Etkinlikler” bölümünde ,eğitim dökümanlarını ise “Seminer Notları” bölümünde yayınladık.

25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Odamızın 24. Seçimli Olağan Genel Kurulunun mesleğimiz ve meslektaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, 2016-2019 döneminde birlikte görev yaptığımız yönetim, denetim, disiplin ve delegasyon üyelerimize teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak Kurul Üyeleri ile Türmob Delegelerine başarılı çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Kemal TIĞOĞULLARI
Bursa YMMO Bşk.
5- İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Adalet Sarayı önündeki 'Savunma Mitingi'nde Basın Açıklamasını Yaparken Hareketli Anlar Yaşandı.(SON)
Enflasyon rakamı, memur ve memur emeklisi ile işçi, çiftçi ve esnaf emeklilerinin maaşlarına ne kadar yansıyacak? İşte yanıtı..
Tüketici Fiyat Endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre %1,13, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,75, bir önceki yılın aynı ayına göre %12,62 ve on iki aylık ortalamalara göre %11,88 arttı.
Gelir Uzmanlığı Karşılıklı Yer Değiştirme Taleplerinin Değerlendirme Sonuçlarına İlişkin Duyuru
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Temmuz’dan itibaren ödenmeye başlayacağını bildirdi.
Binek Otomobillerin giderleri ve amortismanlarının gelir ve kurumlar vergisi matrahından indirilmesinin sınırlandırılması konusunda . . .
Bilindiği gibi 7194 sayılı Kanun’la birden fazla işverenden ücret geliri elde edenlerle ilgili kurallarda bazı değişiklikler yapıldı.
Şirketleşmeyi teşvik etmek ve yabancı sermaye yatırımlarını (özellikle doğrudan yabancı yatırımları) çekmek için Türkiye birçok ülkenin
Geçtiğimiz çarşamba günü yazımızı “vergi” gibi sevimsiz (!) bir konuya ayırmıştık. Hükümetin işinin zor olduğunu söylemiştik.
Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun gereği 01.07.2020-20.07.2020 dönemi mali tatil. Dolayısıyla bugün mali tatilin ilk günü.
GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu, GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu, GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu . . .
Küçük işletmeler için yeni dönem yarın başlıyor. Az tehlikeli alanlarda faaliyet gösteren ve 50’den az çalışanı olan iş yerlerinde de artık iş güvenliği ve
Avukatlar Zaman zaman Metin Fevzioğlu" istifa" Sloganları İle Çağlayan meydanını Adeta İnlettiler
Covid-19 bütün dünyada ve ülkemizde yayılmaya devam ediyor olmasına rağmen 1 Haziran itibarıyla gümbür gümbür normalleşen . . .
(Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi bugün Komisyonda görüşülmeye Başladı)
7186 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Gelir Vergisi Kanununa eklenen Geçici 90.
Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunu’nun 47. maddesinde, amme alacaklarının rızaen ödenmesine ilişkin olarak, “orantılılık ilkesi” getirilmiştir.
Köşemde 20 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan “Binlerce kira uyarlama davası geliyor” başlıklı yazımda, koronavirüs salgını döneminde