BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.
04 Haziran 2018 Pazartesi
BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı.
BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz da" Küçük Prens Yatta" Yaptı.

BMMG (Bağımsız Mali Müşavirler Grubu) Bu Dönem İftar Yemeğini Boğaz Da Küçük Prens Yatta Yaptı. 

BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya Ve Yardımlarının Düzenlemiş Olduğu İfrat Yemeğine Umulanın Üzerinde Meslek Mensubu Katıldı. Saat 19:30 Da Kabataş Ta Buluşarak, Saat 20:00 İtibariyle Yata Alınan Meslek Mensuplarını İlçe Başkanı Sayın Kaya Ve Yardımcıları Yat Girişinde Karşıladılar. Konukların Teker, Teker Ellerini Sıkarak Katılımlarından Dolayı Duymuş Oldukları Memnuniyeti Dile Getirdiler. Yatta Yerlerini Alan Konuklar İftarlarını Yaptıktan Sonra; İlçe Temsilcisi Sayın Lütfiye Kaya, Bmmg Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan Günün Anlam Ve Önemini Belirten Birer Konuşma Yaptılar. 

İftarların Yapılmasından Sonra Sayın Cemal Karakaya Yemek Duası Yaptı. Hep Birlikte Eller Havaya Kaldırarak, Duaların Kabulü için Amin Dediler. 

BMMG' nun Düzenlemiş Olduğu İftar Yemeğine ;

BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan, BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Celal Özgüroğlu, , BMMG Sekreteri Sayın Kadriye Topçu, nun Yanı Sıra; Özgü Ütücü Yurtseven, Muharrem Çavuşoğlu, Savaş Öztürk,Cemal Demirhan, Hergün Reisolu, Rasim Çavuşoğlu, Kemal Demirhan, Fatma Ayar Ve , BMMG na Gönül Vermiş Meslek Mensupları Katıldılar. 

İftarın Yapılmasından Sonra Açık Havada Sohbet Eşliğinde, Meyvelerini, Yiyen, Zaman Zaman Çaylarını Yudumlayan Meslek Mensupları İle İlçe Temsilcisi Sayın Kaya ve , BMMG Yürütme Kurulu Üyeleri, Meslek Mensuplarını Teker Teker Masalarında Ziyaret Ederek, Bolca İktisadi Dayanışma Kameralarına Poz Verdiler.

İftarların Yapılmasından Sonra BMMG Lütfiye Kaya konuklara Hitaben Bir Konuşma Yaptı.

Kaya: BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Canip Aslan,  BMMG Yürütme Kurulu Üyesi Celal Özgüroğlu , BMMG Sekreteri Kadriye Topcu, İktisadi Haber Ajansı Editörü Nusret Sümer Çok Kıymetli Meşlektaşlar ve Eşleri Ramazan Ayı Vesilesiyle Düzenlediğimiz BMMG Bayrampaşa İlçe Temsiciliğinin Geleneksel İftar Yemeğine Hepiniz Hoş Geldiniz.

Ramazan Sevgi Ve Paylaşım Ayıdır. Dini Hayatımızda Çok Önemli Bir Yeri Olan, Rahmet Kapılarının Sonuna Kadar Açıldığı, Yardımlaşma Ve Dayanışmanın Arttığı, Sevginin, Saygının,Sabrın Ve Kardeşliğin Daha Da Güçlendiği, Birlik Ve Beraberliğin Bir Kat Daha Pekiştiği  Mübarek Aydır.

Oruç, Ancak Allah’ın Hoşnutluğunu Kazanmak İçin Tutulur. Oruç, İyi Bir İrade Terbiyesidir. İnsanlara İyi Huylar  ve Ahlak Güzelliği Sağlar. İnsanı Olgunlaştırır. Oruç Aynı Zamanda Müslümanı Günah İşlemekten ve Cehennem Ateşinden Koruyan Bir Kalkandır. Acıma Duygusunu Geliştirir. Sağlığımızın Korunmasına Yardımcı Olur. Nimetlerin Değerini Bildirir. Olaylar Karşısında Sabırlı Olmayı Öğretir. Ramazan Ayı Bizlere Bereket Ayı Olarak Gelmiştir.

Değerli Meslektaşlarım

Mesleğimizin Geleceğini Birlikte İnşa Etmek İçin Çıktığımız Bu Yolda 29 Yıldır. Meslek Örgütümüzü Yöneten Zihniyetten Mesleğine Gerçek Anlamda Gönül Vermiş Meslektaşlarla Birlikte  Son Vereceğiz. Değişim Zamanı Geldi ve Bizler Sizlerle Beraber Bu Değişimi Tamamlanıncaya Kadar Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz. Bu Yolda Hep Beraber miyiz?

Yöneticilerimiz Yüksek Huzur Hakları Ve Diğer Lüks Harcamalarını Karşılayabilmek İçin, Meslektaştan Haksız Yere Ve Hukuksuz Şekilde Nispi Aidatları Almakta Israr Etmektedirler. Diğer Akademik Meslek Odalarında Üye Aidatı Olarak Sadece Maktu Aidatlar Alınmaktadır. Meslek Odamızda İse Yönetmelikler le Düzenlenip Bugüne Kadar Hukuksuz Bir Şekilde Alınmakta Olan Nispi Aidatı Yasallaşması  İçin Önerge Hazırlayanlardan Bu Meslek Camiası 2019 Mayıs Ayında Gereken Cevabı Sandıkta Verecektir.

BMMG' nun Amacı

Demokrasiye Ne Pahasına Olursa Olsun Sahip Çıkmak Ön Seçimsiz Hiç Bir Seçime Gitmemek Amacımız Kavga Etmek Değil Meslektaşlarımıza Yeni İş İmkanları  Yeni Pazarlar Açmak Yeni Vizyonlar Oluşturmak İçin Tüm Kurumlarla Sonuna Kadar İşbirliğini Sağlamak, İletişimi Koparmamaktır.

Genel Siyaseti  İsmmo Kapısının Dışında Bırakarak Sadece Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın Sorunlarının Çözümüne Odaklanan Bir Meslek Odası Haline Getirmektir.

Değerli Meslektaşlar

BMMG Olarak İsmmmo da Tam Demokrasiyi Uygulayacağız. Öncelikle Seçim Sonuçlarına Göre İsmmmo daki Kurullarda Ve Komitelerde Oy Oranına Göre Dağılımı Sağlayacağız. Ayrıca Tesmer Şubeleri Tüm Meslektaşlara Açılacak Hangi Gruptan ve Hangi Görüşten Olmasına Bakılmaksızın Talep Etmeleri Halinde Eğitim Ve Seminerlerini Yapabilecekleri İmkanları Sağlayacağız. İsmmmo da Yönetim Kimdeyse Tesmer Binaları Onlara Aittir Anlayışını Yıkacağız. Unutmayın Buralar Tüm Meslektaşlarındır. Oda Ve Tesmer Benimdir. Diyenlerden Kurtarıp Hepimizin Olmasını Sağlayacağız.

Değerli Dostlar

Her Geçen Zamanda Yanımızda Bulunarak Gücümüze Güç  Katıyorsunuz. Sizlerden Aldığımız Güç ve Gücümüze Güç Katan Tüm Meslektaşlarla Beraber Yarınlara Daha Mutlu Ve Umutlu Bakabileceğiz. Angaryaların, Tahsilat Sorunlarının Olmadığı Oda Yöneticilerinin Odayı Bir Rant Yeri Görmekten Kurtardığımızda Odamızı Gerçek Anlamda Mesleğine Gönül Vermiş Siz Değerli Meslektaşların Yönettiği Nispi Aidatların  Kaldırıldığı Mesleğimizin Daha Saygın ve İtibarlı Hale Getirmek İçin Daha Çok Temas Daha Çok Katılımlarla Sağlanacaktır.

Şeffaf Bir Oda İçin Değişimin Zamanı Gelmedi Mi Dostlar.

İftar Programının Hazırlanmasında Emek ve Gayretini Esirgemeyen B.Paşa İlçe Temsilcileri B.Paşa ilçe Meclisimize Ve Bizlere Gönülden Bağlı Meslek Mensuplarına Teşekkür Ediyoruz.

Huzur, Barış Ve Sevgi Dolu Ramazanlara Kavuşmak Dileğiyle Tüm Konuklarımıza Katılımlarından Dolayı Teşekkür Eder, Saygılar Sunarız." Diyerek sözlerini noktaladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Meslek Mensuplarına Boğazda " Küçük Prens Yatta İftar Yemeği Vererek" Bir Arada Olmanın Hazını Yaşadılar.

VİDEO İLE İFTAR YEMEĞİNDEN GÖRÜNTÜLER

1- BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya ve Arkadaşları "Boğazda Küçük Prens Yatta" Konukları Karşıladılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

2- Konuklar "Küçük Prens Yata" Geçtikten Sonra, İftarlarını Açmak İçin Kendilerine Ayrılan Yerlere Oturarak koyu Bir Sohbete Daldılar.


----------------------------------------------------------------------------------------------------
3- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Günün Anlam ve Önemini Belirten Konuşmalarını Yapması İçin BMMG İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya' yı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

4- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık; Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı Canip Aslan' ı Mikrofona Davet Etti.


----------------------------------------------------------------------------------------------------

5- BMMG İlçe Temsilci Yardımcısı Nazik Sarıbıyık, İftar Duasını Okuması İçin SMMM Cemal Karakaya' yı Mikrofona Davet Etti. (SON)

2- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Adı Olan Fakat, Tam Anlamıyla Uygulanamayan "Mali Tatilde" Edirne SMMM Odası Başkanı Sayın Kenan Karakuş' la Mesleki Konuları Masaya Yatırdılar.
Uluslararası Muhasebe Standartları Kurulu tarafından revize edilen ve 29 Mart 2018 tarihinde nihai metni yayımlanan"
Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fatma Derya ALAN 7143 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, yapılandırmanın 2018 Mart ayı ve öncesi dönemlere ait sigorta primi,
TBMM’ye sevk edilen bedelli askerlikten yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri için bir yeniliğe gidilerek, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemlerine kaydırılabileceği belirtiliyor.
Konya SMMM Odası ve Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Sosyal Güvenlik Kurumu, Konya Çalışma ve İş Kurumu işbirliği ile
Tüketicilerin güncel yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları fatura ve borç ödeme konularında 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da yapılan değişikliklerin ödemelerinde gecikmeleri
AK Partili Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini az önce açıkladı. AK Partili Turan, 'Yaş 25, ücret 15 bin TL ve 25 gün de askerlik olacak.' dedi
Türkiye Varlık Fonu ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Cumhurbaşkanlığı himayesine verilirken, ekonomi ile ilgili diğer pek çok kuruluş Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilgilendirildi.
Milyonlarca emekli hem maaş hem de ek ödemelerini zamlı olarak almaya başlıyor. Temmuz zamları bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor.
Kurumların yurt dışı iştiraklerinden elde ettikleri kazançlar öteden beri Kurumlar Vergisi Yasa'mızda yer alan hüküm çerçevesinde vergiden istisna edilmekteydi.
Başta TÜRMOB olmak üzere, çeyrek yüzyılı aşkın süredir oda yönetimlerinde de bulunan yönetim anlayışı; eleştiriye kapalı, demokratik işleyişten uzak, etkisiz,
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında,
Tur kapsamında , önce Eskişehir SMMM Odası Başkanı Sayın Neşet ERSOY ve Yönetim Kurulu ziyaret edildi.
İş-Kur’ a kayıtlı issizler arasından olmak üzere 1/1/2018 ila 31/12/2018 tarihleri arasında , işe alındığı yıldan önceki takvim yılında işyerinde kayıtlı sigortalı sayısının ortalamasına ilave olarak işe alınan,
Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, İmar Barışı düzenlemesine başvurularda binanın oturumu, kat sayısı ve katların metrekaresinin hatalı ölçüldüğünü belirterek,
Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında imzalanan “Sektör Danışmanlığı” protokolü hayata geçirildi.
Antalya İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAKAR, Dernek Sekreteri Gül DURAN ve eğitmen Güzin ALTINAY odamızı ziyaret etti.
Gerek Vergi Usul Hukukunda ve gerekse, 6183 sayılı AATUHK’nun uygulamasında mücbir sebepler sürelerin kullanımında önemli bir yer tutmaktadır.
Son yıllarda futbol kulüplerinin bilançolarında görülen dengesizlikler ve finansal risklerin artması sonucu UEFA,