Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
07 Temmuz 2019 Pazar
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik.Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce.
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz " Mücbir Sebep " Olacak Dedi
Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz Önceliğimiz "Mücbir Sebep "Olacak Dedi

Bursa SMMM Odası Başkanı Doğan Yılmaz'ı Mali Tatil Döneminde Ziyaret Ettik. Başkan Doğan Yılmaz ve Başkan Vekili Nazan Özsoy'u Görev Başında Görünce. 

Diğer meslek mensuplarının yakındığı gibi Sayın Doğan Yılmaz' ı görev başında görünce;  Gerçekten "Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" cümlesinin yerinde kullanıldığı kanısına vardık.

Bursa SMMM Odası Başkanı sayın Doğan Yılmaz'ı;

* Bursa SMMM Odası Geçmiş Dönem Basın yayın Komisyonu Başkanı Sayın Ali Erdoğan, 

* Yine geçmiş Dönem Denetleme Kurulu Üyesi sayın A. Süleyman Güzey, 

* İyi Parti Osmangazi İlçesi Yönetim Kurulu Üyesi SMMM  sayın Selma Çalışır ve 

* İktisadi Dayanışma İmtiyaz sahibi Nusret Sümer,

Başkan Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek tebriklerini sundular, yeni başkana yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Bu arada  sayın Yılmaz'a hep birlikte yeni görevlerinde başarılar diledikten sonra, başkana mesleki anlamda ilk icraatlarının ne olacağını sorduk.

"Mücbir Sebep" biz meslek mensuplarının bir numaralı sorunu derken, devam etti.

Nasıl ki avukatlar, mecbur kaldıkları anlarda girecek oldukları duruşmaları bir dilekçe ile erteleme hakkına sahipler. Fakat bizlerde böyle bir hak yok. Bizlerin hastalanmaya dahi hakkı yok dedi. 

Bilhassa kadın meslektaşlarımıza  doğumlarda ve ölümlerde bir beyan dönemi erteleme hakkı verilmeli. Veya Maliye Bakanlığının uygun göreceği bir süre olmalıdır dedi.

Ayrıca Mali tatillerde beyanlar bir dönem ertelenmelidir. 1-20 Temmuz da mali tatili uygula uygulayabilirsen, Mali Tatil dönemi biter bitmez beyannamelerle kaynaşmaya başlıyoruz. Bu da MALİ TATİL  olmuyor, MALİ EZİYET oluyor. Bir deyişle."Mali Tatilin Adı Var Kendisi Yok ! Mali Tatilin Fiili Uygulaması Yok!" Buda bizi çok üzüyor dedi.

Mali tatilin mevcut haliyle meslek mensuplarına ve maliye camiasına katkısı olmadığını söyleyen BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Mali Tatil Kanunu, ilk çıktığı haliyle bile yetersizken, günümüze kadar yapılan değişiklik ve güncellemeler ile tamamen amacını yitirmiştir. Mali tatilin adı var ama kendisi yok. Yasa mevcut haliyle kalacaksa, yürürlükten kaldırılmasını istiyoruz” dedi. 
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
Kişisel Verileri Koruma Kurulunca, icra takibi kapsamında borçlunun yakınına telefonla kısa mesaj gönderen avukata 50 bin lira idari para cezası verildi.
Yeni göreve gelen BSMMMO yönetimini makamında ağırlayan Vali Yakup Canbolat, tarihi ve doğal güzellikleri ile adeta turizm cenneti konumunda olan
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan bin 500 liraya yükseldi.
Bilindiği üzere, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, 12.05.2016 gün ve 52535 sayılı resen terkin işlemleri hakkında 2016/2 sayılı Uygulama İç Genelgesi yayınlanmıştır.
Haydi hayırlı olsun Mesleğimize ve meslektaşlarımıza yeni kazanç kapıları açmaya devam eden Devletimize milletimize allah zeval vermesin.
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, kendi kamyonunuzla şehirler arası yük taşımacılığı faaliyetiyle iştigal ettiğinizi ve işletme hesabı esasına göre . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda, üzerinde 2656 m² inşaat alanlı idari kısım ve depoların bulunduğu,
Özelge: Faydalı ömrü bitmeden veya bittikten sonra kullanımına devam edilen iktisadi kıymetlere yapılan bakım ve onarım giderlerinin itfası hk.
Kıdem tazminatı yıllarca çalışanların sigortası niteliğinde. Memur maaşlarındaki artışa endeksli olan bu tazminata temmuz itibarıyla zam geldi.
Ev içerisinde yaşayanlar tarafından yapılabilecek temizlik, ütü, yemek yapma, çamaşır, bulaşık yıkama, . . . .
MSB: S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali bugün başladı
Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık,
BİST, 23 kıymetli madenler aracı kuruluşunun Kıymetli Madenler Piyasası'ndaki işlem yapma yetkilerinin iptal edildiğini duyurdu
Sigara tüketimi geçen yıla oranla yüzde 12 artarken, Türkiye’de üretilen sigaralarda yerli tütün kullanım oranı yüzde 12,07’ye düştü.
08.07.2019 tarihinde TBMM'ne sunulan kanun teklifinde özetle aşağıdaki konulara yer verilmiştir.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret eden BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, Erdem’den seçim sürecinde . . . . .
Yeni TTK ve Danıştay kararları sonrası limited şirket ortaklarının sorumlulukları arttı. Yeni durum dikkatle incelendiğinde anonim şirketlerin ....