Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
07 Temmuz 2019 Pazar
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik.Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce.
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz "Mücbir Sebep "Olacak Dedi

Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik. Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce. 

Diğer meslek mensuplarının yakındığı gibi Sayın Doğan Yılmaz' ı görev başında görünce;  Gerçekten "Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" cümlesinin yerinde kullanıldığı kanısına vardık.

Bursa SMMM Odası Başkanı sayın Doğan Yılmaz'ı;

* Bursa SMMM Odası Geçmiş Dönem Basın yayın Komisyonu Başkanı Sayın Ali Erdoğan, 

* Yine geçmiş Dönem Denetleme Kurulu Üyesi sayın A. Süleyman Güzey, 

* İyi Parti Osmangazi İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi SMMM  sayın Selma Çalışır ve 

* İktisadi Dayanışma İmtiyaz sahibi Nusret Sümer,

Başkan Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek tebriklerini sundular, yeni başkana yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Bu arada  sayın Yılmaz'a hep birlikte yeni görevlerinde başarılar diledikten sonra, başkana mesleki anlamda ilk icraatlarının ne olacağını sorduk.

"Mücbir Sebep" biz meslek mensuplarının bir numaralı sorunu derken, devam etti.

Nasıl ki avukatlar, mecbur kaldıkları anlarda girecek oldukları duruşmaları bir dilekçe ile erteleme hakkına sahipler. Fakat bizlerde böyle bir hak yok. Bizlerin hastalanmaya dahi hakkı yok dedi. 

Bilhassa kadın meslektaşlarımıza  doğumlarda ve ölümlerde bir beyan dönemi erteleme hakkı verilmeli. Veya Maliye Bakanlığının uygun göreceği bir süre olmalıdır dedi.

Ayrıca Mali tatillerde beyanlar bir dönem ertelenmelidir. 1-20 Temmuz da mali tatili uygula uygulayabilirsen, Mali Tatil dönemi biter bitmez beyannamelerle kaynaşmaya başlıyoruz. Bu da MALİ TATİL  olmuyor, MALİ EZİYET oluyor. Bir deyişle."Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" Buda bizi çok üzüyor dedi.

Mali tatilin mevcut haliyle meslek mensuplarına ve maliye camiasına katkısı olmadığını söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Mali Tatil Kanunu, ilk çıktığı haliyle bile yetersizken, günümüze kadar yapılan değişiklik ve güncellemeler ile tamamen amacını yitirmiştir. Mali tatilin adı var ama kendisi yok. Yasa mevcut haliyle kalacaksa, yürürlükten kaldırılmasını istiyoruz” dedi. 
4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....