Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları' ndan;
18 Mayıs 2019 Cumartesi
Bir dönemin sonuna geliyoruz. Sizlerin takdirleriyle göreve geldiğimiz 3 Haziran 2016 tarihinden bu yana geçen üç yıllık sürede . . . .
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Kemal Tığoğulları
Saygıdeğer Üyelerimiz;

Bir dönemin sonuna geliyoruz. Sizlerin takdirleriyle göreve geldiğimiz 3 Haziran 2016 tarihinden bu yana geçen üç yıllık sürede Odamız adına yapılan faaliyetleri sıralamak istedim.

Bu süre zarfında 7 kurum ya da kuruluş temsilcileri Odamızı ziyaret ettiler.

Biz yönetim kurulu olarak 12 kurum ya da kuruluşu ziyaret ettik.

Odamızda 19 eğitim toplantısını misafirlerimiz ve üyelerimizin sunumu ile gerçekleştirdik.

Başta Onursal Başkanlarımız olmak üzere 30’a yakın üyemizin ofislerini ziyaret ederek kendileriyle bilgi alış verişinde bulunduk.

2016-2017-2018 ve 2019 yılları Ramazan ayı münasebetiyle Bursa’da üyelerimiz ve protokol ile iftar yemeğinde bir araya geldik. Ayrıca 2018 ve 2019 yılları iftar yemekleri ile Balıkesir’de meslektaşlarımız ve vergi ve denetim protokolü ile buluştuk.

90 ila 101. YMM Oda Başkanları Toplantılarına Başkan veya Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte katıldık. 90. YMM Oda Başkanlar Toplantısına ev sahipliği yaptık.

TÜRMOB 81 ve 82. Başkanlar Kuruluna Başkan düzeyinde katıldık.

Dini bayramlar sonrasında Odamızda bayramlaşma töreni gerçekleştirdik.

İzmir’de düzenlenen 4. YMM ve Tasdik Sempozyumuna kurullarımız ve üyelerimizle katılım sağladık. Sempozyumun gala gecesinde 5. YMM ve Tasdik Sempozyumuna ev sahibi olarak açıklanmamızın gurur ve sevincini yaşadık.

Balıkesir ziyaretimiz ile Vergi Denetim Kurulu Başkanı, Vergi Dairesi Başkanı ve Müdürlerini ziyaret ederek üyelerimizin sorunlarını paylaştık. Balıkesir’de faaliyet gösteren üyelerimiz ve protokol ile bir araya geldik.

Eğitim ve Mevzuat Komisyonu, Ar-Ge ve İndirimler Komisyonu ile Bağımsız Denetim Komisyonu kurarak eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına hız verdik.

Meslekte 20. Yılını dolduran üyelerimize plaket verme törenlerine devam ettik.

Bütün bu faaliyetlerimiz ile burada sıralayamadığımız tüm etkinlikleri internet sitemizin “Etkinlikler” bölümünde ,eğitim dökümanlarını ise “Seminer Notları” bölümünde yayınladık.

25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek Odamızın 24. Seçimli Olağan Genel Kurulunun mesleğimiz ve meslektaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, 2016-2019 döneminde birlikte görev yaptığımız yönetim, denetim, disiplin ve delegasyon üyelerimize teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak Kurul Üyeleri ile Türmob Delegelerine başarılı çalışmalar diliyorum.

Saygılarımla,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
Kemal TIĞOĞULLARI
Bursa YMMO Bşk.
3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Her Şeyin Kalbiniz Kadar Güzel Olmasını Temenni Ederiz. İyi Bayramlar....
Bilindiği gibi GVK’nın 88’inci maddesine göre; Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hasıl olan zararlar(80’inci maddede yazılı diğer kazanç ve . . .
Son dönemlerde en çok tartışılan, gündemden düşmeyen konu…. KIDEM TAZMİNATI…….Tasarının yasalaşması durumunda bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.
Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderilmesi Hakkında Genel Tebliğ (Sıra No: 1), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 507)
Kendimiz İçin Akciğer Sağlığı Toplum İçin Temiz Hava İstiyoruz. Gelecek İçin Tütün Maddesi Kullanılmasını ve İzmarit İstemiyoruz…..