Başkanımız Seyit Faruk ÖZSELEK ’in Miraç Kandili Mesajı
01 Nisan 2019 Pazartesi
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, Peygamber Efendimiz (SAV)’in
Başkanımız Seyit Faruk ÖZSELEK ’in Miraç Kandili Mesajı
Başkanımız Seyit Faruk ÖZSELEK ’in Miraç Kandili Mesajı

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, Peygamber Efendimiz (SAV)’in Miraca yükselişi ve Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Konya SMMM Odası Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK mesajında; “Miraç, âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.), Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade etmektedir.

Hikmetlerle ve sırlarla dolu bir yolculuk olan Miraç, aynı zamanda insanın kendi iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Miraç kelimesinin anlamı, Arapça’da yukarı çıkmak, yükselmek demektir.” sözleriyle Peygamber Efendimiz (S.A.V)’ in göğe yükselerek Yüce Allah’ın huzuruna kabul edildiği ve oradan da göklerin ilahi derinliklerine yürüdüğü mübarek gece olan bu geceyi hep birlikte idrak ettiğimizi belirtti.

Başkan ÖZSELEK, “Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz müjdesiyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bakara Suresi’nin son 2 ayeti kendisine tebliğ edilmiş ve şirk koşmayan herkesin cennete gireceği müjdesi de bu günde verilmiştir.

Miraç mucizesi, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Bu müstesna gecede gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmak için bol bol tövbe etmeliyiz. Bu gece en güzel şekilde değerlendirip sağlıklı, mutlu, belalardan uzak bir yaşam sürmek için ellerimiz semaya kalkmalı, Devletimiz için, milli birlik ve beraberliğimiz için ve tüm insanlığın huzuru için dua etmeliyiz.

Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerin yeniden bir uyanışa vesile olması dileğiyle tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutlar, bu gecenin Milletimizin ve İslam âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

     Seyit Faruk ÖZSELEK
KONYA SMMMO BAŞKANI
5- Oturum Başkanı İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman,"Kıdem Tazminatı Fonu" ve "Kıdem Tazminatı ve Özellik Arz Eden Durumlar " Konusunda Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verildi.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti