BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.
04 Haziran 2018 Pazartesi
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı.
BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.

BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz Da Küçük Prens Yatta Yaptı. 

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı. Saat 19:30 Da Kabataş Ta Buluşarak, Saat 20:00 İtibariyle Yata Alınan Meslek Mensuplarını İlçe Başkanı Sayın Kaya Ve Yardımcıları Yat Girişinde Karşıladılar. Konukların Teker, Teker Ellerini Sıkarak Katılımlarından Dolayı Duymuş Oldukları Memnuniyeti Dile Getirdiler. Yatta Yerlerini Alan Konuklar İftarlarını Yaptıktan Sonra; İlçe Temsilcisi Sayın Lütfiye Kaya, Bmmg Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Birer Konuşma Yaptılar. 

İftarların Yapılmasından Sonra Sayın Cemal Karakaya Yemek Duası Yaptı. Hep Birlikte Eller Havaya Kaldırarak, Duaların Kabulü için Amin Dediler. 

BMMG' nun Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeğine ;

BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan, BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Celal Özgüroğlu, , BMMG Sekreteri Sayın Kadriye Topçu, nun Yanı Sıra; Özgü Ütücü Yurtseven, Muharrem Çavuşoğlu, Savaş Öztürk,Cemal Demirhan, Hergün Reisolu, Rasim Çavuşoğlu, Kemal Demirhan, Fatma Ayar Ve , BMMG na Gönül Vermiş Meslek Mensupları Katıldılar. 

İftarın Yapılmasından Sonra Açık Havada Sohbet Eşliğinde, Meyvelerini, Yiyen, Zaman Zaman Çaylarını Yudumlayan Meslek Mensupları İle İlçe Temsilcisi Sayın Kaya ve , BMMG Yürütme Kurulu Üyeleri, Meslek Mensuplarını Teker Teker Masalarında Ziyaret Ederek, Bolca İktisadi Dayanışma Kameralarına Poz Verdiler.

İftarların Yapılmasından Sonra BMMG Lütfiye Kaya konuklara Hitaben Bir Konuşma Yaptı.

Kaya: BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan,  BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Celal Özgüroğlu , BMMG Sekreteri Kadriye Topcu, İktisadi Haber Ajansı Editörü Nusret Sümer Çok Kıymetli Meşlektaşlar ve Eşleri Ramazan Ayı Vesilesiyle Düzenlediğimiz BMMG Bayrampaşa İlçe Temsiciliğinin Geleneksel İftar Yemeğine Hepiniz Hoş Geldiniz.

Ramazan Sevgi Ve Paylaşım Ayıdır. Dini Hayatımızda Çok Önemli Bir Yeri Olan, Rahmet Kapılarının Sonuna Kadar Açıldığı, Yardımlaşma Ve Dayanışmanın Arttığı, Sevginin, Saygının,Sabrın Ve Kardeşliğin Daha Da Güçlendiği, Birlik Ve Beraberliğin Bir Kat Daha Pekiştiği  Mübarek Aydır.

Oruç, Ancak Allah’ın Hoşnutluğunu Kazanmak İçin Tutulur. Oruç, İyi Bir İrade Terbiyesidir. İnsanlara İyi Huylar  ve Ahlak Güzelliği Sağlar. İnsanı Olgunlaştırır. Oruç Aynı Zamanda Müslümanı Günah İşlemekten ve Cehennem Ateşinden Koruyan Bir Kalkandır. Acıma Duygusunu Geliştirir. Sağlığımızın Korunmasına Yardımcı Olur. Nimetlerin Değerini Bildirir. Olaylar Karşısında Sabırlı Olmayı Öğretir. Ramazan Ayı Bizlere Bereket Ayı Olarak Gelmiştir.

Değerli Meslektaşlarım

Mesleğimizin Geleceğini Birlikte İnşa Etmek İçin Çıktığımız Bu Yolda 29 Yıldır. Meslek Örgütümüzü Yöneten Zihniyetten Mesleğine Gerçek Anlamda Gönül Vermiş Meslektaşlarla Birlikte  Son Vereceğiz. Değişim Zamanı Geldi ve Bizler Sizlerle Beraber Bu Değişimi Tamamlanıncaya Kadar Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz. Bu Yolda Hep Beraber miyiz?

Yöneticilerimiz Yüksek Huzur Hakları Ve Diğer Lüks Harcamalarını Karşılayabilmek İçin, Meslektaştan Haksız Yere Ve Hukuksuz Şekilde Nispi Aidatları Almakta Israr Etmektedirler. Diğer Akademik Meslek Odalarında Üye Aidatı Olarak Sadece Maktu Aidatlar Alınmaktadır. Meslek Odamızda İse Yönetmelikler le Düzenlenip Bugüne Kadar Hukuksuz Bir Şekilde Alınmakta Olan Nispi Aidatı Yasallaşması  İçin Önerge Hazırlayanlardan Bu Meslek Camiası 2019 Mayıs Ayında Gereken Cevabı Sandıkta Verecektir.

BMMG' nun Amacı

Demokrasiye Ne Pahasına Olursa Olsun Sahip Çıkmak Ön Seçimsiz Hiç Bir Seçime Gitmemek Amacımız Kavga Etmek Değil Meslektaşlarımıza Yeni İş İmkanları  Yeni Pazarlar Açmak Yeni Vizyonlar Oluşturmak İçin Tüm Kurumlarla Sonuna Kadar İşbirliğini Sağlamak, İletişimi Koparmamaktır.

Genel Siyaseti  İsmmo Kapısının Dışında Bırakarak Sadece Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odası Haline Getirmektir.

Değerli Meslektaşlar

BMMG Olarak İsmmmo da Tam Demokrasiyi Uygulayacağız. Öncelikle Seçim Sonuçlarına Göre İsmmmo daki Kurullarda Ve Komitelerde Oy Oranına Göre Dağılımı Sağlayacağız. Ayrıca Tesmer Şubeleri Tüm Meslektaşlara Açılacak Hangi Gruptan ve Hangi Görüşten Olmasına Bakılmaksızın Talep Etmeleri Halinde Eğitim Ve Seminerlerini Yapabilecekleri İmkanları Sağlayacağız. İsmmmo da Yönetim Kimdeyse Tesmer Binaları Onlara Aittir Anlayışını Yıkacağız. Unutmayın Buralar Tüm Meslektaşlarındır. Oda Ve Tesmer Benimdir. Diyenlerden Kurtarıp Hepimizin Olmasını Sağlayacağız.

Değerli Dostlar

Her Geçen Zamanda Yanımızda Bulunarak Gücümüze Güç  Katıyorsunuz. Sizlerden Aldığımız Güç ve Gücümüze Güç Katan Tüm Meslektaşlarla Beraber Yarınlara Daha Mutlu Ve Umutlu Bakabileceğiz. Angaryaların, Tahsilat Sorunlarının Olmadığı Oda Yöneticilerinin Odayı Bir Rant Yeri Görmekten Kurtardığımızda Odamızı Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Siz Değerli Meslektaşların Yönettiği Nispi Aidatların  Kaldırıldığı Mesleğimizin Daha Saygın ve İtibarlı Hale Getirmek İçin Daha Çok Temas Daha Çok Katılımlarla Sağlanacaktır.

Şeffaf Bir Oda İçin Değişimin Zamanı Gelmedi Mi Dostlar.

İftar Programının Hazırlanmasında Emek ve Gayretini Esirgemeyen B.Paşa İlçe Temsilcileri B.Paşa ilçe Meclisimize Ve Bizlere Gönülden Bağlı Meslek Mensuplarına Teşekkür Ediyoruz.

Huzur, Barış Ve Sevgi Dolu Ramazanlara Kavuşmak Dileğiyle Tüm Konuklarımıza Katılımlarından Dolayı Teşekkür Eder, Saygılar Sunarız." Diyerek sözlerini noktaladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Meslek Mensuplarına Boğazda " Küçük Prens Yatta İftar Yemeği Vererek" Bir Arada Olmanın Hazını Yaşadılar.

VİDEO İLE İFTAR YEMEĞİNDEN GÖRÜNTÜLER

1- BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Arkadaşları "Boğazda Küçük Prens Yatta" Konukları Karşıladılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

2- Konuklar "Küçük Prens Yata" Geçtikten Sonra, İftarlarını Açmak İçin Kendilerine Ayrılan Yerlere Oturarak koyu Bir Sohbete Daldılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------
3- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarını Yapması İçin BMMG İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

4- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan' ı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

5- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık, İftar Duasını Okuması İçin SMMM Cemal Karakaya' yı Mikrofona Davet Etti. (SON)

6- BMMG Güngören İlçe Temsilcisi Turulhan Çalcap, Sunumlarını Yapması İçin BMMG Eğitim ve Mevzuat Kurulu Başkanı Ahmet Özmaden'i Kürsüye Davet Etti. (SON)
Gider ekle fonksiyonunun “stopaj kodu” bölümünde yer alan “014- Huzur Hakkı” ve “016-Yer altı maden işçileri” tür kodları ile kayıt yapılmaması gerektiğine
Bunlardan en önemlisi ise mevcut durumda sadece iş uyuşmazlıklarında geçerli olan Arabuluculuk kurumu bundan sonra ticari davalar içinde geçerli olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından 03.08.2018 tarihinde açıklanan "100 Günlük İcraat Programı"nda Hazine ve
Konkordato şirketleri olası bir iflastan kurtarmayı hedefleyen bir düzenleme olarak uygulanıyor. Reuters’a bilgi veren üç yetkili konkordato sistemi hakkında yeniden bir düzenleme yapılabileceğini belirttiler.
Emekli maaşlarında Ocak 2019 zammı ve memur maaşlarında Ocak 2019 zammı merak konusu. Enflasyon mucizevi şekilde düşmezse yılbaşında memur ve memur emeklileri
Son iki haftada, Sayıştay'ın 2017 yılına ilişkin olarak; büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili denetim raporları gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanıyor.
08 Kasım 2018 tarihinde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Halim BURSALI ‘nın sunumu ile Antalya SMM odamızda gerçekleştirdik.
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’inci yıldönümü sebebiyle,
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları.
İNCE MEDYA GRUP Stüdyolarından MANŞETX Gazetesinden canlı olarak yayınlanan, usta gazeteci Necmi İnce'nin hazırlayıp sunduğu İ
Meslek yasamızın çıkması ve odalarımızın kurulmasının üzerinden 28 yıl geçmiş bulunmaktadır.
27.03.2018 Tarih ve 30373 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanunla 4447 sayılı işsizlik sigortası kanununa ;
Emeklilerin intibak umudunu yeşerten bir gelişme yaşandı. 2000 yılından sonra emekli olanların aylık bağlanma oranlarının yükseltilmesi için 7 maddeden oluşan bir intibak teklifi Meclis'e sunuldu.
Erdoğan'ın maaşına yüzde 26 zam yapılacak. CHP’li Ünal Demirtaş, emekli maaşlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaş zammına endekslenmesini öngören yasa teklifini Meclis’e sundu.
İşçilerin hakkı olan haftalık tatili bazı durumlarda gidebilir mi? Mesela hafta içinde rapor alınırsa hafta sonu izin hakkı kaybedilir mi? Kaç gün raporlu olunursa çalışılmış günler gibi sayılır?
Maliye Bakanlığı, gelir vergisi mükelleflerinden geçmiş takvim yılı gelirleri ile ilgili olarak, izleyen yılın mart ayında beyan ettikleri matrahlar üzerinden en yüksek vergi ödeyen mükelleflerin
Son günlerde konkordato komiserliği meselesi çok gündemde. Konkordato talebinin mahkemece kabulü kadar, komiser olarak atanacak kişilerin görev ve yetkileri de çok önemli...