Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
10 Temmuz 2019 Çarşamba
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesis için arsa talebinde bulunuldu

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde vaatleri arasında yer alan sosyal tesis projesi için Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa talebinde bulundu.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret etti. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen Turgay Erdem’e hayırlı olsun dileklerini ileten BSMMMO Başkanı, görev sürelerince yerel yönetimlerle işbirliğini arttırmak istediklerini söyledi. “Görevimiz süresince, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleriyle işbirliğinde faaliyet göstermek istiyoruz” diyen BSMMMO Başkanı Yılmaz, özellikle eğitim konusunda yerel yönetimlerle önemli bir paydaş olmak istediklerini kaydetti. Meslek mensupları olarak, eğitim ve istihdam projelerinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizen Yılmaz, “Belediye olarak açmış olduğunuz kurslarda ekonomi, işletme alanlarında eğitmen olarak görev alabiliriz. Ev hanımlarının iş kurmaları için planladığınız projelerde meslek mensupları olarak destek verebiliriz. Kendilerine KOSGEB danışmanlığı yapabiliriz. Nasıl kredi bulunur, nerelere başvuru yapılması gerekir bu konularda destek verebiliriz” dedi. 

NİLÜFER İLÇESİNDE ARSA TALEBİ

Seçim sürecinde vaatleri arasında, meslek mensupları ve ailelerine yönelik sosyal tesis projesi yer aldığını dile getiren BSMMMO Başkanı Yılmaz, “Meslektaşlarımız yoğun çalışıyor. Dolayısıyla dinlenmeleri gereken alanlara ihtiyaçları var. Üyelerimiz ve ailelerine yönelik spor salonu, yüzme havuzu, restoranı ve küçük toplantı salonları olan bir sosyal tesis planlıyoruz. 

Bu, Odamızda uzun süredir konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen proje. Yap-işlet-devret modeli bir girişimle tesis projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için de sizlerden Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa tahsisi konusunda destek istiyoruz” dedi. Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise Doğan Yılmaz başkanlığındaki Oda yönetiminde görev alan meslek mensuplarına başarılar diledi.  Belediye olarak işbirliğine her zaman açık olduklarının altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sosyal tesis projesine ilişkin yer tahsisi konusunda da çalışma yapacaklarını kaydetti. 

BSMMMO Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i makamında ziyaret etti. 
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlaması uygulamasının iptal edildiğini açıkladı. Erdoğan kararını Twitter hesabından yaptı.
Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler. .
Corona virüsü salgınıyla gelen ekstra zamların altında ezilen emekliye mini zam, memur ve memur emeklilerine de mini zam farkı göründü.
Son zamanlarda “liyakat” sözcüğünü çok kullanılır olduk. Personel alımlarında, tüm atamalarda, kamuda, özel sektörde hep bir liyakat sözü dolaşıp duruyor
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili 68’inci maddesinde 7194 sayılı Kanun’la yapılan değişikliklerle,
ABD Ticaret Temsilciliği, 2 Haziran 2020 tarihinde yaptığı duyuruda[1] dijital hizmet vergisi (DHV) uygulayan veya uygulayacak olan Avusturya,. . .
Bilindiği üzere; 518 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin 3. maddesindeki düzenleme ile;
Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında, . . .
Günümüz iş dünyasında işletmeler iş yerine bağlılığı artırmak amacıyla çalışanlarına pek çok sosyal yardımlar ve ilave olanaklar sağlayabiliyorlar.
Serbest döviz fonlarında gerçek kişiler için yüzde 10, tüzel kişiler için yüzde 0 (sıfır) olan vergi tevkifatı oranı yüzde 15’e çıkarıldı.
Teklif ile, Çiftçi Kayıt Sisteminin (ÇKS) yanı sıra Tarımsal Üretim Kayıt Sisteminin (TÜKAS) kayıtlarının da esas alınarak üreticilere tarım . . .
Rekabetin Korunması Kanunu'nda değişiklik öngören teklif, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda kabul edildi.
Teklif ile, sağlık personeline verilen fiili hizmet süresi zammının 60 günden 90 güne çıkarılması öngörülmektedir.
Bilindiği üzere, Büyük ve Orta Boy İşletmeler için Finansal Raporlama Standardı (BOBİ FRS) 29/07/2017 tarihinde yayımlanmış ve . . .
Kötü günleri geride bıraktığımız ve eski değil de yavaş yavaş yeni normale dönmeye başladığımız bu günlerde,
Başkanlığımızca 19 Ekim 2019 tarihinde yazılı, 04-14 Şubat 2020 tarihlerinde sözlü bölümü yapılan Gelir Uzmanlığı Yeterlik Sınavı’nın sonucu açıklandı.
Başkanlığımızca toplumda vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun artırılmasına yönelik olarak vatandaşlarımıza ve mükelleflerimize sunduğumuz . . . .
Epeydir günlük hukuk sorunların yazmaktan yeni yayınların tanıtımını yapamamış, mali hukuk alanındaki yeni ve önemli yayınları duyuramamıştım.