BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.
06 Mart 2019 Çarşamba
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

Seminerde Sunumları Avrupa Stratejik Kurulu Üyesi Fatma Ayar Yaparak on günlerde meslek mensuplarında yaprak dökümlerinin başlaması nedeniyle;

Aralarından ayrılan meslek mensupları anısına sözlerine şöyle başladı.

Son zamanlarda iş yükünün artması ve angaryaların yoğunluğu ile stresi üzerinden bir türlü atamayan bizler, bu is yüküne ve strese dayanamayıp aramızdan ayrılan meslek mensubu arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan meslektaşlarımızın anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.Ruhları şad, Mekanları CENNET olsun...diyerek,

Açılış konuşmasını Yapması İçin BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye Davet Etti.

Kaya: "İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Bmmg  Grup Başkanım  Sayın Turgay Kanarya,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Ertığrul Erdem,

İsmmmo Disiplin Kurulu Üyemiz Taner Yüceur,

Bmmg Kurucu Yürütme ve Karar Organı Üyelerim Eğitmenimiz Sayın Bülent Berki,

İktisadi Haber Ajansı Editörü Sayın Nusret Sümer  ve

Çok Kıymetli Meslektaşlar  Gelir Vergisi Eğitim Seminerimize  Davetimize Bir Nezaket Örneği Göstererek Katılımınızdan Dolayı Teşekkür Eder Bmmg B.Paşa Temsilciliği ve Meclisi Olarak Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyoruz.

1-7 Mart Muhasebeciler Haftası Nedeniyle Tüm Muhasebecilerin Muhasebeciler Haftasını Kutlarız. Sağlıklı, Güvenli Mutlu ve Başarılı Günler Temenni Eder, İşlerinizde Başarılar Dileriz..

Mesleğimizin Geleceğini Şekillendirmek Üzere Çıktığımız Bu Yolda;

Bmmg B.Paşa Temsilciliği Olarak 3 Yıldır Her Ay Güncel Konulu Eğitimler  Seminerler ve Gezilerle Birlikte Olduk ve Bundan Sonrada Olacağız.  

Ben, Siz, Değil Hepimiz Olduğumuzu Farkındalığımızı Hep Beraber Başardık. B.Paşa Temsilciliği Olarak  3 Yıl İçerisinde  Bayrampaşa' da 465 Büro  İstanbul'da 1.950 Toplamda 2.415 Büro Ziyaretleri Gerçekleştirdik. Tek Tek Meslek Mensupların Sorunları Dinledik. Çözüm Önerilerimizi Anlattık . Bu Ziyaretlerimizin Olumlu Sonuçlarının Seçim Sandığına Yansımasını Bekliyoruz.

2019 İsmmmo Seçiminde  Farkı Yaşamak İçin Fark Yaratalım. Farkı Sandığa Yansıtalım. Bmmg Olarak 2019 İsmmmo Seçimlerinde Yönetimin Bizden Olması Halinde ;

- Mesleğin 30 Uncu Yılında Şeffaf Ve Saygın Bir Odaya Kavuşacağız.

- Odamızı Rant Kapısı Olarak Gören Yöneticilerden Kurtaracağız. Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Meslektaşların Odamızı Yönetmesini Sağlamış Olacağız.

- Mesleğin Saygınlığının Artırılması Konusunda Çalışmalar Yapan Bir Odaya Kavuşacağız.

- Tesmer Eğitim Salonlarımız  Tüm Eğitimler İçin Hiç Bir Grup Ayrımı Olmaksızın Oda Bünyesi Altında Tüm Gruplardan  Eğitmenlerinin Katılımı İle Eğitimler Ücretsiz Düzenlenecektir.  Meslektaşların Haklarını Sonuna Kadar Savunan Bir  Odaya Kavuşacağız.

- Hiçbir Oda Etkinliğinde Bmmg ‘nun Sloganını Kullanmayacağız. Hiç Bir Meslektaşımızı Öteleştirmeden Odamız Çatısı Altında Birleştireceğiz.

- Esnaf Odalarında Defter Tutulması Ve Beyanname Gönderilmesini Ortadan Kaldırarak Müşteri Portföyümüzün Genişlemesini Sağlayacağız.

- Yaşanabilir  Bir Mali Tatile Kavuşmamız  İçin Gerekli Olan Yasal Düzenlemeler Yaptıracak Bir Odaya Kavuşacağız.

- Nispi Aidatı Tamamen Kaldıracağız. Bağımlı Çalışan Meslektaşlarımızdan  Sadece SGK’lı Oldukları Ay Kadar Aidat  Tahakkuk Ettireceğiz. Mesleğini İcra Etmeyen Meslek Mensuplarından Hiç Aidat Alınmayacaktır.

- Mücbir Sebebi Yasallaştıracağız.

- Huzur Haklarını Yeniden Düzenleyeceğiz.

- Hiç Bir Meslek Mensubunu Aidat Borçlarından Dolayı İcra Yapılmayacaktır.

- Genel Siyaseti İsmmmo ‘Sının Kapısının Dışında Bırakmak Sadece Mesleğimizin Ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odasına Kavuşacağız.

- Sürekli Kendini Yenileyen Ön Seçimle Tam Demokrasiyi Gerçek Anlamda Yaşatan Bir Odaya Kavuşacağız.

- İstisnasız Tüm Kurumlarla İş Birliği Yaparak Tahsilat Sorununu  Angaryalar Sorununu Çözen Bir Odaya Kavuşacağız.

- Meslektaşlarımızın Birbirleri İle Kaynaşma Ve Dayanışmaları İçin Anadolu ve Avrupa Yakasında Sosyal ve Eğitim Tesislerine Kavuşmuş Bir Oda Olacağız.

- İsmmmo ‘sı  Bahaneler Değil Çözümler Üreten Bir Odaya Kavuşacağız.

Değerli Dostlar

Bmmg' nun En Büyük Gücü Her Zaman Bağımsız, Dürüst, ve Söylemlerimize Olan Bağlılıktır.

Kıymetli Meslektaşlarım.

30 Ağustos 2015 Yılında Bir Araya Gelerek Sizlerle Bir Başlangıç Yaptık, Bir Arada Durduk Ve İlerledik Birlikte Çalışarak Hepimiz Olduk. Hepimiz Olduğumuzda Neler Başaracağımızı  Gördük . 

Şimdi Sıra Hakkımız Olan Mesleğimizi İtibarlı ve Kazanımları Elde Etme Vakti Geldi 12 Mayıs da Keşkelerimiz Olmasın Hepimizin Olan İsmmmo yı Hep Birlikte Yönetelim mi?

Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra;

Bilgilendirme konuşmalarını yapmaları için sözü BMMG Başkanı ve İSMMM Odası Yönetim Kurulu üyesi Sayın Kanarya'ya, ardından 

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker konuşma yaptılar. Noktasına virgülüne dokunmadan detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. 

http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; Meslekte Birlik ve Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar'ın....
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..
İç denetim, işletmelerin faaliyetlerini geliştirmek ve onlara değer katmak amacını güden bağımsız ve objektif bir güvence ve danışmanlık faaliyetidir,
Sözleşmelerde Katma Değer Vergisi (KDV)’nin sözleşme bedeline dahil mi yoksa hariç mi olduğu çok zaman unutulur. Sonra da taraflar arasında sorun olur.
Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi.....Prim Borçlularına Sağlık Müjdesi
TÜRMOB 22. Olağan Seçimli Genel Kurulu 15.10.2016 Tarihinde Ankara Shearaton Otelde Gerçekleşmişti. Ve Bu Genel Kurulda da Divan başkanlığını ....