BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.
04 Haziran 2018 Pazartesi
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı.
BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.

BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz Da Küçük Prens Yatta Yaptı. 

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı. Saat 19:30 Da Kabataş Ta Buluşarak, Saat 20:00 İtibariyle Yata Alınan Meslek Mensuplarını İlçe Başkanı Sayın Kaya Ve Yardımcıları Yat Girişinde Karşıladılar. Konukların Teker, Teker Ellerini Sıkarak Katılımlarından Dolayı Duymuş Oldukları Memnuniyeti Dile Getirdiler. Yatta Yerlerini Alan Konuklar İftarlarını Yaptıktan Sonra; İlçe Temsilcisi Sayın Lütfiye Kaya, Bmmg Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Birer Konuşma Yaptılar. 

İftarların Yapılmasından Sonra Sayın Cemal Karakaya Yemek Duası Yaptı. Hep Birlikte Eller Havaya Kaldırarak, Duaların Kabulü için Amin Dediler. 

BMMG' nun Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeğine ;

BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan, BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Celal Özgüroğlu, , BMMG Sekreteri Sayın Kadriye Topçu, nun Yanı Sıra; Özgü Ütücü Yurtseven, Muharrem Çavuşoğlu, Savaş Öztürk,Cemal Demirhan, Hergün Reisolu, Rasim Çavuşoğlu, Kemal Demirhan, Fatma Ayar Ve , BMMG na Gönül Vermiş Meslek Mensupları Katıldılar. 

İftarın Yapılmasından Sonra Açık Havada Sohbet Eşliğinde, Meyvelerini, Yiyen, Zaman Zaman Çaylarını Yudumlayan Meslek Mensupları İle İlçe Temsilcisi Sayın Kaya ve , BMMG Yürütme Kurulu Üyeleri, Meslek Mensuplarını Teker Teker Masalarında Ziyaret Ederek, Bolca İktisadi Dayanışma Kameralarına Poz Verdiler.

İftarların Yapılmasından Sonra BMMG Lütfiye Kaya konuklara Hitaben Bir Konuşma Yaptı.

Kaya: BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan,  BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Celal Özgüroğlu , BMMG Sekreteri Kadriye Topcu, İktisadi Haber Ajansı Editörü Nusret Sümer Çok Kıymetli Meşlektaşlar ve Eşleri Ramazan Ayı Vesilesiyle Düzenlediğimiz BMMG Bayrampaşa İlçe Temsiciliğinin Geleneksel İftar Yemeğine Hepiniz Hoş Geldiniz.

Ramazan Sevgi Ve Paylaşım Ayıdır. Dini Hayatımızda Çok Önemli Bir Yeri Olan, Rahmet Kapılarının Sonuna Kadar Açıldığı, Yardımlaşma Ve Dayanışmanın Arttığı, Sevginin, Saygının,Sabrın Ve Kardeşliğin Daha Da Güçlendiği, Birlik Ve Beraberliğin Bir Kat Daha Pekiştiği  Mübarek Aydır.

Oruç, Ancak Allah’ın Hoşnutluğunu Kazanmak İçin Tutulur. Oruç, İyi Bir İrade Terbiyesidir. İnsanlara İyi Huylar  ve Ahlak Güzelliği Sağlar. İnsanı Olgunlaştırır. Oruç Aynı Zamanda Müslümanı Günah İşlemekten ve Cehennem Ateşinden Koruyan Bir Kalkandır. Acıma Duygusunu Geliştirir. Sağlığımızın Korunmasına Yardımcı Olur. Nimetlerin Değerini Bildirir. Olaylar Karşısında Sabırlı Olmayı Öğretir. Ramazan Ayı Bizlere Bereket Ayı Olarak Gelmiştir.

Değerli Meslektaşlarım

Mesleğimizin Geleceğini Birlikte İnşa Etmek İçin Çıktığımız Bu Yolda 29 Yıldır. Meslek Örgütümüzü Yöneten Zihniyetten Mesleğine Gerçek Anlamda Gönül Vermiş Meslektaşlarla Birlikte  Son Vereceğiz. Değişim Zamanı Geldi ve Bizler Sizlerle Beraber Bu Değişimi Tamamlanıncaya Kadar Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz. Bu Yolda Hep Beraber miyiz?

Yöneticilerimiz Yüksek Huzur Hakları Ve Diğer Lüks Harcamalarını Karşılayabilmek İçin, Meslektaştan Haksız Yere Ve Hukuksuz Şekilde Nispi Aidatları Almakta Israr Etmektedirler. Diğer Akademik Meslek Odalarında Üye Aidatı Olarak Sadece Maktu Aidatlar Alınmaktadır. Meslek Odamızda İse Yönetmelikler le Düzenlenip Bugüne Kadar Hukuksuz Bir Şekilde Alınmakta Olan Nispi Aidatı Yasallaşması  İçin Önerge Hazırlayanlardan Bu Meslek Camiası 2019 Mayıs Ayında Gereken Cevabı Sandıkta Verecektir.

BMMG' nun Amacı

Demokrasiye Ne Pahasına Olursa Olsun Sahip Çıkmak Ön Seçimsiz Hiç Bir Seçime Gitmemek Amacımız Kavga Etmek Değil Meslektaşlarımıza Yeni İş İmkanları  Yeni Pazarlar Açmak Yeni Vizyonlar Oluşturmak İçin Tüm Kurumlarla Sonuna Kadar İşbirliğini Sağlamak, İletişimi Koparmamaktır.

Genel Siyaseti  İsmmo Kapısının Dışında Bırakarak Sadece Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odası Haline Getirmektir.

Değerli Meslektaşlar

BMMG Olarak İsmmmo da Tam Demokrasiyi Uygulayacağız. Öncelikle Seçim Sonuçlarına Göre İsmmmo daki Kurullarda Ve Komitelerde Oy Oranına Göre Dağılımı Sağlayacağız. Ayrıca Tesmer Şubeleri Tüm Meslektaşlara Açılacak Hangi Gruptan ve Hangi Görüşten Olmasına Bakılmaksızın Talep Etmeleri Halinde Eğitim Ve Seminerlerini Yapabilecekleri İmkanları Sağlayacağız. İsmmmo da Yönetim Kimdeyse Tesmer Binaları Onlara Aittir Anlayışını Yıkacağız. Unutmayın Buralar Tüm Meslektaşlarındır. Oda Ve Tesmer Benimdir. Diyenlerden Kurtarıp Hepimizin Olmasını Sağlayacağız.

Değerli Dostlar

Her Geçen Zamanda Yanımızda Bulunarak Gücümüze Güç  Katıyorsunuz. Sizlerden Aldığımız Güç ve Gücümüze Güç Katan Tüm Meslektaşlarla Beraber Yarınlara Daha Mutlu Ve Umutlu Bakabileceğiz. Angaryaların, Tahsilat Sorunlarının Olmadığı Oda Yöneticilerinin Odayı Bir Rant Yeri Görmekten Kurtardığımızda Odamızı Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Siz Değerli Meslektaşların Yönettiği Nispi Aidatların  Kaldırıldığı Mesleğimizin Daha Saygın ve İtibarlı Hale Getirmek İçin Daha Çok Temas Daha Çok Katılımlarla Sağlanacaktır.

Şeffaf Bir Oda İçin Değişimin Zamanı Gelmedi Mi Dostlar.

İftar Programının Hazırlanmasında Emek ve Gayretini Esirgemeyen B.Paşa İlçe Temsilcileri B.Paşa ilçe Meclisimize Ve Bizlere Gönülden Bağlı Meslek Mensuplarına Teşekkür Ediyoruz.

Huzur, Barış Ve Sevgi Dolu Ramazanlara Kavuşmak Dileğiyle Tüm Konuklarımıza Katılımlarından Dolayı Teşekkür Eder, Saygılar Sunarız." Diyerek sözlerini noktaladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Meslek Mensuplarına Boğazda " Küçük Prens Yatta İftar Yemeği Vererek" Bir Arada Olmanın Hazını Yaşadılar.

VİDEO İLE İFTAR YEMEĞİNDEN GÖRÜNTÜLER

1- BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Arkadaşları "Boğazda Küçük Prens Yatta" Konukları Karşıladılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

2- Konuklar "Küçük Prens Yata" Geçtikten Sonra, İftarlarını Açmak İçin Kendilerine Ayrılan Yerlere Oturarak koyu Bir Sohbete Daldılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------
3- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarını Yapması İçin BMMG İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

4- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan' ı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

5- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık, İftar Duasını Okuması İçin SMMM Cemal Karakaya' yı Mikrofona Davet Etti. (SON)

12- TMUD Komisyon Başkanı YMM Sabri Tümer, Görüşlerini Sunan Meslek Mensuplarına Cevap Vermesi İçin TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Dr. Masum Türker Görüşlerini Sunduktan Sonra Türker'e Plaketinin Verilmesinden Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resim Verdiler.
(2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir) (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen eşdeğerlik kararlarının kamuoyuyla paylaşılmaması İdare Mahkemesinin kararında hataya sebebiyet verdi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
İstanbul SMMM Odası Geçmiş Dönem Üsküdar İlçe Temsilcisi Sayın SUAT ANTİK'in Değerli annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Sosyal Güvenlik Kurumu, 5434-5510 sayılı Kanuna tabi olma ile memuriyete başlangıç tarihlerinin nasıl belirleneceği hakkında durumları 13 farklı örnekle açıkladı.
2019 yılının Ocak ayına ilişkin bütçe sonuçları açıklandı. Bilindiği üzere her yılın ocak ayı bütçesi fazla verir, bunun nedeni yılın ilk ayında ödenekler hemen serbest bırakılmadığı için
Hazine ve Maliye Bakanlığı, satılan konutların tapudaki satış kaydı ile alınan banka kredilerini karşılaştırıp satış bedelini düşük gösteren mükellefleri vergi dairelerine çağırdı.
Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre yenilenen kiralarında kira bedeli artış oranı, tüketici fiyat endeksindeki on iki aylık ortalamayı geçemeyecek.
Turnuvada Mmmbd Geçmiş Dönem Başkanı İrfan Demirci Tüm Rakiplerini Yenerek, Turnuva Şampiyonu Olurken,
İhbar tazminatı hesaplama nasıl yapılır? İhbar tazminatı süreleri yasa ile belirlenir. İşçiler işten çıkarılmaları durumunda bu tazminatı almaya hak kazanır.
4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanunu I sayılı listeye ilişkin beyannamede yer alan tablolarda yapılan çeşitli kontroller nedeniyle, Beyanname Düzenleme Programının güncellenmesi gerekmektedir.
Bilindiği gibi, vergide 213 sayılı VUK md. 359 ve 340 maddelerinin değişikliği hususu artık tartışılır hale gelmiştir.
7162 sayılı Gelir Vergisi Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 10’ncu maddesiyle, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası
Bilindiği gibi, uygulamada resen terk işlemleri vergi daireleri tarafından zamanında yerine getirilmesi gereken önemli bir konudur.
Vergi Usul Kanunu Sirküler Taslağında; 9/6/1932 tarihli ve 2004 sayılı İcra ve İflas Kanununda, 28/2/2018 tarihli ve 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin
Konya SMMM Odasında, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işbirliğinde Muhasebe ve Denetim Bilim dalında Tezsiz Yüksek Lisans yapan ...