BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.
06 Mart 2019 Çarşamba
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Mart Ayı Gelir Vergisi Beyanı Olması Nedeniyle, Golden Tulip Istanbul Bayrampasa  da Meslek Mensupları Yararına Gelir Vergisi Beyanı Konulu Eğitim Semineri Düzenledi.

Seminerde Sunumları Avrupa Stratejik Kurulu Üyesi Fatma Ayar Yaparak on günlerde meslek mensuplarında yaprak dökümlerinin başlaması nedeniyle;

Aralarından ayrılan meslek mensupları anısına sözlerine şöyle başladı.

Son zamanlarda iş yükünün artması ve angaryaların yoğunluğu ile stresi üzerinden bir türlü atamayan bizler, bu is yüküne ve strese dayanamayıp aramızdan ayrılan meslek mensubu arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyoruz. Aramızdan ayrılarak hakkın rahmetine kavuşan meslektaşlarımızın anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.Ruhları şad, Mekanları CENNET olsun...diyerek,

Açılış konuşmasını Yapması İçin BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye Davet Etti.

Kaya: "İsmmmo Yönetim Kurulu Üyesi Bmmg  Grup Başkanım  Sayın Turgay Kanarya,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker,

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Ertığrul Erdem,

İsmmmo Disiplin Kurulu Üyemiz Taner Yüceur,

Bmmg Kurucu Yürütme ve Karar Organı Üyelerim Eğitmenimiz Sayın Bülent Berki,

İktisadi Haber Ajansı Editörü Sayın Nusret Sümer  ve

Çok Kıymetli Meslektaşlar  Gelir Vergisi Eğitim Seminerimize  Davetimize Bir Nezaket Örneği Göstererek Katılımınızdan Dolayı Teşekkür Eder Bmmg B.Paşa Temsilciliği ve Meclisi Olarak Hepinizi Saygı ve Sevgi İle Selamlıyoruz.

1-7 Mart Muhasebeciler Haftası Nedeniyle Tüm Muhasebecilerin Muhasebeciler Haftasını Kutlarız. Sağlıklı, Güvenli Mutlu ve Başarılı Günler Temenni Eder, İşlerinizde Başarılar Dileriz..

Mesleğimizin Geleceğini Şekillendirmek Üzere Çıktığımız Bu Yolda;

Bmmg B.Paşa Temsilciliği Olarak 3 Yıldır Her Ay Güncel Konulu Eğitimler  Seminerler ve Gezilerle Birlikte Olduk ve Bundan Sonrada Olacağız.  

Ben, Siz, Değil Hepimiz Olduğumuzu Farkındalığımızı Hep Beraber Başardık. B.Paşa Temsilciliği Olarak  3 Yıl İçerisinde  Bayrampaşa' da 465 Büro  İstanbul'da 1.950 Toplamda 2.415 Büro Ziyaretleri Gerçekleştirdik. Tek Tek Meslek Mensupların Sorunları Dinledik. Çözüm Önerilerimizi Anlattık . Bu Ziyaretlerimizin Olumlu Sonuçlarının Seçim Sandığına Yansımasını Bekliyoruz.

2019 İsmmmo Seçiminde  Farkı Yaşamak İçin Fark Yaratalım. Farkı Sandığa Yansıtalım. Bmmg Olarak 2019 İsmmmo Seçimlerinde Yönetimin Bizden Olması Halinde ;

- Mesleğin 30 Uncu Yılında Şeffaf Ve Saygın Bir Odaya Kavuşacağız.

- Odamızı Rant Kapısı Olarak Gören Yöneticilerden Kurtaracağız. Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Meslektaşların Odamızı Yönetmesini Sağlamış Olacağız.

- Mesleğin Saygınlığının Artırılması Konusunda Çalışmalar Yapan Bir Odaya Kavuşacağız.

- Tesmer Eğitim Salonlarımız  Tüm Eğitimler İçin Hiç Bir Grup Ayrımı Olmaksızın Oda Bünyesi Altında Tüm Gruplardan  Eğitmenlerinin Katılımı İle Eğitimler Ücretsiz Düzenlenecektir.  Meslektaşların Haklarını Sonuna Kadar Savunan Bir  Odaya Kavuşacağız.

- Hiçbir Oda Etkinliğinde Bmmg ‘nun Sloganını Kullanmayacağız. Hiç Bir Meslektaşımızı Öteleştirmeden Odamız Çatısı Altında Birleştireceğiz.

- Esnaf Odalarında Defter Tutulması Ve Beyanname Gönderilmesini Ortadan Kaldırarak Müşteri Portföyümüzün Genişlemesini Sağlayacağız.

- Yaşanabilir  Bir Mali Tatile Kavuşmamız  İçin Gerekli Olan Yasal Düzenlemeler Yaptıracak Bir Odaya Kavuşacağız.

- Nispi Aidatı Tamamen Kaldıracağız. Bağımlı Çalışan Meslektaşlarımızdan  Sadece SGK’lı Oldukları Ay Kadar Aidat  Tahakkuk Ettireceğiz. Mesleğini İcra Etmeyen Meslek Mensuplarından Hiç Aidat Alınmayacaktır.

- Mücbir Sebebi Yasallaştıracağız.

- Huzur Haklarını Yeniden Düzenleyeceğiz.

- Hiç Bir Meslek Mensubunu Aidat Borçlarından Dolayı İcra Yapılmayacaktır.

- Genel Siyaseti İsmmmo ‘Sının Kapısının Dışında Bırakmak Sadece Mesleğimizin Ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odasına Kavuşacağız.

- Sürekli Kendini Yenileyen Ön Seçimle Tam Demokrasiyi Gerçek Anlamda Yaşatan Bir Odaya Kavuşacağız.

- İstisnasız Tüm Kurumlarla İş Birliği Yaparak Tahsilat Sorununu  Angaryalar Sorununu Çözen Bir Odaya Kavuşacağız.

- Meslektaşlarımızın Birbirleri İle Kaynaşma Ve Dayanışmaları İçin Anadolu ve Avrupa Yakasında Sosyal ve Eğitim Tesislerine Kavuşmuş Bir Oda Olacağız.

- İsmmmo ‘sı  Bahaneler Değil Çözümler Üreten Bir Odaya Kavuşacağız.

Değerli Dostlar

Bmmg' nun En Büyük Gücü Her Zaman Bağımsız, Dürüst, ve Söylemlerimize Olan Bağlılıktır.

Kıymetli Meslektaşlarım.

30 Ağustos 2015 Yılında Bir Araya Gelerek Sizlerle Bir Başlangıç Yaptık, Bir Arada Durduk Ve İlerledik Birlikte Çalışarak Hepimiz Olduk. Hepimiz Olduğumuzda Neler Başaracağımızı  Gördük . 

Şimdi Sıra Hakkımız Olan Mesleğimizi İtibarlı ve Kazanımları Elde Etme Vakti Geldi 12 Mayıs da Keşkelerimiz Olmasın Hepimizin Olan İsmmmo yı Hep Birlikte Yönetelim mi?

Diyerek sözlerini noktaladıktan sonra;

Bilgilendirme konuşmalarını yapmaları için sözü BMMG Başkanı ve İSMMM Odası Yönetim Kurulu üyesi Sayın Kanarya'ya, ardından 

Türmob Yönetim Kurulu Üyesi Eski Ekonomi Bakanı Ymm  Sayın Masum Türker konuşma yaptılar. Noktasına virgülüne dokunmadan detayları İKTİSADİ TV den izleyebilirsiniz. 

http://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/

59- Divan Başkanı Ziya Disanlı, Meslekte Birlik Grubundan Halil Erdem Gültekin' e Söz Verdi. Halil Erdem Gültekin Nispi Temsille İlgili Görüşlerini Sundu.(SON)
01 Ocak 2019 – 30 Haziran 2019 Tarihleri Arasında Yurt İçi ve Yurt Dışı Gelir Vergisinden İstisna Harcırah Tutarları
Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulunca (KGK) faizsiz finans muhasebe standartlarına ilişkin kurul kararları yayımlandı.
Türkiye'mizin doğum günü olan:19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'mızın 100'üncü yılı kutlu olsun!
Noyan Doğan’ın moderatörlüğündeki ; Oda Başkanı Vehbi Karabıyık 20 Mayıs Pazartesi Günü Habertürk Televizyonunda canlı yayında olacak.
Bugün Yönetim Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonunda; İstanbul YMM Odası Yönetim, ...
Milyonlarca emeklinin yanı sıra aileleriyle beraber 200 bine yakın iş göremezlik geliri alan vatandaşa da bayram ikramiyesi verilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi tarafından öğrencilerin kullandığı mavi kart öğrenci aylık abonman ücreti 85 liradan 40 liraya düşürülmüştü.
Son yazımda defter ve belgelerin vergi incelemesine yetkili elemanlara ibraz edilememesi halinde doğrudan KDV indirimi reddiyatı yapılması durumunda
Çalıştığı fabrikada, kendisiyle aynı işi yapan işçilerin daha çok maaş aldığını belirten işçi, işverenin 'eşitlik' ilkesine uymadığını öne sürüp noter kanalıyla istifa etti.
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Vergi, devletin ülkesi üzerindeki egemenlik hakkına dayanarak, kamu giderlerini karşılamak üzere, karşılıksız ve zorla aldığı ekonomik değerdir.
Son 3 yılda odamızın ne yaptığı hakkında bilgisi olan aramızda sadece oda yöneticileri var, bizler yokuz.
2018 Yılı Aktif Toplamı 3,449,600 TL veya Net Satışlar Toplamı 6,898,900 TL’nin aşan üretim ve hizmet işletmeleri,
“Siyaset tek kişilik bir oyun değildir.” Derler; uzun soluklu ve ekip işidir. Siyasete küskünlük, kırgınlık olmaz Mücadele ettiğin zemin ve şartlar gözden geçirilir ancak ....
Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından İş Kanunu gereğince vermiş olduğu bir tazminat.