BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.
28 Nisan 2018 Cumartesi
Kurumlar Vergisi Beyanın Son Günleri Olmasına Rağmen Temsilcilik Olarak Meslek Mensuplarını Bilgilendirmeye Devam Ediyor
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.

Kurumlar Vergisi Beyanın Son Günleri Olmasına Rağmen Temsilcilik Olarak Meslek Mensuplarını Bilgilendirmeye Devam Ediyor. 

SMMM - Bağımsız Denetçi Ali Kerimoğlu, "SSK Teşvikleri " Konusunda,

SMMM -Bağımsız Denetçi Burhan Eray "Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa" yı Masaya Yatırdı.

Bayrampaşa Golden Tulip Otelde Meslek Mensuplarına İki Bölüm Halinde Seminer Veren BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Meslek Mensupları İle Teker İlgilenerek, Siz Varsanız Bizde Varız Diyerek Meslek Mensuplarına Hizmete Devam Dedi.

Seminerde Sunumları Yapan BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilci Yardımcısı Zeliha Karabağ Konuşmalarını Yapması için BMMG ilçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye Davet etti.

Kaya Kürsüye gelerek konuşmalarına başladı;

İSMMMO Yönetim Kurulu üyesi BMMG Grup Sekreteri Kadriye Topçu, değerli mesleki basınımız Sayın Nusret SÜMER, grubumuza gönül vermiş değerli meslektaşlar, BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu eğitim seminerimize hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 


Grubumuzun kuruluş amacı, Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilke ve devrimleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkesini benimseyen, katılımcı ve çoğulcu demokrasi anlayışına dayalı olarak, 3568 sayılı kanuna göre yetkilendirilmiş  SMMM ve YMM müesseselerini ülkemiz ve vatandaşlarımızın çıkarları doğrultusunda yetkin duruma getirilmesini ve toplumdaki saygınlığımızın arttırılmasını sağlamaktır. 

Meslek yasamızdaki eksik ve hatalı hükümlerin giderilebilmesi için çalışmalar yapmak, toplumumuzun aydın kesimden olmasının sorumluluğu içinde ülkemizin ekonomik ve sosyal sorunlarını aşabilmesine,  meslek örgütlerimiz ve ülkemizdeki diğer tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog ve ortak çalışma kültürünü arttırarak, demokrasi kültürünün yerleşmesine katkıda bulunmak, dil-din-ırk-cinsiyet-renk gibi zenginlik içeren kişisel hiçbir ayrımcılık yapmadan kişilerin hak ve özgürlüklerine saygı duymak, meslek ve meslektaş odaklı çözümcü ve barışçıl bir anlayış içinde mesleğin geleceğine sizlerle birlikte katkıda bulunmak, her meslek mensubuna her bireye eşit mesafede olmak bizim grubumuzun başlıca amaçlarındandır.


Değerli meslek mensupları, gelin mesleğin geleceğini birlikte şekillendirelim. Çağın gereklerini yerine getiren, teknolojik çözümlerle meslek mensuplarının hayatını kolaylaştıran bir meslek odasını yeniden inşa etmeye birlikte var mıyız? Meslektaşlarımızın tüm haklarını savunmak sonuna kadar mücadele etmeye birlikte var mıyız? Sürekli kendini yenileyen, ön seçimle demokrasiyi gerçek anlamda yaşatan bir meslek odası olabilmek için var mıyız? 

Şeffaf bir oda için değişimi birlikte tamamlamaya var mıyız? Unutmayalım ki dostlar, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz. BMMG demokratik yönetim anlayışına sahiptir. Her meslek mensubunun seçme ve seçilme hakkı vardır. Nispi aidatlar yasallaşmamasına rağmen bizleri yöneten yöneticiler hukuksuz olarak nispi aidatları almakta ısrar etmektedirler. Odamızı bir rant yeri görenlerden kurtarma zamanı gelmedi mi?


BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin hedefi; mesleğin geleceğini severek daha iyi ve bilge şeklinde yapan mali müşavirler, zamanında ve hak ettiği ücreti alabilen meslek örgütü, en önemlisi de kimlik sorununu ortadan kaldıran ve itibarlı meslek ve meslektaş haline gelene kadar hep birlikte mücadele etmek için var mıyız? Dinlediğiniz için teşekkür eder, eğitimimizin başarılı geçmesini dilerim.

Not: 

SMMM - Bağımsız Denetçi Ali Kerimoğlu, "SSK Teşvikleri " Konusunda, sunumlarının tam metnini yazılı metni aşağıda bilginize sunulmuştur.

                                        SGK Teşvikleri

SMMM Ali Kerimoğlu 

SGK Primi İşveren Payında Beş Puanlık İndirim (5510)

- Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genelgesi (13.11.2008/2008–93) ,

-  01.10.2008 -  5510 Sayılı Kanun 81. Madde ile süresiz olarak yürürlüğe girmiştir.

NOT: 6111 sayılı Kanun’la 5510 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle; gerek diğer bir prim desteği 

Metnin Tamamı için tıklayınız

Bmmg Sgk Teşvikleri.pptx


-------------------------------------------

"Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa"

SMMM -Bağımsız Denetçi Burhan Eray "Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa" yı Masaya Yatırdı. Sayın Eray' ın, Konusunda, sunumlarının tam metni aşağıda bilginize sunulmuştur.

2018 04 09 Torba Yasalar 7099-7103-7104 ve VUK 492 GT.pptx

Toplantı Resimlerinin Tamamı

6- Fatih SGK Müdürü Coşkun Bilgin ,"7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kapsamında SGK İşlemleri İle Teşviklerine İlişkin" Sunumlarını Tamamlayarak Semineri Sonlandırdılar.
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,
Önceki yazımızda Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 7. maddesinde düzenlenen “kontrol edilen kurum kazancı” müessesesini irdelemeye başlamıştık.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında
Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 1), Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı ...
Vergi mevzuatının sık değiştiğini bilmeyen yok. Mesleği bu alanda olanlar bile değişikliklere yetişmekte zorlanıyorlar. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum,