BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Durmak nedir Bilmiyor.
04 Ekim 2018 Perşembe
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Meslek Mensuplarına Yönelik E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Durmak nedir Bilmiyor.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Durmak Nedir Bilmiyor.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği  Meslek Mensuplarına Yönelik E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Durmak nedir Bilmiyor. Daha dün Adapazarı Karasu' ya Çıkartma Yapan Kaya ve Arkadaşları, Daha Yorgunluklarını Atmadan, Meslek Mensupları İle Kucaklaşmaya ve Bilgi Paylaşımına Devam Ediyor.

Bayrampaşa   Marnas Hotel de Eğitim Öncesi Meslek Mensuplarına Kahvaltı veren  Sayın Kaya ve Arkadaşları, Meslek Mensuplarına Bir Birbirleriyle Kaynaşma Ortamı Yarattıktan sonra  E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitim öncesi;

Sunumları Yapan BMMG BPaşa İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık, Konuşmalarını Yapması ve Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin İçin BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya'yı Kürsüye davet Etti.

Kayanın Meslek Mensuplarına Hitaben Yapmış Olduğu Konuşmanın Tamamını Aşağıdaki Videodan İzleyebilirsiniz.


İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi BMMG Başkanım Sayın Turgay Kanarya, 

İSMMMO  Disiplin Kurulu Üyesi Taner Yüceur,  

BMMG Yönetim Kurulu Üyeleri,  

İktisadi Haber Ajansının Editörü Basınımız Sayın Nusret Sümer, 

Uyumsoft Yöneticisi Arif Erhun Öçal,  Çok Kıymetli Meslektaşlar. 

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu E- Uygulamalarda Son Durum Eğitim Etkinliğimize Hepiniz Hoş Geldiniz. Saygı ve Sevgiyle Hepinizi Selamlıyoruz.

BMMG B.Paşa Temsilciliği Olarak 1 Ağustos 2016 Tarihinde 11 Arkadaşla Çıktığımız Bu Yolda Hep Birlikte ve Hiçbir Şekilde Siyasi Görüş ve İnanç Ayrımı Yapmadan Mesleğimizin Geleceğini Siz Mesleğini Bilenlerle Birlikte Eğitimler, Geziler Seminerler Yaptık. 

Bundan Sonrada Sizlerle Birlikte Geziler Güncel Konulu Eğitimler Farklı Etkinlikleri Birlikte Gerçekleştirmek İstiyoruz. Desteğinizi Ve Katılımınızı Gösterdiğiniz İçin BMMG B.Paşa Temsilciliği Olarak Sizlere Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

Mali Müşavirlik Mesleğini Birlikte Şekillendirmek Üzere Çıktığımız Bu Yolda Mesleğine Gerçek Anlamda Gönül Vermiş Siz Meslektaşlarımızın Desteğine Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var. Gelin Mesleğimizin Geleceğini Birlikte Şekillendirelim.

Biz, Siz, Değil Hepimiz Olduğumuzda Değişim Gerçekleşecektir.

Mali Müşavirlik Mesleğini Yönetenler Verilen Gücü Şahsi İdeolojileri, Ve Egoları İçin Kötüye Kullanarak Paydaş Kurumlarımızla Kavga Ederek Bizlere Angaryalar Yüklenmesine Seyirci Kalıyorlar. Gelin Hep Birlikte Bu Gücü Doğru Kullanmayanları Değiştirelim.

Değerli Meslektaşlar BMMG ’de Neden Varız?

İstisnasız Tüm Kurumlarla İş Birliği Yapmak İçin Varız.

BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya'nın Yapmış Olduğu Bilgilendirmeleri Aşağıdaki Videodan İzleyebilirsiniz.


Her Yıl Mali Tabloları Detaylarıyla Yayınlanan Hakkında Yıllardır Süren Söylentilerin Son Bulduğu Şeffaf Ve Saygın Bir Oda Olabilmek İçin Varız. 

Çıkacak Kanunlarda Meslek Örgütümüzün Söz Sahibi Olmasını Sağlayabilmek İçin Varız?

Çağın Gereklerini Yerine Getiren, Teknolojik Çözümlerle Meslek Mensuplarının Hayatını Kolaylaştıran Bir Meslek Odasını Yeniden İnşaa Edebilmek İçin Varız.

Sürekli Kendini Yenileyen, Ön Seçimle Demokrasiyi Gerçek Anlamda Yaşatan Bir Meslek Odası Olabilmek İçin Varız.

Genel Siyaseti İsmmmo Kapısının Dışında Bırakmak, Sadece Mesleğimizin Ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odası Olabilmek İçin Varız. 

Amacımız Her Dönem Meslektaşlarımıza Bahaneler Değil Çözümler Üretmektir. 

Değerli Dostlar BMMG İle Mesleğimizin Tahsilat Sorununu Kurumlar Arası İş Birliği Yaparak Çözeceğiz. Haksız Rekabet Son Bulacak.

Meslektaşlarımızın Birbirleri İle Kaynaşma Ve Dayanışmaları İçin, Sosyal Ve Moral İhtiyaçlarının Karşılanmasını, Ortaya Çıkacak Eğitim İhtiyaçlarının Giderilmesini, Aileleri Ve Çevreleri İle Sürekli Ve Olumlu İlişkiler İçinde Bulunmalarını Sağlamak İçin, Anadolu Ve Avrupa Yakalarında Sosyal Tesis Açmak İçin Gereğini Yapacağız.

Aday Meslek Mensuplarımıza Ruhsat Alım Desteği Sağlayacağız. Nispi Aidatları Tamamen Kaldıracağız. Mesleğini İcra Etmeyen Meslek Mensuplarından Hiç Aidat Alınmayacaktır. 
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Hedefi Mesleğin Geleceğini Birlikte İnşa Etmek Ve Meslektaşın Katma Değerden Hak Ettiğimiz Alın Terinin Karşılığını Alabilmek İçin Mücadele Etmektir. 

Değişim Başlıyor Diye Çıktığımız Bu Yolda 2019 Mayıs Ayında Değişimi Tamamlamaya var mıyız?

Diyerek Sözlerini Noktalayan Kaya' dan Sonra Uyumsoft Yöneticisi Arif Erhun Öçal, "E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitim"le İlgili Sunumlarına Devam ederken, zaman, zaman meslek mensuplarından gelen sorulara cevap vererek, zihinlerindeki soruları yanıtladı.


"E- Uygulamalarda Son Durum Konulu Eğitime Katılan Meslek Mensupları ve Konuklar" dan Resimlerle Görüntüler.

4 Ekim 2018 tarihli Dünya Gazetesinde yayımlanan “Borca Batık Olma Durumu ve Konkordato” başlıklı yazımızda; Türk Ticaret Kanunu ve İcra ve İflas Kanununda “Konkordato” ile
Bilindiği gibi 13.9.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yerleşik kişiler arasındaki sözleşmelerde edimi döviz veya dövize olarak belirleme yasağı getirilmiş,
2018 yılı sonlarına yaklaştığımız bugünlerde, aşağı yukarı bir yıldır devam eden ağır ekonomik savaş ve kriz, ülkemizde ve işletmelerimizde ağır tahribat yaparak sona ermeye başladı.
Yeni veriler, yeni akıllı sistemler fırsat mı, tehdit mi? Teknolojide yaşanan gelişmeler doğrultusunda görüyoruz ki,
Kriz sadece vatandaşları ve şirketleri değil, bankaları da etkiledi. Piyasada yaşanan nakit darlığının etkisiyle bankalar; ellerindeki yetkiyi kullanarak mudileri mağdur ediyor.
Teknolojik gelişmeler neticesinde insanlık tarihi, bir zamanlar ihtişamlı ve gösterişli birçok mesleğin yok oluşuna tanıklık etmiştir.
Oda seçimleri yaklaşınca , Oda seçimleri yaklaşınca, Aynı traş’a...Devam etmeyeceğiz.Aynı keseye aynı tasa aynı kurnaya... Aynı hamama... Aynı tellak’a...Aynen devam demeyeceğiz.
TRAFİK cezalarını artıran kanun, yasadışı taşıma yapanların araçlarının trafikten men edilme yetkisi de getirdi.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Geleneksel Futbol Turnuvası,
Konya SMMM Odasının Düzenlemiş Olduğu 18. Anadoly Odaları Eğitim Semineri
''Verilecek olan Eğitim Katılım sertifikaları İlgili Adliyelere Haliç Üniversitesi tarafından bildirimi yapılacaktır.''
Teklif ile, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresini doldurmuş ama yaş şartını yerine getirememiş olanlara..
Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
İşletme sermayesi, bir işletmenin gelir elde edinceye kadar geçecek sürede yapacağı harcalar olarak tanımlanabilir.
2010 Yılında TÜRMOB sürecinde ‘Rakip Değil Meslektaş , Rekabet Değil Dayanışma’ sloganıyla meslek mücadelesinde meslektaşın sesi ve umudu olma amacıyla yola çıkan
Yeminli Mali Müşavir, İstanbul Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Vedat DEMİRÖZ’ün katılımıyla, “Mevzuattaki son gelişmeler” konusunda bir toplantı düzenledi.
12.9.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı (Karar), 32 Sayılı Karar’da yaptığı bir değişiklikle bazı hallerde alım-satım, kira, eser, iş ve hizmet ..