BMMG Sosyal Etkinlik Kurulu Başkanı Fusun Çapçı Başkanlığında Eğitim ve Mevzuat Kurulu Üyesi Mete Akyol'un Destekleriyle
03 Şubat 2019 Pazar
Masa Tenisi Turnuvasında Bekir Akyol Birinci, Yılmaz Toprakçıoğlu İkinci, Murat Sadıklar Üçüncü Oldular.
BMMG Sosyal Etkinlik Kurulu Başkanı Fusun Çapçı Başkanlığında Eğitim ve Mevzuat Kurulu Üyesi Mete Akyol
BMMG Sosyal Etkinlik Kurulu Başkanı Fusun Çapçı Başkanlığında Eğitim ve Mevzuat Kurulu Üyesi Mete Akyol'un Destekleriyle Ödüllü Masa Tenisi Turnuvası Düzenledi.

Masa Tenisi Turnuvasında Bekir Akyol Birinci, Yılmaz Toprakçıoğlu İkinci, Murat Sadıklar Üçüncü Oldular.

Ayrıca; 2019 Masa Tenisi Turnuvasında CONSOLATİON Dördüncüsü Mahfus Kıyıcı Oldu. 

Ödül olarak;

Birinci Gelen Bekir Akyol Tam altınla

İkinci gelen Yılmaz Toprakçıoğlu yarım altınla

Üçüncü Gelen Murat Sadıklar Çeyrek Altınla ve

2019 Masa Tenisi Turnuvasında CONSOLATİON Dördüncüsü Mahfus Kıyıcı gram altınla ödüllendirildiler.

Bekir Akyol'a Birincilik kupasını İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve BMMMG Başkanı Turgay Kanarya,

Yılmaz Toprakçıoğlu'na  İkincilik Kupasını TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Erdem,

Üçüncü Gelen Murat Sadıklar'a İstanbul SMMM Odası Disiplin Kurulu Üyesi Taner Yüceur verirken, 

Diğer katılımcılara;

Katılım Belgelerini  BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan,

BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Rıza Teksan,

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi ; Mehmet Cengiz Ataç, 

BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Yıldıray Kurban,

Kadıköy İlçe Temsilcisi Zinnet Özge Özter, 

Ümraniye İlçe Temsilcisi İsmail Ertürk, 

Üsküdar ilçe temsilcisi Lerzan Aslan ,

Avrupa Strateji Grubu Üyesi Beytullah Özdemir , 

Anadolu Strateji Grubu Başkanı Bayram Dağlı, 

Anadolu Strateji Grubu Üyesi Mete Akyol, Dernek Denetim Kurulu Üyesi Bayram İğdeli, 

Verdiler.
12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...