Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
10 Temmuz 2019 Çarşamba
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesis için arsa talebinde bulunuldu

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde vaatleri arasında yer alan sosyal tesis projesi için Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa talebinde bulundu.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret etti. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen Turgay Erdem’e hayırlı olsun dileklerini ileten BSMMMO Başkanı, görev sürelerince yerel yönetimlerle işbirliğini arttırmak istediklerini söyledi. “Görevimiz süresince, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleriyle işbirliğinde faaliyet göstermek istiyoruz” diyen BSMMMO Başkanı Yılmaz, özellikle eğitim konusunda yerel yönetimlerle önemli bir paydaş olmak istediklerini kaydetti. Meslek mensupları olarak, eğitim ve istihdam projelerinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizen Yılmaz, “Belediye olarak açmış olduğunuz kurslarda ekonomi, işletme alanlarında eğitmen olarak görev alabiliriz. Ev hanımlarının iş kurmaları için planladığınız projelerde meslek mensupları olarak destek verebiliriz. Kendilerine KOSGEB danışmanlığı yapabiliriz. Nasıl kredi bulunur, nerelere başvuru yapılması gerekir bu konularda destek verebiliriz” dedi. 

NİLÜFER İLÇESİNDE ARSA TALEBİ

Seçim sürecinde vaatleri arasında, meslek mensupları ve ailelerine yönelik sosyal tesis projesi yer aldığını dile getiren BSMMMO Başkanı Yılmaz, “Meslektaşlarımız yoğun çalışıyor. Dolayısıyla dinlenmeleri gereken alanlara ihtiyaçları var. Üyelerimiz ve ailelerine yönelik spor salonu, yüzme havuzu, restoranı ve küçük toplantı salonları olan bir sosyal tesis planlıyoruz. 

Bu, Odamızda uzun süredir konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen proje. Yap-işlet-devret modeli bir girişimle tesis projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için de sizlerden Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa tahsisi konusunda destek istiyoruz” dedi. Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise Doğan Yılmaz başkanlığındaki Oda yönetiminde görev alan meslek mensuplarına başarılar diledi.  Belediye olarak işbirliğine her zaman açık olduklarının altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sosyal tesis projesine ilişkin yer tahsisi konusunda da çalışma yapacaklarını kaydetti. 

BSMMMO Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i makamında ziyaret etti. 
4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....