BMMG 30 Ağustos Zafer Bayramında Çifte Kutlama Yaptı.
02 Eylül 2018 Pazar
Meslek mensuplarının ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda geliştirilmesini ve mesleki itibarlarını yeniden kazanmalarını sağlamak. Haksız rekabeti önlemek, mesleki etik kurallara uyum ile
BMMG 30 Ağustos Zafer Bayramında Çifte Kutlama Yaptı.
BMMG 30 Ağustos Zafer Bayramında Çifte Kutlama Yaparak,

Kuruluşlarının 3. Kuruluş Yıl Dönümü Coşku İçinde Kutladılar

Meslek mensuplarının ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda geliştirilmesini ve mesleki itibarlarını yeniden kazanmalarını sağlamak. Haksız rekabeti önlemek, mesleki etik kurallara uyum ile dayanışma ruhu ve yardımlaşmanın gelişmesine katkıda bulunmak. Muhasebe ve denetim alanlarına olan talebi arttırarak yeni is imkanları Oluşturmak ve pazar paylarını geliştirecek çalışmalar yapmak.Mesleğimizle ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla sağlıklı ve kalıcı işbirlikleri Kurarak kamuoyunda yer edinmek olan,

Mesleğin geleceğini inşa ederken teknolojik çözümlerle meslek Mensuplarının hayatını kolaylaştırmak. Meslek mensuplarının küresel rekabete ayak uydurabilmesinin yöntemlerini geliştirmek ve muhasebe mesleği için dünyadaki önem taşıyan deneyimleri ülkede hayata geçirmek. 

Mesleğin öncülüğünü yapmak, Türkiye' nin güvenilir ve saygın kuruluşlarından biri olmak için çıktığı yolda bugün 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yılında , BMMG Olarak Kuruluşlarının 3. Yıl Dönümünü; BMMG Başkanı Sayın Turgay Kanarya, TÜRMOB  Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Masum Türker, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ertuğrul Erdem ve 500' ü Aşkın Çalışma Arkadaşlarının Desteği İle Kuruluşlarının 3.Üncü Kuruluş Yıl Dönümü nü Hep Birlikte Coşku İçinde Kutladılar.

* BMMG Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Kanarya' nın Konuşmaları için video linkini tıklayınız  

----------------------------------------------

* TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Erdem' in Konuşmaları için video linkini tıklayınız 

--------------------------------------------

* MMMBD Fatih Şube Başkanı Sayın Altınordu' nun' nın Konuşmaları için video linkini tıklayınız 

----------------------------------------
TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Sayın Türker' in Konuşmaları için video linklerini tıklayınız 

https://youtu.be/KAVGEYH0hTU

https://youtu.be/LOw-lg5iMSo

--------------------------------------------------------------

* BMMG ' nun 3. Kuruluş Yıldönümünde TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve TMP Başkanı Dr. Masum Türker Konuşmalarını Tamamladıktan Sonra 3. Kuruluş Yıldönümü Pastasını Hep Birlikte Onuncu Yıl Marşı Eşliğinde Kestiler. Görüntü için linki tıklayınız 

https://youtu.be/0EHWfPiWJSc

BMMG 3. KURULUŞ YIL DÖNÜMLERİNİ HEP BİRLİKTE COŞKU İÇİNDE KUTLADILAR.

16- Divan Başkanı Kenan Mülayim, Ondördüncü Gündem Maddesi Olan Seçim Maddesine Geçerek Üyelerin Oylarını Kullanarak Yeni Yönetimi Seçmesi İçin Hazırlıklarını Tamamladılar. (SON)
85 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı sözleşmelerin dövizle düzenlenmesi yasaklandı. Karar, perakendeden danışmanlığa, gayrimenkulden finansa pek çok sektör için değişiklikler getirecek.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, açıkladığı, 2019-2021 yıllarını kapsayan Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) sigorta ve Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) de girdi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, devlete karşı işlenen suçlarda affın söz konusu olabileceğini ancak kişilere karşı işlenen suçta bunun mümkün olmadığını dile getirmişti.
Günlük koşuşturma içinde pek çok kişi ve davranışla karşılaşıyoruz. Bir kısmı bizi etkiliyor, fark ediyoruz ve bu davranışın neden yapıldığını düşünüyoruz. Çoğunluğunu ise fark etmiyoruz.
Bilindiği gibi 13 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 85 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 32 sayılı Türk Parası Kıymetini Koruma (TPKK) Hakkında Karara bir düzenleme eklenerek;
SGK e-bildirge şifre alma işlemleri e-Sigorta Sözleşmesi e-devlet üzerinden onaylanarak otomatik olarak alınacak.
Yirmi birinci yüzyılda, sosyal hayatın hemen her kesişme noktasında dijitalleşmenin ayak izlerini görmek mümkün. Dijital teknoloji:
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut yaptığı yazılı açıklamayla 20 Eylül günü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan . . . .
7144 Sayılı Yasa Kapsamında Bilançolardaki Taşınmazların Yeniden Değerlenmesi ve Vergisel Avantajları, Örnek Uygulamalar ve
Tektaş İmar Affı Uzmanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Çatalkaya, vatandaşların başvuru işlemlerini kolay yapabilmesi için imar affını 12 adımda anlattı.
Enflasyon muhasebesi, iş dünyası tarafından uzun yıllardır hep bir beklenti olarak hiç gündemden düşmedi. Bugüne kadar getirilen sınırlı düzenlemeler ise, özellikle yüksek enflasyon dönemlerinde beklentileri karşılayamadı…
Şubat 2008’den bu yana ihracat bedellerini yurda getirip getirmeme konusundaki serbesti, 4 Eylül tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait bir tebliğ ile sona erdi.
Bilindiği üzere; Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği'nin (IV/E-13.) bölümünde yer alan ve iade edilecek KDV tutarının gerçek olup olmadığının tespit edilmesi suretiyle,
Ekonomik gidişat ve mevcut konjonktürel yapı belirli kavramları ön plana çıkarmakta ve kullanılmasını yaygın hale getirmektedir. Ekonomin zora girmesi, ticaret hayatının daralması ile
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yle bir araya geldi.
Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk ÖZSELEK, 30.09.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 483 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nin ilgili maddesine göre,
Kadın Muhasebeciler Derneği üyeleri olarak Balıkesir/Erdek /Ocaklar ‘da bir araya geldiler. Annem Apart Otelinde gerçekleştirmiş oldukları toplantıda bir araya gelmenin . . . .
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık repo gösterge faiz oranını yüzde 24'e yükseltti. Foreks'in ilgili anketinde analistler faizin 375 baz puan faiz atırılmasını öngörmüştü.