Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG);
27 Mayıs 2018 Pazar
Anadolu Stratejik Koardinasyon Kurulunun Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Ümraniye, Tepeüstü Trabzon Park Tesisleri Fevzi Hoca Restaurant' Ta; Gerçekleşti.
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG);

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu (BMMG);

Anadolu Stratejik Koardinasyon Kurulunun Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeği Ümraniye, Tepeüstü Trabzon Park Tesisleri Fevzi Hoca Restaurant' Ta; Gerçekleşti.

* * Anadolu Stratejik Koordinasyon Kurulu Başkanı Sayın Bayram Dağlı,

* * Bmmg Yürütme Kurulu Üyesi Yıldıray Kurban ve

* * Anadolu Stratejik Ko0rdinasyon Kurul Üyesi Mustafa Güldür' Ün

Özverili Çalışmalarıyla Trabzon Park Tesislerinde Adeta Şölen Havası Yaşandı.

BMMG Yürütme Kurulu başkanı Turgay Kanarya ve Bağımsız mali Müşavirler derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bayram İğdeli' nin Doğum Günlerinin de aynı Güne denk gelmesi Sonucu Anadolu Stratejik Koordinasyon Kurulu Başkanı Sayın Bayram Dağlı ve arkadaşları Sürpriz yaparak doğum günü pastalarını keserek birlikte kutladılar.

BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Turgay kanarya' yı Dva arkadaşlarından; 

Murat Baş, Taner Yüceur, Celal Özgüroğlu, Hıdır Daştan , Bayram İğdeli, Mehmet Cengiz Ataç , Emine Öztürk, Ayhan Olgun, Deniz Oruç, Hüseyin Dulay, Mete Akyol, İbrahim Kuzucuoğlu, Ferdi Kavraş, Özcan KALE, Murat Özışık, Zinnet Özge Özter , Nergiz Duran, İsmail Ertürk ve Lerzan Aslan yalnız bırakmadılar.

Yoğun bir iftar yemeğinin gerçekleştiği bu günde Yürütme Kurulu Bakanı Kanarya, iftar Yemeğine Katılan Dava arkadaşlarının Masalarını Teker Teker Dolaşarak Yakınlarının Ellerini Sıktı.

Anadolu Stratejik Koordinasyon Kurulu Başkanı Sayın Bayram Dağlı' nın

Bmmg Yürütme Kurulu Üyesi Yıldıray Kurban' ın  ve

Anadolu Stratejik Ko0rdinasyon Kurul Üyesi Mustafa Güldür' ün

Özverili Çalışmalarıyla Trabzon Park Tesislerinde Şölen Havasını Gecenin Geç Vakitlerine Kadar yaşamaya Devam Ettiler.

15- Bu Bölümde ; Soru - Cevap Bölümüne Geçilerek Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verildikten Sonra Toplantı Sona Erdi.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...
Sigorta prim borçlarında yapılandırmaları bozulanlar, 28 Şubat'a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma hakları devam edecek.
Seçim Büroşürlerinde YEŞİL PASAPORT'un Yeminli Mali Müşavirlerin - SMMM lerin (Meslek Mensuplarının) Hakkı Olduğunu üzerine basa basa vurgulamıştı.
Samsun-Bafra Sürmeli Orta Okulu Konferans Salonunu Olarak Restore etmiş Oldukları Samsun-Bafra Sürmeli Orta Okulu Konferans Salonunu ...
Konya SMMM Odası düzenlediği “Ticari Ahlak” Konulu Seminerde meslektaşları bir araya getirdi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Saffet KÖSE’nin katılımı ve sunumlarıyla başarıyla tamamlandı.
Köşemi takip eden okurlarımızın çok yakından bildiği gibi, konkordatoda yapılan son değişiklikler üzerine “Bankacılık lobisi konkordatoyu bitirdi” başlıklı yazım bu köşede 25 Aralık 2018'de yayımlanmıştı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.