BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.
28 Nisan 2018 Cumartesi
Kurumlar Vergisi Beyanın Son Günleri Olmasına Rağmen Temsilcilik Olarak Meslek Mensuplarını Bilgilendirmeye Devam Ediyor
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Dur Durak Bilmiyor.

Kurumlar Vergisi Beyanın Son Günleri Olmasına Rağmen Temsilcilik Olarak Meslek Mensuplarını Bilgilendirmeye Devam Ediyor. 

SMMM - Bağımsız Denetçi Ali Kerimoğlu, "SSK Teşvikleri " Konusunda,

SMMM -Bağımsız Denetçi Burhan Eray "Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa" yı Masaya Yatırdı.

Bayrampaşa Golden Tulip Otelde Meslek Mensuplarına İki Bölüm Halinde Seminer Veren BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Ekibi Meslek Mensupları İle Teker İlgilenerek, Siz Varsanız Bizde Varız Diyerek Meslek Mensuplarına Hizmete Devam Dedi.

Seminerde Sunumları Yapan BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilci Yardımcısı Zeliha Karabağ Konuşmalarını Yapması için BMMG ilçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Kürsüye Davet etti.

Kaya Kürsüye gelerek konuşmalarına başladı;

İSMMMO Yönetim Kurulu üyesi BMMG Grup Sekreteri Kadriye Topçu, değerli mesleki basınımız Sayın Nusret SÜMER, grubumuza gönül vermiş değerli meslektaşlar, BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu eğitim seminerimize hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 


Grubumuzun kuruluş amacı, Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilke ve devrimleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı, insan hakları ve hukukun üstünlüğü ilkesini benimseyen, katılımcı ve çoğulcu demokrasi anlayışına dayalı olarak, 3568 sayılı kanuna göre yetkilendirilmiş  SMMM ve YMM müesseselerini ülkemiz ve vatandaşlarımızın çıkarları doğrultusunda yetkin duruma getirilmesini ve toplumdaki saygınlığımızın arttırılmasını sağlamaktır. 

Meslek yasamızdaki eksik ve hatalı hükümlerin giderilebilmesi için çalışmalar yapmak, toplumumuzun aydın kesimden olmasının sorumluluğu içinde ülkemizin ekonomik ve sosyal sorunlarını aşabilmesine,  meslek örgütlerimiz ve ülkemizdeki diğer tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog ve ortak çalışma kültürünü arttırarak, demokrasi kültürünün yerleşmesine katkıda bulunmak, dil-din-ırk-cinsiyet-renk gibi zenginlik içeren kişisel hiçbir ayrımcılık yapmadan kişilerin hak ve özgürlüklerine saygı duymak, meslek ve meslektaş odaklı çözümcü ve barışçıl bir anlayış içinde mesleğin geleceğine sizlerle birlikte katkıda bulunmak, her meslek mensubuna her bireye eşit mesafede olmak bizim grubumuzun başlıca amaçlarındandır.


Değerli meslek mensupları, gelin mesleğin geleceğini birlikte şekillendirelim. Çağın gereklerini yerine getiren, teknolojik çözümlerle meslek mensuplarının hayatını kolaylaştıran bir meslek odasını yeniden inşa etmeye birlikte var mıyız? Meslektaşlarımızın tüm haklarını savunmak sonuna kadar mücadele etmeye birlikte var mıyız? Sürekli kendini yenileyen, ön seçimle demokrasiyi gerçek anlamda yaşatan bir meslek odası olabilmek için var mıyız? 

Şeffaf bir oda için değişimi birlikte tamamlamaya var mıyız? Unutmayalım ki dostlar, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz. BMMG demokratik yönetim anlayışına sahiptir. Her meslek mensubunun seçme ve seçilme hakkı vardır. Nispi aidatlar yasallaşmamasına rağmen bizleri yöneten yöneticiler hukuksuz olarak nispi aidatları almakta ısrar etmektedirler. Odamızı bir rant yeri görenlerden kurtarma zamanı gelmedi mi?


BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilciliğinin hedefi; mesleğin geleceğini severek daha iyi ve bilge şeklinde yapan mali müşavirler, zamanında ve hak ettiği ücreti alabilen meslek örgütü, en önemlisi de kimlik sorununu ortadan kaldıran ve itibarlı meslek ve meslektaş haline gelene kadar hep birlikte mücadele etmek için var mıyız? Dinlediğiniz için teşekkür eder, eğitimimizin başarılı geçmesini dilerim.

Not: 

SMMM - Bağımsız Denetçi Ali Kerimoğlu, "SSK Teşvikleri " Konusunda, sunumlarının tam metnini yazılı metni aşağıda bilginize sunulmuştur.

                                        SGK Teşvikleri

SMMM Ali Kerimoğlu 

SGK Primi İşveren Payında Beş Puanlık İndirim (5510)

- Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genelgesi (13.11.2008/2008–93) ,

-  01.10.2008 -  5510 Sayılı Kanun 81. Madde ile süresiz olarak yürürlüğe girmiştir.

NOT: 6111 sayılı Kanun’la 5510 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikle; gerek diğer bir prim desteği 

Metnin Tamamı için tıklayınız

Bmmg Sgk Teşvikleri.pptx


-------------------------------------------

"Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa"

SMMM -Bağımsız Denetçi Burhan Eray "Şirket Kuruluşlarında Değişiklikler" - "Torba Yasa" yı Masaya Yatırdı. Sayın Eray' ın, Konusunda, sunumlarının tam metni aşağıda bilginize sunulmuştur.

2018 04 09 Torba Yasalar 7099-7103-7104 ve VUK 492 GT.pptx

Toplantı Resimlerinin Tamamı

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.