Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
03 Aralık 2018 Pazartesi
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına; Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya,
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına 
Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya 
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker'le 
Mali Müşavirlik, Yeminli Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik Mesleğinin Geleceği Yeniden Yapılandırılması İş Dünyasına Katkıları " 
Konulu Seminer Düzenledi.

Seminerde sunumları SMMM Önder Atilla yaparak, konukları selamladıktan sonra konuşmalarını yapması için ;

* Balıkesir SMMM Odası Başkanı Metin Yalçın'a söz verdi. Yalçın; "Eskişehir deki bir toplantıda, Meslek ölmüştür dediler. Bu sözleri sarfedenleri yadırgıyorum. Meslek ve meslek mensupları vardır var olacaktır. Meslek ölmemiştir. Enseyi karartacak hiç bir şey yok. Bursa SMMM odamızın seminerimiz için yer vermemesi zımmen bizi üzdü. Bundan sonra tutumumuz ona göre değişecektir." diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa YMMM Odası Başkanı Kemal Tığoğulları ; " Arkadaşlar Muhasebeci Hüseyin Beyin oğluyum. SMMM idik, YMMM olduk. Kalomozonlara dökülen eski hesapların tadı yok. Zevki yok diyerek sözlerini noktaladı.

* Uşak SMMM Odası Uğur Albayrak; " Metin başkanımın sözlerine aynen katılıyorum. Bursa odamızın eğitim salonu var iken neden burada seminer yapılıyor. Doğru yoldasın Muharrem kardeşim yola devam " diyerek sözlerini noktaladı.

* Önder Atilla ; "Odamızın yaptığı bu ilk değil bu."

* Bursa Bağımsız Denetçiler Derneği Başkanı Alirıza Çakmak; " Neden burada seminer yapmak zorunda kaldık. Bursa SMMM odamızın tutumunu hoş karşılamıyorum. Meslek gelecekte iki başlı olacak. diyerek sözlerini noktaladı.

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Gurup Başkanı Mesut Topçu; Arkadaşlarımızın son görüntülerinden memnun değilim. Sevelim, sevmeyelim sayın TÜRKER, meslek için gerekli bir arkadaşımızdır. " dedi

* Bursa Meslekte Birlik ve Dayanışma Gurubu adına Asım Karaman; Sayın Muharrem Kaya ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederim."

* Uludağ Meslekte Birlik Başkanı Ali Erdoğan; Sayın A.Hikmet Sönmez zaman zaman böyle şeyler yapıyor, ben odamız adına özür diliyorum. "

* Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Umut Hareketi Adına Bursa SMMM Odası Başkan Aday Adayı Muharrem Kaya; "Gurubumuzda birlikte yarıştığımız arkadaşlarımdan sayın Raşit Gürbüz ve Sayın Doğan Yılmaz'a teşekkür ediyorum katılımlarından dolayı. Mesleğimizde bir sıkışma var. Sayın Bakanımızı orkestra şefi yaptık. Bursa da arkadaşlarımız ve Kendisiyle yola devam dedik. Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

* TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker ; Muhasebeci Masum olarak, tüm gurup başkanlarını öpüyorum. Size vergi anlatmayacağım. Anlatırsam hata yapmış olurum. Bana Eski Bakan, Eski Öğretim üyesi diyecekler, fakat bana kimse eski muhasebeci diyemeyecek. Detaylar İktisadi TV de 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki torba yasa teklifi görüşmelerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini söyleyen BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “7143 Sayılı Kanun ile vergi ve . . . .
Mali müşavirlik için ilk adım olan SMMM Staja Başlama Sınavı’na yönelik düzenlenen hazırlık kursu, Öğr. Gör. Adem Yıldırım’ın verdiği ‘Finansal Muhasebe’ dersiyle başladı.
Türkiye'nin ilk mesleki haber ajansı ve mevzuat portalı 35. yıl dönümünü kutladı.
Teklif ile; 3096 sayılı Türkiye Elektrik Kurumu Dışındaki Kuruluşların Elektrik Ürteimi, İletimi, ...
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden: 5786 sayılı Yasa ile değişik 3568 sayılı Yasa ve 19 Ağustos...
Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarını ödeyemeyen mükellefler için çıkarılan kanuna dikkat çekti.
İstanbul’da Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusu’nda 01-02 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan ‘SMMM Yeterlilik Sınavı’ Bursa’dan 295 mali müşavir adayının katılımıyla gerçekleşti.
Geçen ay basında çıkan bir haber Antalya kamuoyunun ilgisini Narenciye Bahçesi alanına yöneltmiştir. Şehrin ortasında neredeyse tek kalmış, Antalya’nın simgesi narenciye ağaçları ile
Mesleğimizin, Meslek Mensuplarının Geleceği Kişisel Çıkarlara ve Makamlara Feda Edilmektedir."
Kentsel dönüşüm kapsamına giren binalardan daire ve dükkan alan vatandaşlar tapu harç ödemelerini geri alabilecek.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . . Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi . . .
"Burası 2019 Oda seçimlerinin başlangıç yeri olacaktır. Devrim burada başlıyor"
Yılın başından başlayıp artan bir hızla, ekonomideki olumsuz gelişmeleri ortadan kaldırmak için hükümet yoğun bir mesai harcamaktadır.
Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı, Yenikapı’daki...
Piyasalar tarafından merakla beklenen 2018 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu.
Aylardır birbiri ardına rekor kıran enflasyon, milyonlarca memur ve emekli ile asgari ücretlilere yapılacak zamlar yaklaşınca eksiye geçti.