BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;
10 Ocak 2019 Perşembe
Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş Olduğu;

Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı;

09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.

Toplantıda Sunumları BMMG Temsilci Yardımcılarından Nazik Sarıbıyık Yaparken, Açılış Konuşmasını Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Yaptı. 

Daha Sonra BMMG Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya Geniş Kapsamlı Bir Konuşma Yaparak Meslek Mensuplarını Mesleki Konularda Bilgilendirirken. Etkinliğe katılan meslek mensuplarına şunu cümleyi üzerine basa, Basa Vurguladı. 

"Arkadaşlar, Sizden Tek Bir İsteğim Var. Oyunuzu Kime Verirseniz Verin Mutlaka 11-12- Mayısta Yapılacak Olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuza Mutlaka Katılın. Ve Oyunuz Kullanın" Dedi. (Detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz

Daha sonra Konuşmacı olarak ;

Mali Müşavir & Bağımsız Denetçi Burhan ERAY Kahvaltı gündeminde aşağıdaki Konular Hakkında Katılımcılara Bilgi Verdi. 

Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatındaki Önemli Değişiklikler ,
- Eski Nesil ÖKC Kullanan Mükelleflerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar ,
- 1 Nolu KDV Beyannamesinde Yapılacak Değişiklik ,
- Bireysel Emeklilik Sistemine 2019 yılında dahil olacak işletmeler ,
- 2019 yılında ilk defa uygulanacak düzenlemeler ,
- E-Uygulamalar Kapsamındaki Son Düzenlemeler ,
- E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter, E-Serbest Meslek E-İrsaliye geçiş zorunluluklarında son durum Konusunda doyurucu bilgiler verdi. 

   Zaman zaman gelen soruları Yanıtlayarak başka bir gün yine gündemli bir toplantıda buluşmak üzere toplantıyı sonlandırdılar...

   Nazik Sarıbıyık Yaparken, Açılış Konuşmasını  Yapması İçin Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye davet Etti.


   Değerli Meslektaşlarım, mesleki açıdan 2018 yılı her yıl olduğu gibi sıkıntılı ve yorucu bir yıl oldu. BMMG Bayrampaşa Temsilciliği olarak sorumluluklarımızı ve söylemlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Mesleki bilgilerimizi güncel tutmak ve yenilemek adına her konuda her ay eğitim seminerleri yaptık. Büro ziyaretlerinde bulunduk.

  - Sosyal etkinlikler olarak 2018 yılında 1 Mart Vergi Haftasında ilçe sınırları içerisinde bulunan vergi dairelerini ziyaret ettik. 

- 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayan meslektaşlarımızı bürolarında ziyaret ettik.

- Ramazanda ‘’Boğazda İftar Programı’’ düzenledik. 

- 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hep beraber coşku ve ilk günkü heyecan ile kutladık. 

- Polenezköy’ de ‘’Yaza Merhaba Pikniği’’ yine Polenezköy’ de ‘’Kışa Merhaba Hamsi Etkinliği’’, 

- 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamasını Kapadokya’da gerçekleştirdik. 

- Dünya Türk Kültür Başkenti seçilen Kastamonu’yu, 

- Kocaeli Yuvacık’ ta Karaaslan Tesislerini, 

- Sakarya Poyrazlar Gölü ve Acarlar Longozu’nu, Abant, Amasra, Safranbolu gezilerini hep birlikte gerçekleştirdik.

   Değerli dostlarım hep birlikte beraberlik ve dayanışma içerisinde olduk ve olmaya devam edeceğiz. 2019 yılının hepimize sağlık, güven, özgürlük, adalet, huzur, mutluluk, barış, ve bol kazanç getirmesini diler, yeni yılınızı en içten duygularla BMMG Bayrampaşa Temsilciliği ve Meclisi olarak kutlarız. 


   Değerli Meslektaşlarım;

2019 yılının mesleki hayallerimizi gerçekleştireceğimiz yıl olmasını hep birlikte sağlamak için çalışacak mıyız?

   Şeffaf bir oda, itibarlı saygın bir Mali Müşavirlik Mesleği hayalimizi hepimiz birlikte sağlayacağız. BMMG’ da dil-din-ırk-renk-cinsiyet ayrımı yoktur. Meslek ve meslektaşın çıkarları doğrultusunda her kurum ve kuruluşlarla ortak bir çalışma kültürü benimsiyoruz. Grubumuza üye herkesin seçme ve seçilme hakkı var. Grubumuz hiçbir kuruluşun ve ya kişinin vesayeti altında değildir. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesinde değildir. Bizlerin bu gruba ve buralarda buluşmamıza vesile olan yalnız ve yalnızca Mali Müşavirlik mesleğidir.

   Değerli dostlar, Meslektaşlarımıza bahaneler değil, çözümler üretmek için İSMMO yönetimine BMMG olarak talibiz. Oda ve Türmob’ u geçim kapısı olarak görenlerden kurtaracağız. Huzur haklarını asgari düzeye çekeceğiz. Nispi aidatı tamamen kaldıracağız. Sürekli eğitimleri ücretsiz olacaktır. Oda ve Türmob’ a seçilmiş kişilerin meslek ve meslektaşın öncelikli sorunlarına mesai harcamasını sağlayacağız. Bunları hep birlikte sağladığımız zaman Mali Müşavirlik mesleği hak ettiği yapıya kavuşacaktır.

   BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği ve Meclisi olarak ve gerçek anlamda mesleğine gönül vermiş sizlerle birlikte bunları tek tek hayata geçirme konusunda kararlıyız. BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin ve meclisimizin hedefi mesleğin geleceğini birlikte inşa etmektir. Meslektaşın katma değerden hak ettiği alın terinin karşılığını alana kadar hep birlikte mücadele etmeye var mıyız?


   Değerli Dostlar;

Farklı fikirlerin ortak akılla harmanlanmasını sağlamak için siz değerli meslektaşlarla, insan onuruna saygı ve sevgi kavramlarını benimsemiş farklı düşüncedeki tüm meslektaşların belli bir uyum içerisinde bir araya getirmek için mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

   Bağımsızlık, dayanışma katılımcılık, çoğulculuk ve çağdaşlık temel ilkelerinin zenginleştirilmesine dayanan sevgi ve saygıda mesleki mücadelede temel olan bir anlayış içindeyiz. Geleceği birlikte kurmak için çıktığımız bu yolda birlikte ilerlemek istiyoruz. Unutmayın; İSMMO sizin, bizim hepimizindir. 12 Mayıs 2019 tarihinde hep birlikte değişimi tamamlamaya var mıyız?

   Eğitimin başarılı geçmesini diler, beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sağ olun, var olun.


Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra ,

Bilgilendirme Konuşmalarını yapması İçin  BMMG Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.

Kanarya'nın Yapmış olduğu konuşmada vermiş olduğu bilgilendirme mesajları için aşağıdaki videoyu izleyiniz.

VİDEO BÖLÜM 1

 
VİDEO BÖLÜM 2 

2- Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Bağcılar İlçe Temsilcisi Mürsel Karabal, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Masum Türker'i Kürsüye Davet Etti.
VakıfBank, bireysel kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin yapılandırılması ile
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme ..
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan Mali ve Sosyal Haklar Genelgesiyle birlikte kıdem tazminatında tavan ücret de netleşti.
Vergi Cezaları Yükseldi.....Vergi Cezaları Yükseldi .........Vergi Cezaları Yükseldi ........
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK genel tebliği seri no 449 10 Nisan 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.(
Ülkemiz yeni yıla, geçen yıldan devreden sorunlarla girdi. Bu sorunların 2018 yılından daha fazla şiddetle 2019 yılında devam edeceğini hep birlikte görüyoruz ve yaşıyoruz.
Çalışma ve Aile Bakanı Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini açıkladı.Çalışma ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin maaş farklarının 25 Ocak'ta ödeneceğini duyurdu.
Ekonomide yaşanan sıkıntılı sürecin ardından, kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi indirimlerine, istihdamdan KOBİ desteklerine kadar birçok alanda atılan adımlar piyasalara destek oluyor.
2018 yılını kapattık ve hatta 2019 yılının ilk haftasını da geride bıraktık. 2018 yılı bilançoları toparlanma aşamasında iken bu yazı ile önemli bir konuda uyarıda bulunmuş olalım.
İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğalgaz cihazı kullanıcılarının,
Ehliyet sınavları ile ilgili yapılan değişiklikle birlikte sürücü adayları artık her gün sınav olabilecek. Teorik eğitimin tamamlanmasının ardından e-sınav için randevu alabilecek kişiler
Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak....Tebligat İşlemleri, 1 Ocak 2019' dan İtibaren Elektronik Yolla Yapılacak
Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri,
Ocak Ayı Kahvaltılı Eğitim Toplantısı 09 Ocak 2019 Çarşamba Günü Saat: 09:00-12:00 saatlerinde Bayrampaşa Marnas Hotelsde Gerçekleşti.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı ile ilgili gerekçeyi; “Ülkemizdeki imara aykırı yapıların yüzde 50'in üzerinde olduğu bilinmektedir.
Vergi ve Sosyal Güvenlik Mevzuatındaki önemli değişiklikler E-Uygulamalar kapsamındaki son düzenlemeler
Konya SMMM Odası Gelir İdasi Başkanlığı işbirliğinde “Defter Beyan Sistemi ile Elektronik Defter ve Belge Uygulamalarında Son Gelişmeler”
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, “İstanbul için iki çocuklu bir ailenin çalışanının alması gereken asgari düzeyde