Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.
30 Mayıs 2019 Perşembe
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odasının 24. 0lağan Genel Kurulu 25.05.2019 (Cumartesi) günü birlik ve beraberlik içerisinde yapılmıştır.
Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.
Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.

Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odasının 24.  0lağan Genel Kurulu 25.05.2019 (Cumartesi) günü birlik ve beraberlik içerisinde yapılmıştır.

26.05.2019 (Pazar) günü tek liste halinde yapılan seçimler sonucu kurullar toplanarak görev dağılımı aşağıdaki gibi oluşmuştur.

YÖNETİM KURULU
 • Kemal Tığoğulları     -  Başkan 
 • İhsan Akar                -  Bşk. Yrd.
 • Yakup Kayhan           - Sekreter
 • Haşan Alp Yeşilkaya  - Sayman 
 • Rıza Demirci               - Üye

DİSİPLİN KURULU
 • Ahmet Şanlı       - Başkan
 • Ergün arı            - Bşk. Yrd.
 • Birol Cihanoğlu  - Üye 
 • Ekrem Alfatlı      - Üye 
 • Hüseyin Yılmaz  - Üye 
DENETLEME KURULU
 • Bülent Fıçıcı   - Başkan
 • Cumali Telli   - Üye
 • Hüseyin Kılıç - Üye
Genel Kurul Sonrası Başkan Kemal Tığoğulları' ndan ;

           25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde 24. Olağan Genel Kurulunu Odamız Konferans Salonunda birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdik. Öncelikle bu atmosfere katkı sağlayan tüm üstatlarıma, meslektaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. 2019-2022 döneminde seçilerek görev yapacak Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulları üyeleri ile Türmob Delegasyonuna başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

           Görev yapacağımız yeni dönemde bizleri bekleyen yoğun çalışmalar var. En başta artarak devam edecek eğitim çalışmaları, bize tevdi edilen 5. YMM ve Tasdik Sempozyumu hazırlıkları ile üyelerimizi bir nebze olsun rahatlatacak sosyal aktiviteler ilk sıralayabileceğim çalışmalarımız olacaktır.

     Yapılacak eğitim ve etkinliklerin daha verimli ve etkin olması açısından kurulacak komisyonlarda üyelerimizin gönüllü olarak yer almaları ve Odamızın kurumsal kimliğine katkı vermeleri en büyük dileğimizdir.

        Bu duygu ve düşüncelerle yeni dönemin mesleğimize ve meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

             Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                            Kemal TIĞOĞULLARI

                                                                                              Bursa YMMO Bşk.3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
İzmit 1. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 23. Genel Kurul Hazirun Listeleri,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.
Burgaz adasında Sait Faik Abasıyanık’ın kitapları değerlendirildi, yaşamı anlatıldı. Kadın Muhasebeciler Derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikte Yazar Emin Karaca çok güzel,
Her Şeyin Kalbiniz Kadar Güzel Olmasını Temenni Ederiz. İyi Bayramlar....
Bilindiği gibi GVK’nın 88’inci maddesine göre; Gelirin toplanmasında gelir kaynaklarının bir kısmından hasıl olan zararlar(80’inci maddede yazılı diğer kazanç ve . . .
Son dönemlerde en çok tartışılan, gündemden düşmeyen konu…. KIDEM TAZMİNATI…….Tasarının yasalaşması durumunda bir kıdem tazminatı fonu oluşturulacak.
Yeminli Mali Müşavirlik Tasdik Raporlarının Elektronik Ortamda Gönderilmesi Hakkında Genel Tebliğ (Sıra No: 1), Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 507)
Kendimiz İçin Akciğer Sağlığı Toplum İçin Temiz Hava İstiyoruz. Gelecek İçin Tütün Maddesi Kullanılmasını ve İzmarit İstemiyoruz…..