Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
10 Temmuz 2019 Çarşamba
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım
Bursa SMMM Odasından; Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesise doğru adım adım

Sosyal tesis için arsa talebinde bulunuldu

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde vaatleri arasında yer alan sosyal tesis projesi için Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa talebinde bulundu.

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Başkanı Doğan Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret etti. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen Turgay Erdem’e hayırlı olsun dileklerini ileten BSMMMO Başkanı, görev sürelerince yerel yönetimlerle işbirliğini arttırmak istediklerini söyledi. “Görevimiz süresince, yerel yönetimler ve sivil toplum örgütleriyle işbirliğinde faaliyet göstermek istiyoruz” diyen BSMMMO Başkanı Yılmaz, özellikle eğitim konusunda yerel yönetimlerle önemli bir paydaş olmak istediklerini kaydetti. Meslek mensupları olarak, eğitim ve istihdam projelerinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizen Yılmaz, “Belediye olarak açmış olduğunuz kurslarda ekonomi, işletme alanlarında eğitmen olarak görev alabiliriz. Ev hanımlarının iş kurmaları için planladığınız projelerde meslek mensupları olarak destek verebiliriz. Kendilerine KOSGEB danışmanlığı yapabiliriz. Nasıl kredi bulunur, nerelere başvuru yapılması gerekir bu konularda destek verebiliriz” dedi. 

NİLÜFER İLÇESİNDE ARSA TALEBİ

Seçim sürecinde vaatleri arasında, meslek mensupları ve ailelerine yönelik sosyal tesis projesi yer aldığını dile getiren BSMMMO Başkanı Yılmaz, “Meslektaşlarımız yoğun çalışıyor. Dolayısıyla dinlenmeleri gereken alanlara ihtiyaçları var. Üyelerimiz ve ailelerine yönelik spor salonu, yüzme havuzu, restoranı ve küçük toplantı salonları olan bir sosyal tesis planlıyoruz. 

Bu, Odamızda uzun süredir konuşulan ama bir türlü hayata geçirilemeyen proje. Yap-işlet-devret modeli bir girişimle tesis projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bunun için de sizlerden Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde arsa tahsisi konusunda destek istiyoruz” dedi. Makamına gerçekleşen ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise Doğan Yılmaz başkanlığındaki Oda yönetiminde görev alan meslek mensuplarına başarılar diledi.  Belediye olarak işbirliğine her zaman açık olduklarının altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, sosyal tesis projesine ilişkin yer tahsisi konusunda da çalışma yapacaklarını kaydetti. 

BSMMMO Yönetim Kurulu, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i makamında ziyaret etti. 
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....