Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.
30 Mayıs 2019 Perşembe
Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odasının 24. 0lağan Genel Kurulu 25.05.2019 (Cumartesi) günü birlik ve beraberlik içerisinde yapılmıştır.
Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.
Bursa YMM Odası 24. Olağan Genel Kurulunu Yaptı.

Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odasının 24.  0lağan Genel Kurulu 25.05.2019 (Cumartesi) günü birlik ve beraberlik içerisinde yapılmıştır.

26.05.2019 (Pazar) günü tek liste halinde yapılan seçimler sonucu kurullar toplanarak görev dağılımı aşağıdaki gibi oluşmuştur.

YÖNETİM KURULU
 • Kemal Tığoğulları     -  Başkan 
 • İhsan Akar                -  Bşk. Yrd.
 • Yakup Kayhan           - Sekreter
 • Haşan Alp Yeşilkaya  - Sayman 
 • Rıza Demirci               - Üye

DİSİPLİN KURULU
 • Ahmet Şanlı       - Başkan
 • Ergün arı            - Bşk. Yrd.
 • Birol Cihanoğlu  - Üye 
 • Ekrem Alfatlı      - Üye 
 • Hüseyin Yılmaz  - Üye 
DENETLEME KURULU
 • Bülent Fıçıcı   - Başkan
 • Cumali Telli   - Üye
 • Hüseyin Kılıç - Üye
Genel Kurul Sonrası Başkan Kemal Tığoğulları' ndan ;

           25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde 24. Olağan Genel Kurulunu Odamız Konferans Salonunda birlik ve beraberlik içinde gerçekleştirdik. Öncelikle bu atmosfere katkı sağlayan tüm üstatlarıma, meslektaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. 2019-2022 döneminde seçilerek görev yapacak Yönetim, Disiplin ve Denetim Kurulları üyeleri ile Türmob Delegasyonuna başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

           Görev yapacağımız yeni dönemde bizleri bekleyen yoğun çalışmalar var. En başta artarak devam edecek eğitim çalışmaları, bize tevdi edilen 5. YMM ve Tasdik Sempozyumu hazırlıkları ile üyelerimizi bir nebze olsun rahatlatacak sosyal aktiviteler ilk sıralayabileceğim çalışmalarımız olacaktır.

     Yapılacak eğitim ve etkinliklerin daha verimli ve etkin olması açısından kurulacak komisyonlarda üyelerimizin gönüllü olarak yer almaları ve Odamızın kurumsal kimliğine katkı vermeleri en büyük dileğimizdir.

        Bu duygu ve düşüncelerle yeni dönemin mesleğimize ve meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

             Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                            Kemal TIĞOĞULLARI

                                                                                              Bursa YMMO Bşk.5- İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Adalet Sarayı önündeki 'Savunma Mitingi'nde Basın Açıklamasını Yaparken Hareketli Anlar Yaşandı.(SON)
Enflasyon rakamı, memur ve memur emeklisi ile işçi, çiftçi ve esnaf emeklilerinin maaşlarına ne kadar yansıyacak? İşte yanıtı..
Tüketici Fiyat Endeksi Haziran ayında bir önceki aya göre %1,13, bir önceki yılın Aralık ayına göre %5,75, bir önceki yılın aynı ayına göre %12,62 ve on iki aylık ortalamalara göre %11,88 arttı.
Gelir Uzmanlığı Karşılıklı Yer Değiştirme Taleplerinin Değerlendirme Sonuçlarına İlişkin Duyuru
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Haziran ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Temmuz’dan itibaren ödenmeye başlayacağını bildirdi.
Binek Otomobillerin giderleri ve amortismanlarının gelir ve kurumlar vergisi matrahından indirilmesinin sınırlandırılması konusunda . . .
Bilindiği gibi 7194 sayılı Kanun’la birden fazla işverenden ücret geliri elde edenlerle ilgili kurallarda bazı değişiklikler yapıldı.
Şirketleşmeyi teşvik etmek ve yabancı sermaye yatırımlarını (özellikle doğrudan yabancı yatırımları) çekmek için Türkiye birçok ülkenin
Geçtiğimiz çarşamba günü yazımızı “vergi” gibi sevimsiz (!) bir konuya ayırmıştık. Hükümetin işinin zor olduğunu söylemiştik.
Mali Tatil İhdas Edilmesi Hakkında Kanun gereği 01.07.2020-20.07.2020 dönemi mali tatil. Dolayısıyla bugün mali tatilin ilk günü.
GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu, GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu, GİB E- Dönüşüm Regülasyon Tablosu . . .
Küçük işletmeler için yeni dönem yarın başlıyor. Az tehlikeli alanlarda faaliyet gösteren ve 50’den az çalışanı olan iş yerlerinde de artık iş güvenliği ve
Avukatlar Zaman zaman Metin Fevzioğlu" istifa" Sloganları İle Çağlayan meydanını Adeta İnlettiler
Covid-19 bütün dünyada ve ülkemizde yayılmaya devam ediyor olmasına rağmen 1 Haziran itibarıyla gümbür gümbür normalleşen . . .
(Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi bugün Komisyonda görüşülmeye Başladı)
7186 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Gelir Vergisi Kanununa eklenen Geçici 90.
Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunu’nun 47. maddesinde, amme alacaklarının rızaen ödenmesine ilişkin olarak, “orantılılık ilkesi” getirilmiştir.
Köşemde 20 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan “Binlerce kira uyarlama davası geliyor” başlıklı yazımda, koronavirüs salgını döneminde